Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas pašvaldībā aizvadīta “Ēnu diena”

Šodien, 14.februārī, Latvijā norisinājās viens no lielākajiem karjeras izglītības pasākumiem “Ēnu diena”, kurā iesaistījās arī Valmieras pilsētas pašvaldība, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Pašvaldības darbu šogad iepazina 10 jaunieši no Valmieras un apkārtējiem novadiem. “Ēnu diena” iesākās ar domes priekšsēdētāja Jāņa Baika prezentāciju un stāstījumu par Valmieras pilsētas pašvaldības darbu un pilsētas aktualitātēm. Savukārt pēc prezentācijas skolēni tikās ar pašvaldības speciālistiem, ielūkojās viņu darba ikdienā un uzdeva interesējošus jautājumus.

Valmieras pilsētas pašvaldība šogad jauniešiem piedāvāja iepazīt 11 dažādas profesijas. Jaunieši izvēlējās ēnot domes priekšsēdētāju, speciālistu izglītības jautājumos, nekustamā īpašuma speciālistu, sabiedrisko attiecību speciālistu, tūrisma informācijas centra projektu vadītāju un pašvaldības policijas inspektoru (patruļdienesta darbinieks).

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. “Ēnu dienas” mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, “Ēnu diena” sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri