“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” grauj arī “Līvānu Stiklu”

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā piektdien, 24. novembrī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” turpināja savu uzvaru gājienu, ar rezultātu 108:60 sagraujot “Līvānu Stikls” komandu, tādējādi tiekot pie devītā panākuma sezonā.

Starta pieciniekā līdzās ierastajiem spēles sācējiem Tomam Kohanovam, Valteram Vēverim, Jānim Engeram un Klāvam Dubultam devās arī Valters Liepiņš, kuram šī bija pirmā spēle sākumsastāvā. Mača sākumā Engers izvirzīja vadībā mājiniekus, bet viesu komanda nebija gatava uzreiz izkārt balto karogu, turoties aizsniedzamā attālumā līdz pirmās ceturtdaļas vidum. Spēcīgu impulsu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” uzbrukumam deva Mārtiņa Vīņauda ienākšana spēlē, kura astoņi gūtie punkti ļāva mājiniekiem strauji audzēt pārsvaru rezultātā. Pirmās desmit minūtes noslēdzot ar četriem punktiem Raineram Kalniņam, Valmieras studenti ceturtdaļu noslēdza ar rezultātu 24:13.

Otrā perioda pirmajā pusotrā minūtē valmierieši spēja panākt jau 17 punktu pārsvaru, Valteram Vēverim ātrajā uzbrukumā gūstot divus punktus (30:13). Ar pāris veiksmīgām darbībām līvānieši spēja pietuvoties līdz 12 punktu atstatumam, bet pirmā puslaika noslēdzošajās minūtēs Valmieras komanda plosījās kā zilonis stikla fabrikā, savā ceļā sašķaidot visus pretinieku trauciņus. Ejot lielajā pārtraukumā pēc Toma Kohanova diviem punktiem rezultāts jau bija kļuvis 53:26.

Otrais puslaiks viesu komandai izvērtās vēl bēdīgāks, jo mājinieki, veicot 13-0 izrāvienu, sasniedza jau 40 punktu pārsvaru. Groza apakšā neapturams bija Klāvs Dubults, bet 17 gadus vecais Vēveris atlētiski trieca bumbu grozā no augšas. Pirms spēles noslēdzošajām desmit minūtēm jautājumu par mača gala iznākumu vairs nebija, rezultāts 82:38.

Noslēdzošajās desmit minūtēs sev atvēlēto spēles laiku veiksmīgi izdevās izmantot Mārim Riekstiņam, kurš paspēja sakrāt astoņus punktus savā individuālajā kontā. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” labā spēles pēdējo grozu no pustālās distances guva Ervīns Ivanovs, noslēdzot spēli ar rezultātu 108:60, kas vidzemniekiem deva devīto panākumu čempionātā aizvadītās desmit spēlēs.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju sastāvā ar 22 gūtiem punktiem bija Valters Vēveris, bet pa 13 punktiem Toma Kohanova, Klāva Dubulta un Mārtiņa Vīņauda rēķinā.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Līvānu Stikls” 108:60 (24:13, 29:13, 29:12, 26:22)

Vēveris 22,  Vīņauds 13, Kohanovs 13, Dubults 13, Ivanovs 9, Engers 8 (11 ab), Ermansons 8, Kalniņš 8, Riekstiņš 8, Liepiņš 6

Valmieriešu galvenais treneris Roberts Zeile no savas komandas vēlas sagaidīt kvalitatīvāku sniegumu: “Šoreiz pēc spēles labākais bija rezultāts. Ir daudz kur pakritizēt, jo pieļāvām pārāk daudz kļūdu. Bija daudz paviršas epizodes, kuras piezagušās pārāk lielas pārliecības dēļ, kas radusies ar šiem lielajiem rezultāta pārsvariem. Par visiem simts procentiem jāspēlē līdz spēles beigām. Pēc pirmās spēles ar Līvānos (109:47 par labu valmieriešiem), šoreiz viņi nebija atbraukuši labākajā sastāvā, Jura Kalniņa nespēlēšana ietekmēja pretinieku spēku. Tomēr mums galvenais ir krāt uzvaras, lai uz spēcīgo grupu nenāk līdzi zaudējumi. Treneru korpusā jau pāris nedēļas diskutējam ko darīt, jo šobrīd spēles, izņemot pret LU, nav tik spraigas kā mums pašiem gribētos. Varbūt derētu aizvadīt kādu pārbaudes spēli ar LBL 1. divīzijas komandu, kas nespēlē Baltijas līgā, lai pirms Jaunā gada saprastu savu īsto spēku. Varbūt, būtu svētīgi nedaudz pa degunu dabūt.”