“Valmieras HK/BSS/ViA” pagarinājumā izcīna svarīgu uzvaru pret HK “Dinaburga”

Svētdienas pēcpusdienā “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīja trešo mājas spēli jaunajā sezonā, tiekoties ar līgas līdervienību – komandu HK “Dinaburga”. Spraigā cīņā svarīgu uzvaru pagarinājumā izcīnīja valmierieši, pārspējot Daugavpils hokejistus ar 2:1. Disciplīna, spēle aizsardzībā un vārtu mūra Markusa Žukovska teicamā darbība laukumā ļāva spēlētājiem un skatītājiem svinēt otro uzvaru sezonā. Pirmos vārtus valmieriešu labā guva uzbrucējs Pauls Krūmiņš, bet uzvaras vārtus 63. minūtē atnesa Toms Mencis.

Pirmo periodu abas komandas iesāka, rādot ātru hokeju. Spēle lielākoties ritēja pie abu komandu vārtiem. Lai arī abas komandas spēja stabili nostāties pretinieku aizsardzības zonā, daudz bīstami metieni vārtu virzienā netika raidīti. Spēles pirmajā minūtē viesi “Valmieras HK/BSS/ViA” komandai deva iespēju atklāt spēles rezultātu, nopelnot divu minūšu noraidījumu, taču vārti netika gūti. Valmierieši skaitlisko vairākumu aizvadīja arī perioda vidusdaļā, taču panākumi netika gūti, un pirmā trešdaļa noslēdzās ar 0:0.

Valmieriešu teicamā disciplīna pārtrūka otrā perioda vidusdaļā, 30. minūtē sodu par pretinieku turēšanu nopelnot Bruno Birģelim. Pāris minūtes pēc mazākuma izturēšanas iniciatīvu pārņēma “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejisti, kas lika pretiniekiem pieļaut kļūdas. Nepilnas minūtes laikā HK “Dinaburga” nopelnīja divus noraidījumus, dodot lielisku iespēju Valmieras kluba hokejistiem atklāt spēles rezultātu. Iespēju izmantot steidza pirmā maiņa – pēc Baloža un Veidenbauma piespēlēm, izmantojot divu spēlētāju pārsvaru uz laukuma, vārtus guva šī brīža komandas rezultatīvākais spēlētājs Pauls Krūmiņš (1:0). Zaudētie vārti viesus neapstādināja, tieši pretēji – aktīvā spēle valmieriešu aizsardzības zonā lika mājiniekiem aizvadīt spēli skaitliskajā mazākumā.

Trešā perioda ievadā spēles temps bija samazinājies, un tā joprojām ritēja pie abu komandu sargātajiem vārtiem. 50. minūtē nopelnītais Gaisiņa sods “Valmieras HK/BSS/ViA” spēlētājus iespieda dziļāk savā aizsardzības zonā. Ripu lielākoties kontrolēja viesi, liekot mājiniekiem aizsargāties. Lai arī aizsardzībā visi laukuma spēlētāji darīja, ko spēja, un lielisku sniegumu vārtos rādīja Markuss Žukovskis, viesu uzbrukumu sērija vainagojās ar panākumiem – 54. minūtē tika izlīdzināts rezultāts, panākot 1:1. Arī atlikušo perioda daļu HK “Dinaburga” hokejisti kontrolēja ripu, taču vārtu līniju tā nesasniedza.

Pagarinājuma pirmajā minūtē trešo noraidījumu spēlē nopelnīja Gaisiņš, liekot “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejistiem uz laukuma cīnīties mazākumā. Pēc izturēta skaitliskā mazākuma iniciatīva joprojām atradās Daugavpils komandas pusē, taču veiksme un skatītāju atbalsts deva cerību valmieriešiem. Pirmais pretuzbrukums pagarinājumā Valmieras komandas izpildījumā arī izrādījās liktenīgs – pēc Gaisiņa piespēles uzvaras vārtus guva Toms Mencis (2:1).

Pēc spēles komentāru sniedza aizsargs Aleksejs Jakovļevs, kas līdz šim četrās spēlēs izcēlies ar divām rezultatīvām piespēlēm: “Viss sākās no ģērbtuves. Ļoti labā noskaņojumā izgājām iesildīties, un spēles laikā uz laukuma cits citu atbalstījām, uzmundrinājām. Bija jūtams komandas gars.”

“Beidzot izdevās samazināt noraidījumu skaitu, jo tas mums ir klupšanas akmens. Vairākumā, spēlējot 5 pret 3, labi nospēlējām, guvām vārtus, kas bija ļoti svarīgi – pirmajiem atklāt spēles rezultātu. Principā neizdevās noturēt tempu, no otrā perioda spēli lielākoties aizvadījām mūsu zonā un vidusszonā, bet lielu darbu vārtos paveica Markuss [Žukovskis – aut.], un visi džeki cīnījās līdz galam,” komandas sniegumu spēlē pret HK “Dinaburga” komentē Jakovļevs.

Jautāts par savu spēli, aizsargs atzīst, ka vienmēr, protams, var labāk. “Šodien jutos labi, treneris uzticējās un deva lielu spēles laiku. Protams, patīkami, ka ļauj spēlēt savu spēli.”

Paldies skatītājiem par atbalstu! Nākamo spēli “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīs jau pēc nedēļas, svētdien tiekoties ar “Mārupe/AKO ” komandu, kas šobrīd turnīra tabulā ieņem astoto, priekšpēdējo, vietu. Spēles rezultātam iespējams sekot www.lhf.lv.

Valmieras HK/BSS/ViA – HK Dinaburga 2:1 PL (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)

Vārti: 35:11 Krūmiņš (Balodi, Veidenbaums) 1:0, 54:06 Grigorjevs (Pontags, Gumar) 1:1, 63:13 T.Mencis (Gaisiņš) 2:1.
Vārtsargi: Markuss Žukovskis – Jegors Loginovs