Valmieras Ziņas

Valmierā notiks ērģeļmūzikas koncerts “Tilti – starp kontinentiem’’

Latvijas valsts simtgadē Latvijas ērģelnieki sadarbībā ar VKKF piedāvā latviešu ērģeļmūzikas koncertu ciklu ‘’Latvijas simtgade ērģeļu balsīs’’. Cikla trešā programma ‘’Tilti – starp kontinentiem’’ izskanēs arī 28. jūlijā plkst. 13.00 Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā Valmieras pilsētas svētku ietvaros, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Koncertā muzicēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas profesore, ērģeļu klases vadītāja Vita Kalnciema un Ineses Galantes talantu konkursa laureāte, soprāns Laura Purena.

Tilts – mūžsenais savienojums starp divām pusēm, starp redzamām un dažkārt arī neredzamām vienībām, daudznozīmīgs simbols, kas vieno vai šķir pretstatus, stāv pāri mūsu katra un pāri tautas laikam. Tilti var vienot divas dažādas pasaules, tautas, dzīves sākumu un tās nobeigumu, tilti var būt pāreja arī uz kaut ko jaunu. Latviešu tauta savā simtu gadu ilgajā ceļā daudzkārt ir bijusi dalīta un šķirta, bet tomēr Daugav’s abas malas mūžam nesadalās… Viena mēle, viena dvēs’le, viena zeme mūsu – tā kādreiz rakstīja Rainis.

Koncertprogrammā TILTI skanēs gan svešumā, gan dzimtenē radīti latviešu autoru ērģeļdarbi, programmas kodolu veido Tālivalža Ķeniņa un Aivara Kalēja kompozīcijas.

“Es nemeklēju jaunas lietas mūzikā, es meklēju jaunus ceļus, kā izteikt vecas idejas, ” sacījis Tālivaldis Ķeniņš, atzīta personība Kanādas mūzikas dzīvē, izcilākais ārzemju latviešu komponists. Viņa izglītībā stūrakmeni likuši Lūcija Garūta un Jāzeps Vītols Latvijā, Olivjē Mesiāns un Tonijs Obēns Parīzes konservatorijā. Tālivalža Ķeniņa izcilā kompozīcijas tehnika savieno stabilas tradīcijas ar novatorisku pieeju. Citējot Arnoldu Klotiņu: ‘’Mūzika ar strukturēšanu un formas attīstību var izteikt cilvēka eksistences lielākās idejas,‘’ tas atklājas arī Tālivalža Ķeniņa ērģeldarbā Introdukcija, pastorāle un tokāta par korāli ‘’Skaistais Kungs Jēzu’’ .

Aivars Kalējs ir brīvāks savās emocionālās atklāsmēs. Viņa melodiķa talants, virtuoza ērģelnieka pieredze un improvizatoriskā būtība caurauž visu daiļradi. Komponistu dziļi aizrauj franču 20. gadsimta ērģeļliteratūra, tās krāsu, harmoniju un faktūru atspoguļojums, kas izskanēs skaņdarbā Lux aeterna, kas godina Olvjē Mesiāna piemiņu

Kanāda ir arī izcilā diriģenta, kora dziesmu autora Jāņa Norviļa mītnes zeme. Komponista ērģeļmūzika Latvijas publikai pavisam maz pazīstama, koncertā iekļautā Tek saulīte tecēdama apliecina Jāņa Norviļa lielo interesi par tautasdziesmu, tā izdzied latvisko dzīves skatījumu, dzimtenes ilgas un cerību uz atgriešanos Latvijā.

Brīnišķīgā soprāna – Lauras Purenas izdziedātās kompozīcijas savienos dažādas pasaules valstis. ASV dzīvojušā Bruno Skultes, Kanādas latviešu autoru Haralda Berino un Jāņa Kalniņa, arī izcilā Latvijas komponista Emīla Dārziņa vokālā lirika runā par kopīgo – cilvēka garīgo pasauli, mājām un latvisko identitāti. Kā kopsaucējs latviešiem dažādos kontinentos izskanēs Aivara Kalēja patriotiskā tokāta par Jāņa Mediņa tēmu ‘’Tev mūžam dzīvot, Latvija!’’.

Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā gribam atgādināt cik bagāta ir viena no Latvijas kultūrvēstures šķautnēm – ērģelnieki, ērģeļmūzika un mūsu izcilie vēsturiskie instrumenti. Radoša neatlaidība ir mūsu piepildījums, ko arī mēs dāvinām Latvijai jubilejā!

Ieeja par ziedojumiem.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri