Valmieras Ziņas
makonis
16°C
Vējš: 6 m/s

Valmieras muzejā notiks seminārs “Novadpētnieku mācības”

4. oktobrī Valmieras muzeja Izstāžu zālē notiks Latvijas vēstures un novadpētniecības portāla Historia.lv un Valmieras muzeja kopīgi rīkotais seminārs “Novadpētnieku mācības”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Historia.lv redaktors un projekta vadītājs Valters Grīviņš.

Seminārs, kas notiek projekta “Kas pagātni pētī, nākotni svētī” ietvaros, paredzēts Vidzemes novadpētniekiem, bibliotēku darbiniekiem, vēstures skolotājiem, mazo muzeju, pagastu vēstures ekspozīciju vadītājiem un citiem vietējās vēstures liecību apzināšanas un izpētes interesentiem. “Novadpētnieku mācību” mērķis – celt novadpētnieku zināšanu līmeni un darba kvalitāti, popularizējot Historia.lv kā novadpētniecības materiālu publicēšanas un novadpētnieku sadarbības platformu, veidojot izpratni par Vidzemes kultūrvēsturiskās ainavas un kultūras pieminekļu daudzveidību, to reģionālajām iezīmēm un atšķirībām kā arī sniegt praktiskus padomus novadpētniecības materiālu krājuma veidošanā, iegūto priekšmetu un dokumentu aprakstīšanā un saglabāšanā.

Dalība seminārā bez maksas, iepriekš piesakoties.

Semināru atbalsta: Valmieras muzejs, Saulkrastu, Kocēnu, Lubānas, Raunas un Naukšēnu novadu pašvaldības.

Pieteikšanās un papildu informācija: redakcija@historia.lv, 29151826.

Programma

9.20 – 9.50
Reģistrācija. Kafija.

10.00 – 10.20
Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma; Historia.lv redaktors un projekta vadītājs Valters Grīviņš. Ievadvārdi.

10.20 – 10.50
Valters Grīviņš (Historia.lv). “Historia.lv kā mūsdienīga novadpētniecības materiālu publicēšanas platforma.”

10.30 – 11.00
Irēna Ilga Jansone (LU Latviešu valodas institūts). “No Alūksnes līdz Zvejniekciemam. Vidzemes vietvārdi valodnieku skatījumā.”

11.10 – 11.40
Edgars Žīgurs (Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs). “Vidzemes etnogrāfiskā sēta.”

11.50 – 12.20
Valters Grīviņš (Historia.lv). “Vidzemes arheoloģiskās apbedījumu vietas.”

Pusdienas

13.40 – 14.10
Ingrīda Zīriņa (Valmieras muzejs). “Novadpētnieks un viņa krājums: priekšmetu klasifikācija un apraksts.”

14.20 – 14.50
Indra Vīlistere (Valmieras muzejs). “Vēstures liecību aprūpe un saglabāšana.”

15.00 – 15.30
Sandis Laime (LU Latviešu folkloras krātuve). “Multidisciplinārs pētījums: iespējas un izaicinājumi. Nakts raganu tradīcijas piemērs.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri