Valmieras Ziņas

Valmierā norisināsies OpenStreetMap kartēšana

Sestdien, 17. martā, Valmierā būs nebijusi aktivitāte – ikviens varēs radīt un pilnveidot karti. Tā būs lieliska iespēja iepazīt OpenStreetMap karti, iemācīties kartēšanu, kā arī datu apstrādi un ievadi kopējā OSM kartē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras projektu vadītāja Anete Bērziņa.

Gaida ikvienu, kurš vēlas pavadīt aktīvu sestdienu, iepazīstot Valmieru.

Īpaši aktīviem aicina būt uzņēmumiem un tūrisma objektu īpašniekiem, jo tā būs vēl nebijusi iespēja ikvienam uzņēmumam/iestādes pārstāvim “ievietot sevi kartē” un kļūt pamanāmam, kā arī aktualizēt informāciju par sevi.

Kad?: 17. marts  | Tikšanās laiks 9.30

Kur?: Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10

Pasākuma dalībnieki tiek gaidīti Vidzemes Augstskolas telpās no plkst. 9.30, lai kopīgi iepazītos un uzzinātu vairāk par OpenStreetMap kartēm. Tad, sadalot dažādus maršrutus pa pilsētu, “kartētāji” varēs doties pilsētas ielās, lai iegūtu aktuālos datus, jāpiemin, ka maršrutu var veikt arī ar velosipēdu.

Pēc aktīvas pilsētas kartēšanas, dalībnieki tiks gaidīti atpakaļ Vidzemes Augstskolas telpās, lai baudītu nelielas uzkodas un veiktu datu ievietošanu sistēmā.

Svarīgi! Tā kā pasākums paredz aktīvu līdzdarbošanos, tad vēlams ērts apģērbs. Kā arī datu saglabāšanai tiks izmantotas telefona lietotnes, tādēļ aicina ierasties ar “uzlādētiem” telefoniem.

Pasākuma organizatori: SIA SunGis, Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola

OpenStreetMap karte un dati ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot bez maksas. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004. gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, u.c., mobilajās lietotnēs MAPS.ME un Osmand.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ziemeļvidzemes internātpamatskola aicina darbā direktora vietnieku/-ci audzināšanas jomā. Prasība pretendentam: - augstākā pedagoģiskā izglītība, - darba pieredze iestādes pedagogs vai vadošā amatā, - labas latviešu valodas zināšanas, - prasme strādāt ar biroja un mūsdienīgu sakaru tehniku, - prasme vadīt, būt uzņēmīgam, atbildīgam,neatlaidīgam, - psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Galvenie darba pienākumi: - plānot un vadīt kvalitatīvi audzināšanas procesu, - nodrošināt savlaicīgu dokumentu pārraudzību, - atbalstīt un veidot veiksmīgu sardarbību ar darbiniekiem, audzēkņiem un audzēkņu vecākiem. Piedāvājam: - pilnu slodzi 40 h nedēļā, - profesijas pilnveidošanos, - teicamus darba apstākļus un draudzīgu kolektīvu. Tālrunis informācijai-26423042 Pieteikumu dokumentus -motivācijas vēstuli, CV un izglītību dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu ziemeļvidzeme@kocenunovads.lv līdz 2018.gada 24.augustam plkst.16.00 Profesija: SKOLAS DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Skolas iela 5, Vaidava, Vaidavas pag., Kocēnu nov., un Dauguļu skola, Dikļu pagasts, Kocēnu novads Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-08-24 Darba sākšanas datums: 2018-08-27 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri