“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pārliecinoši uzvar Saldū un iesoļo pusfinālā

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā 4. aprīlī norisinājās izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijas atbildes spēle starp “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un BK “Saldus” komandām. Kurzemes pilsētā valmierieši svinēja pārliecinošu uzvaru ar 82:62, tādējādi uzvarot sērijā ar 2-0 un sasniedzot pusfināla slieksni.

Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda spēli Saldū sāka ar Tomu Kohanovu, Valteru Vēveri, Valteru Liepiņu, Jāni Engeru un Klāvu Dubultu starta pieciniekā. Spēles ievadā saldenieku vadošie basketbolisti Roberts Stumbris un Artūrs Kramiņš spēja saglabāt līdzīgu mača rezultātu, bet Reiņa Ermansona un Ervīna Ivanova precīzie metieni pirmo desmit minūšu noslēgumā deva valmieriešiem vadību ar 19:16.

Otro ceturtdaļu ar trīs pēc kārtas gūtiem groziem ievadīja Mārtiņš Vīņauds, bet viņa iesākto ar tādu pašu sniegumu turpināja Valters Vēveris, tādējādi sasniedzot viesu komandai 13 punktu pārsvaru – 34:21. Pirmā puslaika beigās saldenieku centienus sadeldēt rezultāta starpību atspēkoja Toms Kohanovs, vairākkārt atbildot mājinieku veiksmēm ar precīziem metieniem savā izpildījumā. Tādējādi pirms došanās lielajā pārtraukumā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” bija vadībā ar 44:35.

Otro spēles pusi sākot ar diviem trejačiem, Vēveris panāca valmieriešiem 15 punktu pārsvaru. Mača turpinājumā “Saldus” centās gūt pārspēku cīņā zem groza, izmantojot savus garā gala spēlētājus, tomēr vidzemnieki pietiekami bieži spēja atbildēt ar savām sekmēm uzbrukumā, tādējādi nepieļaujot pretinieku pietuvošanos tuvāk par astoņu punktu atstatumu. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāts bija 59:51.

Pēdējās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs Stumbris un Armands Seņkāns samazināja saldenieku atstatumu līdz vairs tikai pieciem punktiem. Tomēr pretinieku pakaļdzīšanos salauza Vīņauds, raidot grozā metienu no tālās distances. Spēles turpinājumā pilnībā dominēja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, apturot pretinieku uzbrukumus ar dzelžainu aizsardzību un strauji palielinot savu pārsvaru. Mača noslēgumā vairākus punktus pret savas dzimtās pilsētas komandu guva Klāvs Dubults, ļaujot savai komandai sasniegt 20 punktu pārsvaru. Mačs noslēdzās ar rezultātu 82:62, kas ļāva “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem sērijā triumfēt ar 2-0 un iekļūt play-off turnīra nākamajā kārtā.

Uzvarētāju rindās ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Klāvs Dubults, bet par punktu mazāk Valteram Vēverim. Saldenieku rindās 20 punktus sakrāja Roberts Stumbris.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “Saldus” 82:62 (19:16, 25:19, 15:16, 23:11)

Dubults 16, Vēveris 15, Kohanovs 13, Vīņauds 13, Liepiņš 8, Engers 6, Ermansons 4, Ivanovs 3, Grīnbergs 2, Brokāns 2, Kalniņš.