“Valmiera” vēlreiz izvirzās vadībā sērijā pret “Pārgauju”

ELVI florbola līgas vīriešiem pusfināla sērijā starp komandām FBK “Valmiera” un “SK Pārgauja” (Stalbe), vadībā ar 2:1 izvirzījušies valmierieši, kas šodien Cēsīs sakāva stalbiešus ar rezultātu 8:2, izšķirošo pārsvaru iegūstot otrajā trešdaļā. Pa 3 (1+2) punktiem uzvarētāju labā guva Arnijs Kuratņiks un Gatis Liepiņš.

“Valmiera” līdz pusfinālam nonāca, izmantojot minimālo nepieciešamo spēļu skaitu, sērijā ar 4:0 pieveicot “Ķekavu”. Savukārt Stalbes “Pārgauja” regulārā turnīra uzvarētāju “Lielvārdi/Fat Pipe” pārspēja tikai septītajā mačā, turklāt pēcspēles metienā, sērijā gūstot panākumu ar 4:3. Jau pēc divām dienām stalbieši viesos uzsāka pusfināla sēriju pret “Valmieras” florbolistiem, kuri, būdami labi atpūtušies, “Pārgauju” sakāva ar 9:1. Toties jau sērijās otrajā spēlē, kas arī notika Vidzemes Olimpiskajā centrā, Stalbes komanda spēja revanšēties, svinot uzvaru ar 3:2, bet sērijā panākot izlīdzinājumu (1:1).

Šodien pusfināla sērija bija pārcēlusies uz Cēsu sporta kompleksu, ko uz izslēgšanas spēļu laiku par savu mājvietu izvēlējusies Stalbes “Pārgauja”. Tieši stalbieši bija tie, kuri jau 3. minūtē atklāja šī mača rezultātu – iepriekšējās spēles uzvaras vārtu autora Mārtiņa Rajecka piespēli lietderīgi izmantoja Olafs Zvīnis (1:0). Līdz pirmajam pārtraukuma abu komandu vārtsargi savus “cietokšņus” sargāja droši, tāpēc rezultāts vairs nemainījās. Toties jau otrajā trešdaļā valmierieši piemeklēja īsto “atslēgu” Renāra Arāja vārtiem. Šo 20 minūšu laikā uzbrukumā izcēlās tikai Valmieras komandas florbolisti, gūstot četrus bezatbildes vārtus – 4:1. Pa golam iemeta Ričards Eglītis, Arnijs Kuratņiks, Edvards Voldemārs Kažmers un Lauris Alvis Stiprais, turklāt Kuratņiks izcēlās vēl arī ar divām rezultatīvām piespēlēm. Kad 37. minūtē rezultāts kļuva 1:4, “Pārgauja” nolēma izdarīt vārtsargu maiņu, iesaistot spēlē Dāvi Helmutu Zvejnieku.

Skaista epizode valmierieša Ivara Laktiņa izpildījumā tika izspēlēta 43. minūtē. Brīdī, kad valmierieši spēlēja skaitliskajā mazākumā, Laktiņš nekaunīgi atņēma bumbiņu diviem pretinieku līderiem (Gvido Laugam un Artūram Jurševskim), atbrīvojās no viņiem un jau kritienā raidīja to arī Zvejnieka sargātajos vārtos – 5:1. Tiesa, jau pēc pārdesmit sekundēm otros vārtus šajā mačā guva Olafs Zvīnis (2:5), uzbrukumā izceļoties otro reizi šajā mačā. Atgriezt intrigu “Pārgaujai” pa spēkam gan nebija. Pēdējā perioda vidū pa golam iemeta valmierieši Gatis Liepiņš un Daniels Urbanovičs, panākot jau 7:2. Jau no 57. minūtes stalbieši sāka mainīt savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet risks neattaisnojās. Vēl vairāk – pamatlaika priekšpēdējā minūtē no laukuma savas puses tobrīd tukšajos mājinieku vārtos bumbiņu raidīja “Valmieras” spēlējošais treneris Aigars Belasovs, nofiksējot mača galarezultātu – 8:2.

Par labāko spēlētāju starp uzvarētājiem tika atzīts vārtsargs Agris Rogainis, kurš šajā mačā atvairīja 22 no 24 pretinieku metieniem. Rezultatīvākie viņa komandā ar 3 (1+1) punktiem katram bija Arnijs Kuratņiks un Gatis Liepiņš, bet 2 (1+1) punktus sakrāja Aigars Belasovs. Labākā spēlētāja balvu Stalbes komandā saņēma abu vārtu autors Olafs Zvīnis. Sērijā, kas turpināsies līdz vienas komandas četrām uzvarām, vadībā jau otro reizi izvirzījusies “Valmiera” – 2:1. Nākamā cīņa notiks jau rīt – turpat Cēsu sporta kompleksā.

“SK Pārgauja” – FBK “Valmiera”  2:8 (1:0, 0:4, 1:4), sērijā 1:2