Valmieras Ziņas

Valmierā iestāda ozolu birzi

Atsaucoties Pasaules talkas aicinājumam, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks kopā ar pārstāvjiem no Valmieras Bērnu sporta skolas un Vidzemes Olimpiskā centra, kā arī piedaloties izzinošās pastaigas “Pa pēdām Jānim Daliņam” dalībniekiem, sestdien, 15.septembrī, Atpūtas parkā, blakus šobrīd pārbūvē esošajam Jāņa Daliņa stadionam, iestādīja ozolu birzi, informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Iestādītie ozoli ir ieguldījums pilsētas koku stādījumu atjaunošanā, kas tiek ietekmēti gan pilsētas infrastruktūras pārbūves rezultātā, gan dabisku faktoru ietekmē – koku novecošanās, bebru veiktie postījumi u.c.

Latviešu kultūrā ozols ir ar dziļi simbolisku nozīmi saistīts koks, apliecinot mūsu nācijas izturību un spēku. Latviešu tautai tas ir arī Tēvzemes mīlestības apliecinājums. Tādēļ Valmieras jaunā ozolu birzs ir pilsētas pašvaldības un partneru veltījums Latvijas simtgadei – Laimes koki Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei, rādot ceļu pasaules vides atveseļošanai.

Iestādītie ozoli vienlaikus ir arī Meža dienu 2018 svinēšana Valmierā ar moto “Kopā nāktnes mežam!”. Ozolu stādi un to atbalsta materiāli ir iegādāti par Meža attīstības fonda līdzekļiem projekta “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei” ietvaros.

Sestdien, 15.septembrī, Lielās Talkas organizatori aicina visu Latviju, arī valmieriešus, iesaistīties Pasaules talkas akcijā, dēstījot un stādot “Laimes kokus” un tādējādi apliecinot mīlestību Latvijai, nākamajām paaudzēm un mūsu ilgtspējībai.  Iestādītos kokus ikviens ir aicināts atzīmēt Lielās Talkas mājaslapas īpašajā kartē –  http://talkas.lv/laimes-koki/, kur var atzīmēt iestādītā koka atrašanās vietu un atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri