Valmieras Ziņas

Valmieras bērnudārzos notiek Drošības dienas

No 11. līdz 15.septembrim Valmieras pirmsskolas izglītības iestādēs notiek Drošības dienas, ko organizē Valmieras Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Sākoties jaunajam mācību gadam, bērni ir atgriezušies no vasaras atpūtas. Svarīgi ir atjaunot zināšanas par drošības jautājumiem. Lai arī droša un pareiza rīcība bērniem tiek mācīta visa gada garumā, septembrī šie jautājumi tiek īpaši aktualizēti. Tādēļ Drošības dienu laikā Valsts policijas darbinieki un tēli Runcis Rūdis un Bebrs Bruno kopā ar VUGD speciālistiem apmeklē visas Valmieras pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes. Ar bērniem tiek pārrunāti drošības jautājumi un pareiza rīcība uz ceļa, bērnudārzā, mājās un satiekoties ar svešiniekiem. Bērni tiek iepazīstināti arī ar VUGD darbā izmantoto tehniku un policijas automašīnām.

Drošības dienu laikā tiek runāts arī par tīru un sakoptu vidi, kas aptver ar drošību cieši saistītus jautājumus. Tīra vide ir svarīga gan drošības un veselības, gan skaistas dabas saglabāšanai sev un nākamajām paaudzēm.  Drošības dienu laikā bērniem tiek dāvinātas arī Valmieras pilsētas pašvaldības izdotās grāmatiņas “Domā un dzīvo zaļi!”, kas bērnudārzos mācību procesā tiks izmantotas visa gada garumā.

Bērniem dāvina grāmatiņu “Domā un dzīvo zaļi!”

Drošības dienu ietvaros bērnudārza vecuma bērni saņem dāvanā grāmatiņu “Domā un dzīvo zaļi!”

Katrai pirmsskolas izglītības iestādei bija jāsagatavo viens grāmatas atvērums par noteiktu vides tēmu. Kopā ar bērniem tika veidoti zīmējumi, un skolotājas sagatavoja darba lapas ar uzdevumiem par atkritumiem, videi draudzīgiem pirkumiem, veselīgu dzīvesveidu, ūdeni un resursu taupīšanu. Tā kā aptvertie temati ir cieši saistīti ar praktiskām rīcībām, grāmata tiks izmantota videi draudzīga dzīvesveida apgūšanai mācību procesā pirmsskolas izglītības iestādēs.

Grāmatas izdošanu finansējusi Valmieras pilsētas pašvaldība. Līdzīgas grāmatiņas tika izdotas arī 2016. un 2015.gadā, aptverot tēmas par drošību un veselību. Materiāli elektroniski pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Izglītība” – “Pirmsskolas izglītība” – “Mācību materiāli”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kādus ierobežojumus jāievieš Valmieras centra stāvlaukumos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri