“Valmiera/ORDO” izbraukuma spēlē pārliecinoši piekāpjas ventspilniekiem

Sestdien, 17.martā, „Valmiera/ORDO” „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma mačā ar rezultātu 55:94 pārliecinoši piekāpās turnīra līdervienībai- BK “Ventspils”. “Valmiera/ORDO” sastāvā ar 16 gūtajiem punktiem un 8 izdarītajām rezultatīvajām piespēlēm izcēlās Edmunds Elksnis, vienības pamata centrs Viktors Iļjins pievienoja 14 gūtos punktus un 9 izcīnītās atlēkušās bumbas, bet gados jaunā valmieriešu saspēles vadītāja Ojāra Bērziņa kontā 13 gūtie punkti un 4 izdarītās rezultatīvās piespēles, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Valmiera/ORDO”.

Jau no spēles pirmajām sekundēm laukuma saimnieki bija gatavi apliecināt turnīra līdervienības statusu, grozam uzbrūkot ar lielisku precizitāti un strauji audzējot pārsvaru. Pēc 10:0 izrāviena ceturtdaļas ievadā, ventspilnieku apņēmība uzbrukumā turpināja augt augumā un pirmās ceturtdaļas beigās pēc Roberta Freimaņa “lay-up” metiena mājinieku pārsvars sasniedza jau 20 punktu atzīmi (9:29). Līdz ceturtdaļas beigām valmierieši četrus punktus atspēlēja (divpunktu zonā precīzs pa reizei bija Iļjins un Bērziņš) un pēc spēlētām desmit minūtēm 16 punktu pārsvars saglabājās BK “Ventspils” (13:29).

Otrās ceturtdaļas sākumā valmierieši bija manāmi sasparojušies, to iesākot ar izrāvienu 7:2 (no tālās distances sekmīgs Bērziņš, bet no tuvās Elksnis un Iļjins), samazinot savu atpalicību līdz 11 punktiem (20:31). Ceturtdaļas sākumā labi uzņemto kursu viesiem ilgi neizdevās noturēt un pēc Bruševica bumbas trieciena grozā no augšas spēles 17 minūtē ventspilnieku pārsvars pieauga līdz 18 punktiem (24:42). Arī pirmā puslaika beigas veiksmīgāk aizvadīja mājinieki un tas noslēdzās ar rezultātu (27:49).

Otrā puslaika ievadā pa diviem punktiem abu komandu labā guva to centri Zaķis un Iļjins (29:51), bet valmieriešu vienības “tornis” bija sekmīgs arī viesu nākamajā uzbrukumā (31:51). “Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvi turpināja spēlēt Elksnis un Iļjins, bet ar abu pieredzējušo spēlētāju un jaunā Ojāra Bērziņa palīdzību bija par maz, lai, vismaz, vienas ceturtdaļas ietvaros izrādītu nopietnu pretestību lieliski spēlējošajiem mājiniekiem. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar laukuma saimnieku izrāvienu (24:10) un +34 kopējā rēķinā (41:75).

Spēles ceturtajā ceturtdaļā bija novērojama līdzīga aina kā pirmajās trīs mača ceturtdaļās, notikumus laukumā droši kontrolējot laukuma saimniekiem. Mača izskaņā rezultāta starpība pārsniedza arī 40 punktu atzīmi, bet spēles gala iznākumā pārliecinošs un pelnīts panākums ventspilniekiem (55:94).

BK “Ventspils” – “Valmiera/ORDO” 94:55 (29:13, 20:14, 26:14, 19:14)

BK “Ventspils”: Juciks 17, Freimanis 14, Lomažs 13, Ikovļevs 11, Brusevičs 11, Zaķis 10, Barnets 9, Šķēle 6, Gulbis 3, Gūtmanis.

“Valmiera/ORDO”: Elksnis 16 (8rez.p), Iļjins 14 (9atl.b), Bērziņš 13, Miška 5, Vīksne 5, Hudins 2, Hāzners, Skuja.