Valmieras Ziņas

Valmierā norisināsies OpenStreetMap kartēšana

Sestdien, 17. martā, Valmierā būs nebijusi aktivitāte – ikviens varēs radīt un pilnveidot karti. Tā būs lieliska iespēja iepazīt OpenStreetMap karti, iemācīties kartēšanu, kā arī datu apstrādi un ievadi kopējā OSM kartē, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūras projektu vadītāja Anete Bērziņa.

Gaida ikvienu, kurš vēlas pavadīt aktīvu sestdienu, iepazīstot Valmieru.

Īpaši aktīviem aicina būt uzņēmumiem un tūrisma objektu īpašniekiem, jo tā būs vēl nebijusi iespēja ikvienam uzņēmumam/iestādes pārstāvim “ievietot sevi kartē” un kļūt pamanāmam, kā arī aktualizēt informāciju par sevi.

Kad?: 17. marts  | Tikšanās laiks 9.30

Kur?: Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10

Pasākuma dalībnieki tiek gaidīti Vidzemes Augstskolas telpās no plkst. 9.30, lai kopīgi iepazītos un uzzinātu vairāk par OpenStreetMap kartēm. Tad, sadalot dažādus maršrutus pa pilsētu, “kartētāji” varēs doties pilsētas ielās, lai iegūtu aktuālos datus, jāpiemin, ka maršrutu var veikt arī ar velosipēdu.

Pēc aktīvas pilsētas kartēšanas, dalībnieki tiks gaidīti atpakaļ Vidzemes Augstskolas telpās, lai baudītu nelielas uzkodas un veiktu datu ievietošanu sistēmā.

Svarīgi! Tā kā pasākums paredz aktīvu līdzdarbošanos, tad vēlams ērts apģērbs. Kā arī datu saglabāšanai tiks izmantotas telefona lietotnes, tādēļ aicina ierasties ar “uzlādētiem” telefoniem.

Pasākuma organizatori: SIA SunGis, Valmieras Attīstības aģentūra, Vidzemes Augstskola

OpenStreetMap karte un dati ir pieejami internetā (http://osm.org) un to var izmantot bez maksas. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004. gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, u.c., mobilajās lietotnēs MAPS.ME un Osmand.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai vajadzētu ieviest referendumus pašvaldībās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri