Valmieras Ziņas
makonis
-2°C
Vējš: 3 m/s

Valmierā darbu sākusi jauna kafejnīca – “Melnā olīva”

Kopš septembra sākuma Vidzemes Augstskolas ēkā Cēsu ielā 4, bijušās kafejnīcas “Mellene” telpās darbojas jauna kafejnīca “Melnā olīva”. To izveidojis Vidzemes Augstskolas students Jānis Štauers.

Prakses vietā izveido savu biznesu

Sabiedriskās ēdināšanas jomā Jānis sāka darboties jau pirms 15 gadiem dzimtajā pilsētā Ogrē, kad iestājās Vidzemes Augstskolā. Pirmā kursa beigās prakses vietā viņš izveidojis savu uzņēmu – “Štoka pica”, piedāvājot klientiem picas ar piegādi. Bizness veicies labi, tādēļ studiju otrajā gadā atvērta uzņēmuma filiāle Valmierā. Šeit Jānis turpinājis darbu četrus gadus, līdz radušās jaunas biznesa iespējas Ogrē, tādēļ Valmieras filiāli viņš pārdevis citam uzņēmumam.

Ogrē Jānis turpinājis darbu sabiedriskās ēdināšanas jomā, attīstot uzņēmumu “Štoka pica”. Pirmos desmit gadus tas nodarbojies ar ēdienu piegādi pēc pasūtījuma, taču pirms aptuveni pieciem gadiem radusies iespēja izveidot kafejnīcu uz Ogres centrālās ielas. Pašlaik kafejnīca ir pārvākusies uz Ogres mūzikas skolu un turpina savu darbību ar nosaukumu “Trombons”. “Esam strādājuši ļoti labi, visu laiku attīstoties, ko apliecina saņemtās Latvijas Tirgotāju asociācijas veidotā konkursa “Latvijas labākais tirgotājs” balvas vairākus gadus pēc kārtas” lepojas Jānis.

Atgriešanās Valmierā

Valmierā Jānis nav bijis 10 gadus. Viņš ir patīkami pārsteigts par pilsētas straujo attīstību. “Var redzēt, ka Valmiera ir pilsēta, kurā viss notiek, atšķirībā no daudzām citām Latvijas pilsētām. Esmu priecīgs, ka man radās iespēja atgriezties Valmierā un tieši Vidzemes Augstskolā – vietā, kuras dēļ būtībā sākās mana uzņēmēja karjera. Esmu priecīgs, ka vienlīdz ar kafejnīcas “Melnā olīva” atvēršanu Vidzemes Augstskolas telpās, man ir radusies lieliska iespēja pabeigt tur uzsāktās studijas.

Uzņēmējs atklāj, ka šāds nosaukums izvēlēts apzināti, lai tas būtu piemērots gan kafejnīcai, gan picērijai, jo drīzumā “Melnā olīva” klientiem piedāvās arī picas – uz vietas un ar piegādi.

Kafejnīcā ir pilnībā nomainīts interjers un ēdienu piedāvājums, pārņemot Ogres kafejnīcas receptes, kā arī kvalitātes un apkalpošanas kultūras standartus. Arī darbinieku kolektīvs ir gandrīz pilnībā nomainīts.

Jānis Štauers norādīja, ka darbinieku atlasei pievērsis īpašu uzmanību, jo ēdināšanas biznesā tam ir izšķiroša nozīme. Visi darbinieki ir pieredzējuši sava amata profesionāļi, tādēļ “Melnās olīvas” īpašnieks ir pārliecināts par savu komandu.

Kā mājās gatavots ēdiens

“Melnā olīva” ir bistro tipa kafejnīca-picērija, kurā vienmēr pieejams svaigi gatavots un veselīgs ēdiens jeb mājas virtuve. Ēdienu pagatavošanā pusfabrikātu izmantošana ir samazināta līdz minimumam. Katru dienu klientiem tiek piedāvāta atšķirīga ēdienkarte, kas garantē to, ka ēdiens ir gatavots tajā pašā dienā. Ikviens var izvēlēties maltīti savai gaumei, jo plašajā piedāvājumā ir dažādu tautu un kultūru ēdieni. Plaši pārstāvēta itāļu virtuve, piedāvājumā arī ēdieni austrumu gaumē, neaizmirstot arī par tradicionālo latviešu virtuvi. Ir krietni padomāts arī par veģetāriešiem, ik dienu piedāvājot vismaz divus vai trīs ēdienus. Kafejnīcā var iegādāties arī picas – gan veselas, gan sagrieztas šķēlēs, uz vietas un līdzi ņemšanai.

Jānis Štauers atklāj, ka, veidojot kafejnīcu, viņš nav uzstādījis par mērķi sasniegt noteiktus peļņas rādītājus. “Mana filozofija ir – strādājot maksimāli labi, rezultāti atnāks paši par sevi. Par to esmu pārliecinājies savā 15 gadu biznesa pieredzē.”

Ēdienu piegāde

Piedāvājam arī ēdienu piegādi individuāliem klientiem un uzņēmumiem. Mūsu mājaslapā melnaoliva.lv ir pieejama ēdienkarte, kurā redzami visi tekošās nedēļas ēdieni katrai dienai. Atliek veikt pasūtījumu pa tālruni 27774201.

Svētku galdi, kafijas pauzes un banketi

Apkalpojam arī nelielus banketus, uz vietas kafejnīcā, līdz 30 personām, kā arī nodrošinām kafijas pauzes un cita veida svētku galdus.

www.melnaoliva.lv

t. 27774201

"Valmieras ziņas" jautā

Vai uzskatāt sevi par Latvijas patriotu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Viens no vadošajiem kokapstrādes uzņēmumiem Latvijā, saistībā ar ražošanas apjomu pieaugumu, aicina pieteikties amatam Eksporta pārdevējs/-a Pienākumi: • Aktīva jauno eksporta klientu piesaiste un ilgtermiņa attiecību veidošana ar esošiem un potenciāliem klientiem; • Preču un pakalpojumu tirgus izpēte, pārdošanas un mārketinga pasākumu izstrāde un vadīšana; • Pārrunu vadīšana ar klientiem, līgumu slēgšana; • Klientu pasūtījumu apstrāde, kontrole un piedāvājumu sagatavošana; • Konsultāciju sniegšana klientam par precēm, to priekšrocībām; • Uzņēmuma pārstāvēšana izstādēs, vizītēs pie klienta un klientu vizītēs SIA “Staļi”; • Došanās komandējumos. Prasības: • Vismaz 2 gadu pārdošanas pieredze; • Pieredze pārdošanā ražošanas uzņēmumā un darbā ar eksporta pārdošanu tiks uzskatīta par priekšrocību; • Labas pārliecināšanas un pārdošanas prasmes; • Prasme vadīt lietišķas pārrunas; • Labas angļu valodas zināšanas; • Spēja operatīvi reaģēt problēmsituācijās; • Augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; • Komunikabla un ambicioza personība ar vēlmi pilnveidoties un pierādīt sevi. Piedāvājam: • Atalgojumu līdz 2500 EUR (bruto) atalgojums atkarīgs no mērķu izpildes; • Interesantu un dinamisku darba vidi; • Sociālās garantijas; • Darbu saliedētā kolektīvā; • Profesionālas pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Slodze: pilna Darba laiks: 08:00-17:00 Darba vieta: Cēsis CV ar norādi “EKSPORTA PĀRDEVĒJS/-A” lūdzu sūtīt uz e-pastu vakances@stali.lv

Mūsu partneri