“Valmiera/ORDO” no Liepājas atgriežas ar sāpīgu zaudējumu mača izskaņā

Sestdien, 7.oktobrī, „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē ar rezultātu 81:83 piekāpās “Betsafe/Liepāja” vienībai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja „Valmiera/ORDO”.

Vēl nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām valmieriešiem bija iekrāts deviņu punktu pārsvars, bet neveiksmīgi aizvadot cīņas izskaņu, tiem nācās samierināties ar sāpīgu neveiksmi pašā mača galotnē. “Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar 27 gūtajiem punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet ar produktīvu sniegumu atzīmējās divi komandas garā gala spēlētāji. Viktors Iļjins izcēlās ar 16 gūtajiem punktiem un 11 izcīnītajām atlēkušajām bumbām, tādejādi noformējot savu pirmo “double-double” šajā sezonā, bet spēka uzbrucēja Anrija Miškas kontā 15 gūtie punkti un 9 izcīnītās atlēkušās bumbas.

Spēles sākumā “Valmiera/ORDO” divas reizes pēc kārtas veiksmīgi izspēlēja sadarbību uz komandas garāko vīru Viktoru Iļjinu (abas reizes Iļjinu teicamā pozīcijā atrada Kaufmanis), bet laukuma saimnieki nonākuši nelielos iedzinējos (4:2), uzreiz veica izrāvienu 7:2 un pēc Lazdāna tālmetiena spēles piektajā minūtē panāca jau sev +5 (6:11). Valmieriešiem pēc ražīgā ceturtdaļas sākuma ilgāku brīdi bija problēmas ar punktu gūšanu (sev neraksturīgi divreiz no soda metienu līnijas neprecīzs bija Iļjins), bet viesu rēķinu ar pustālo metienu izkustināja Kaufmanis (8:11). Līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai rezultatīvi nospēlēja abas vienības (viesiem jāuzteic Miška un Hāzners- kopā 12 gūtie punkti, turklāt uzbrūkot ar 100% metienu precizitāti), bet tā noslēdzās ar Kaufmaņa “trejaci” un līdzsvaru uz spēles tablo 21:21.

Otro ceturtdaļu ar precīzu metienu no groza apakšas iesāka laukuma saimnieki (Benžamins), bet pēc mirkļa cits liepājnieku leģionārs – Brauns ar tikpat vērtīgu groza guvumu panāca četru punktu vadību “Betsafe/Liepāja” (21:25) komandai. Viesiem arī otrās ceturtdaļas pirmā groza autors bija Iļjins, bet mājinieku vienības rindās vairākas veiksmīgas epizodes pēc kārtas padevās Lazdānam, kas ļāva tiem trīs reizes līdz spēles otrās daļas vidum iekrāt sešu punktu handikapu (21:27, 23:29, 25:31). Viesu sastāvā lielisku sniegumu turpināja demonstrēt 18 gadus jaunais spēka uzbrucējs Anrijs Miška, kurš guva sešus punktus īsā brīdī (kopumā pirmajā puslaikā 13p), bet ceturtdaļas izskaņā spilgti nospēlēja Kaufmanis, kas, savukārt, nozīmēja to, ka pārtraukumā abas komandas atkal dosies pie vienāda rezultāta (41:41).

Spēles otrais puslaiks iesākās ar “aukstu dušu” mājiniekiem. Valmieriešu šovakar lieliski spēlējošais trio -Kaufmanis, Miška un Iļjins nokārtoja izrāvienu 10:2, pēc kura liepājnieku vienības galvenais treneris Agris Galvanovskis bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Lai gan sākotnēji minūtes pārtraukums nāca par labu laukuma saimniekiem (uzreiz Krastiņa precīzs tālmetiens), ceturtdaļas turpinājumā viesu pārsvars tikai pieauga. Šovakar īpaši “uzkarsušais” valmieriešu aizsargs Kaufmanis ar četriem gūtajiem punktiem pēc kārtas četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām panāca “Valmiera/ORDO” lielāko pārsvaru šovakar +13 (59:46), bet Riharda Bērziņa uzplaiksnījums uzbrukumā (precīzs tālmetiens un soda metiens) ievadīja liepājnieku pakaļdzīšanos (Bērziņam palīgos nāca Lazdāns) un ceturtdaļai noslēdzoties no viesu iekrātā 13 punktu pārsvara pāri palicis bija mazāk kā puse +6 (64:58).

Spēles izšķirošā daļa iesākās ar Lazdāna kārtējo precīzo trīs punktu metienu, bet pēc liepājnieku uzbrucēja Arņa Ates diviem punktiem abas komandas šķīra vairs tikai viens punkts (64:63). Valmieriešiem gan izdevās ātri atbildēt ar saviem četriem punktiem (Hāzners un Adiņš), turklāt vairāk kā trīs minūtes tiem izdevās nosargāt savu grozu pretinieku neieņemtu, līdz ceturtās ceturtdaļas vidū ar precīziem tālmetieniem apmainījās Ate un Kaufmanis (76:69). Atlikušās spēles minūtes aizritēja īstā nervu spriedzē, uz brīdi viesiem panākot arī deviņu punktu pārsvaru (71:80). Diemžēl pašu spēles galotni daudz veiksmīgāk aizvadīja “Betsafe/Liepāja”, tiekot pie uzvaras dramatiskā spēles galotnē 81:83.

“Valmiera/ORDO” – “Betsafe/Liepāja” 81:83 (21:21, 20:20, 23:17, 17:25)

“Valmiera/ORDO”: Kaufmanis 27(5rez.p), Iljins 16 (11atl.b), Miška 15 (9atl.b), Hāzners 9, Elksnis 8, Vīksne 2, Adiņš 2, Bērziņš 2, Jansons.

“Betsafe/Liepāja”: Bendžamins 16 (8atl.b), Lazdāns 14, Bērziņš 14, Leimanis 13, Brauns 8, Ate 7, Lasmanis 6 (5rez.p), Krastiņš 5, Seņkāns, Vuciņš, Berķis.