Valmieras Ziņas

Valmierā norisinās 31. Latvijas informātikas olimpiāde

No 1. līdz 2.martam Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē Tērbatas ielā 10 notiek Latvijas 31. informātikas (programmēšanas) olimpiāde. Tajā piedalās 75 skolēni, kuri guvuši labākos rezultātus 2018.gada janvārī notikušajā pilsētas vai novada olimpiādē. Valmieru informātikas olimpiādē pārstāv Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.klases skolnieks Adrians Netlis un Valmieras sākumskolas 6.klases skolnieks Raivis Atteka, kurš programmēšanu apguvis mājmācībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Olimpiādē tiks noskaidroti laureāti divās vecuma grupās: starp 8.-10. un 11.-12.klašu skolēniem. Šogad pilsētas vai novadu olimpiādē piedalījās rekordliels skaits dalībnieku – 339, kas ir par 22% vairāk nekā pagājušajā gadā. Lai gan paredzēts, ka olimpiādē var piedalīties skolēni, sākot no 8.klases, šogad izdarīti vairāki izņēmumi, un pilsētas vai novada olimpiādē piedalījās 26 skolēni, kuri vēl nemācās 8.klasē. Četri no viņiem sacentīsies arī Valsts olimpiādē Valmierā, tai skaitā arī Valmieras sākumskolas 6.klases skolēns Raivis Atteka.

Olimpiādi 1.martā Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātē atklāja un tās dalībniekus uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, Valsts Izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta direktore Agra Bērziņa un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Skolēni olimpiādē centīsies atrisināt trīs algoritmiskas dabas uzdevumus, mēģinot uzrakstīt datorprogrammas kādā no olimpiādē atļautajām programmēšanas valodām – Pascal, C/C++, Java, Python vai Go.

Kamēr dalībnieki risinās olimpiādes uzdevumus, viņus pavadošie pedagogi Valmieras Valsts ģimnāzijas informātikas skolotājas, Informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājas Indras Caunes un Valmieras pilsētas Izglītības pārvaldes galvenās speciālistes metodiķes Sigitas Tamas pavadībā 2.martā dosies ekskursijā uz Valmieras Drāmas teātri, iepazīs Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un tiksies ar informātikas un programmēšanas skolotāju Intu Grabi, kā arī dosies uz Valmieras sākumskolu, kur varēs klātienē vērot robotikas nodarbību 1.-3.klašu izglītojamajiem. Nodarbības tiek organizētas ESF projekta Nr.8.3.2.2/16/I/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Valsts informātikas olimpiāde ir vienīgā mācību priekšmetu olimpiāde Latvijā, kur finālsacensības tiek organizētas ārpus Rīgas. Līdz šim olimpiāde ir notikusi Ventspilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā, Daugavpilī, Ogrē, Priekuļos un Liepājā. Latvijas informātikas olimpiādes norise tiek finansēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (Nr. 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros.

 “Olimpiādes organizēšanai ārpus Rīgas ir vairākas pozitīvas iezīmes. Tā ir iespēja pierādīt spēju organizēt valsts līmeņa pasākumus, tāpat var organizēt daudzveidīgu ārpussacensību programmu skolēniem, savukārt skolotājus, kuri olimpiādē pavada skolēnus, aicinām divas dienas koncentrētā veidā veltīt diskusijām un viedokļu apmaiņai tieši ar olimpiādi saistītām tēmām. Arī olimpiādes žūrijai finālsacensību norise katru gadu citā pilsētā ir izaicinājums – jāspēj precīzi definēt olimpiādes veiksmīgai norisei nepieciešamās prasības,” norāda olimpiādes rīcības komisijas vadītājs, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis.

Olimpiādes galvenie mērķi ir paplašināt un padziļināt skolēnu zināšanas informātikā, radīt papildu stimulus programmēšanas apguvei, aktivizēt ārpusstundu darbu un formēt Latvijas jauno informātikas speciālistu valstsvienību starptautiskām sacensībām. Jāpiemin, ka Valmierā notiekošā Valsts olimpiāde informātikā ir viens no atlases posmiem, kurā noskaidros Latvijas izlases sastāvu dalībai Baltijas informātikas olimpiādē. Tā no 27.aprīļa līdz 1.maijam norisināsies Stokholmā (Zviedrija).

Olimpiādi organizē Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtu, Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultāti un Valmieras pilsētas Izglītības pārvaldi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri