Valmiera Glass VIA savā laukumā uzņems Ventspils futbolistus

Trešdien, 16. maijā, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” Vidzemes Olimpiskā centra laukumā aizvadīs “SynotTip” futbola Virslīgas 8. kārtas spēli, kurā sacentīsies ar FK “Ventspils” futbolistiem. Spēles sākums plkst. 19:00.

Noslēdzies “SynotTip” futbola Virslīgas pirmais spēļu aplis, kurā visas Virslīgas komandas jau savā starpā laukumos ir tikušās. Pēc aizvadītām septiņām spēlēm “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” futbolisti atrodas kopvērtējuma pēdējā jeb astotajā vietā, par diviem punktiem atpaliekot no septītajā vietā esošās FK “Metta”/Latvijas Universitāte, pret kuru izdevies izcīnīt šīs sezonas vienīgo punktu. Tikmēr FK “Ventspils” futbolisti sezonu iesākuši krietni veiksmīgāk – komanda ar septiņās spēlēs izcīnītām četrām uzvarām ierindojas kopvērtējuma otrajā vietā, nezaudējot nevienu spēli.

Abas komandas savā starpā tikušās jau sezonas atklāšanas spēlē, kurā Valmieras futbolisti izbraukumā ar 1:3 atzina ventspilnieku pārākumu. Šajā spēlē jau 18. minūtē piespiedu maiņu nācās veikt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenajam trenerim Gatim Ērglim, jo savainojumu guva pieredzējušais Gatis Kalniņš. Lai arī spēles sākumu komandas iesāka līdzvērtīgi, tuvojoties pārtraukumam, bumbas kontroli pārņēma mājinieki, kas 36. minūtē ar realizētu 11 metru soda sitienu atklāja spēles rezultātu. 44. minūtē “Ventspils” futbolistiem, veiksmīgi iecentrējot bumbu soda laukumā, izdevās dubultot pārsvaru.

Spēles otrajā puslaikā mājinieki turpināja dominēt, kā rezultātā spēles 53. minūtē tika gūti arī trešie, kas bija “Ventspils” futbolistu pēdējie vārti šajā spēlē. Lai arī “Ventspils” neatslāba ar uzbrukumu veidošanu, valmierieši spēja sekmīgi spēlēt aizsardzībā, atbildot ar ātriem pretuzbrukumiem. Tuvojoties spēles noslēgumam, Elmāru Sietinsonu laukumā nomainīja Ulvis Bērziņš, kurš 82. minūtē ar precīzu sitienu zem vārtu pārliktņa guva “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmos vārtus “SynotTip” Virslīgā.

Pēdējo spēli valmierieši aizvadīja 11. maijā, kad Jelgavā ar 1:5 (0:3) piekāpās FK “Jelgava” futbolistiem, savukārt FK “Ventspils” savā pēdējā spēlē negaidīti nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:2) ar FK “Metta”/Latvijas Universitāte futbolistiem.

Pēc aizvadītām septiņām spēlēm par labāko vārtu guvēju ar diviem gūtiem vārtiem “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sastāvā kļuvis Mārcis Ērglis, bet ventspilnieku sastāvā ar četriem vārtu guvumiem rezultatīvākais ir Adeleke Akinjemi.