Valmieras Ziņas

Valmierā filiāli plāno atvērt Nīderlandes uzņēmums, kas specializējies atmīnēšanā, vides attīrīšanā un arheoloģijā

Nīderlandes uzņēmums “Leemans Speciaalwerken”, kas darbojas vides jomā – attīra piesārņotās teritorijas, likvidē nesprāgušo munīciju, veic arheoloģiskus darbus un meklē lidaparātu vrakus, plāno atvērt savu filiāli Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras attīstības aģentūras (VAA) uzņēmējdarbības virziena vadītāja Elīna Leimane.

Sākotnēji “Leemans Speciaalwerken” izrādījis interesi par Valmieru saistībā ar topošā industriālā parka teritorijā atrasto militāro piesārņojumu. Uzņēmums vēlējies uzzināt par iespējām veikt teritorijas attīrīšanu. “Pagājušā gada februārī uzņēmām firmas pārstāvjus Valmierā un informējām ne tikai par konkrēto objektu, bet arī par uzņēmējdarbības vidi un pilsētas attīstības plāniem kopumā. Uzņēmums bija ieinteresēts sadarbībā, tādēļ sekoja vēl divas vizītes Valmierā. Mēs parādījām citas piesārņotās teritorijas, kas varētu būt iespējamie darba objekti, piemēram, bijušo mazuta saimniecību un naftas bāzi. Lai gan parasti viesus uz šādām vietām mēs nevestu, šajā gadījumā tas bija vēl viens arguments, lai pārliecinātu viņus par biznesa potenciālu Valmierā. Taču uzņēmums ir informēts, ka iespēju veikt šo teritoriju attīrīšanu varēs iegūt, piedaloties publiskā iepirkuma konkursā,” skaidroja VAA pārstāve.

Elīna Leimane pastāstīja, ka “Leemans Speciaalwerken” ir ģimenes uzņēmums ar lielu starptautisku pieredzi. Valmierā tas plāno atvērt Latvijas filiāli zem nosaukuma “Leemans Green Circle”. Sākotnēji bija plānots uzņēmuma filiāli atvērt Rīgā, taču vizīšu laikā izdevies holandiešus pārliecināt, ka Valmieras pašvaldības institūcijas ir ļoti atvērtas, pieejamas un spēj ātri risināt dažādus jautājumus. Savu roku investora piesaistē pielicis arī premjers Māris Kučinskis, kurš vizītes laikā Nīderlandē bija ticies ar “Leemans Speciaalwerken” pārstāvjiem.

Uzņēmums filiāli varētu atvērt šī gada pavasarī. Sākotnēji tajā varētu strādāt līdz 20 cilvēkiem, bet plānots darbinieku skaitu tuvāko piecu gadu laikā palielināt līdz pat 60 cilvēkiem. Plānots, ka filiāles darbības zona būs visas trīs Baltijas valstis. Elīna Leimane atzina, ka Valmierā ir grūti atrast šādas, diezgan šauras jomas speciālistus, tādēļ uzņēmums tos meklē visā Latvijā, kas ļaus piesaistīt pilsētai jaunus iedzīvotājus.

VAA pārstāve atklāja, ka uzņēmums jau ir noskatījis biroja telpas pilsētā, taču nākotnē tam ir plāni iegādāties zemes gabalu un būvēt savu ēku, jo darbības nodrošināšanai ir nepieciešamas arī telpas tehnikas glabāšanai.

Elīna Leimane pastāstīja, ka interese par Valmieru ir vairākiem citiem vietējiem un ārzemju uzņēmumiem. Īpaši aktīvi ir informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmumi, kas saredz investīciju potenciālu Valmierā, jo Vidzemes Augstskola sagatavo IT speciālistus. Arī Valmieras tehnikums nākamgad plāno atvērt mācību programmu IT jomā.

“Mums ir bijuši arī tādi piedāvājumi, ko Valmiera nespēj “pacelt”. Kāds pārtikas uzņēmums no Vācijas gribēja veidot ražotni ar 600 līdz 800 darbiniekiem. Tas nozīmētu, ka pārējie Valmieras uzņēmumi varētu palikt bez darbiniekiem. Tādēļ ikviens piedāvājums ir vispusīgi jāizvērtē, lai nekaitētu jau strādājošiem uzņēmumiem,” atzina VAA pārstāve.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri