Valmieras Ziņas

Valmierā notiks ērģeļmūzikas koncerts “Tilti – starp kontinentiem’’

Latvijas valsts simtgadē Latvijas ērģelnieki sadarbībā ar VKKF piedāvā latviešu ērģeļmūzikas koncertu ciklu ‘’Latvijas simtgade ērģeļu balsīs’’. Cikla trešā programma ‘’Tilti – starp kontinentiem’’ izskanēs arī 28. jūlijā plkst. 13.00 Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā Valmieras pilsētas svētku ietvaros, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Koncertā muzicēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas profesore, ērģeļu klases vadītāja Vita Kalnciema un Ineses Galantes talantu konkursa laureāte, soprāns Laura Purena.

Tilts – mūžsenais savienojums starp divām pusēm, starp redzamām un dažkārt arī neredzamām vienībām, daudznozīmīgs simbols, kas vieno vai šķir pretstatus, stāv pāri mūsu katra un pāri tautas laikam. Tilti var vienot divas dažādas pasaules, tautas, dzīves sākumu un tās nobeigumu, tilti var būt pāreja arī uz kaut ko jaunu. Latviešu tauta savā simtu gadu ilgajā ceļā daudzkārt ir bijusi dalīta un šķirta, bet tomēr Daugav’s abas malas mūžam nesadalās… Viena mēle, viena dvēs’le, viena zeme mūsu – tā kādreiz rakstīja Rainis.

Koncertprogrammā TILTI skanēs gan svešumā, gan dzimtenē radīti latviešu autoru ērģeļdarbi, programmas kodolu veido Tālivalža Ķeniņa un Aivara Kalēja kompozīcijas.

“Es nemeklēju jaunas lietas mūzikā, es meklēju jaunus ceļus, kā izteikt vecas idejas, ” sacījis Tālivaldis Ķeniņš, atzīta personība Kanādas mūzikas dzīvē, izcilākais ārzemju latviešu komponists. Viņa izglītībā stūrakmeni likuši Lūcija Garūta un Jāzeps Vītols Latvijā, Olivjē Mesiāns un Tonijs Obēns Parīzes konservatorijā. Tālivalža Ķeniņa izcilā kompozīcijas tehnika savieno stabilas tradīcijas ar novatorisku pieeju. Citējot Arnoldu Klotiņu: ‘’Mūzika ar strukturēšanu un formas attīstību var izteikt cilvēka eksistences lielākās idejas,‘’ tas atklājas arī Tālivalža Ķeniņa ērģeldarbā Introdukcija, pastorāle un tokāta par korāli ‘’Skaistais Kungs Jēzu’’ .

Aivars Kalējs ir brīvāks savās emocionālās atklāsmēs. Viņa melodiķa talants, virtuoza ērģelnieka pieredze un improvizatoriskā būtība caurauž visu daiļradi. Komponistu dziļi aizrauj franču 20. gadsimta ērģeļliteratūra, tās krāsu, harmoniju un faktūru atspoguļojums, kas izskanēs skaņdarbā Lux aeterna, kas godina Olvjē Mesiāna piemiņu

Kanāda ir arī izcilā diriģenta, kora dziesmu autora Jāņa Norviļa mītnes zeme. Komponista ērģeļmūzika Latvijas publikai pavisam maz pazīstama, koncertā iekļautā Tek saulīte tecēdama apliecina Jāņa Norviļa lielo interesi par tautasdziesmu, tā izdzied latvisko dzīves skatījumu, dzimtenes ilgas un cerību uz atgriešanos Latvijā.

Brīnišķīgā soprāna – Lauras Purenas izdziedātās kompozīcijas savienos dažādas pasaules valstis. ASV dzīvojušā Bruno Skultes, Kanādas latviešu autoru Haralda Berino un Jāņa Kalniņa, arī izcilā Latvijas komponista Emīla Dārziņa vokālā lirika runā par kopīgo – cilvēka garīgo pasauli, mājām un latvisko identitāti. Kā kopsaucējs latviešiem dažādos kontinentos izskanēs Aivara Kalēja patriotiskā tokāta par Jāņa Mediņa tēmu ‘’Tev mūžam dzīvot, Latvija!’’.

Latvijas valsts simtgades svinību kontekstā gribam atgādināt cik bagāta ir viena no Latvijas kultūrvēstures šķautnēm – ērģelnieki, ērģeļmūzika un mūsu izcilie vēsturiskie instrumenti. Radoša neatlaidība ir mūsu piepildījums, ko arī mēs dāvinām Latvijai jubilejā!

Ieeja par ziedojumiem.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri