Valmieras Ziņas

Valmierā darbu sākusi jauna kafejnīca – “Melnā olīva”

Kopš septembra sākuma Vidzemes Augstskolas ēkā Cēsu ielā 4, bijušās kafejnīcas “Mellene” telpās darbojas jauna kafejnīca “Melnā olīva”. To izveidojis Vidzemes Augstskolas students Jānis Štauers.

Prakses vietā izveido savu biznesu

Sabiedriskās ēdināšanas jomā Jānis sāka darboties jau pirms 15 gadiem dzimtajā pilsētā Ogrē, kad iestājās Vidzemes Augstskolā. Pirmā kursa beigās prakses vietā viņš izveidojis savu uzņēmu – “Štoka pica”, piedāvājot klientiem picas ar piegādi. Bizness veicies labi, tādēļ studiju otrajā gadā atvērta uzņēmuma filiāle Valmierā. Šeit Jānis turpinājis darbu četrus gadus, līdz radušās jaunas biznesa iespējas Ogrē, tādēļ Valmieras filiāli viņš pārdevis citam uzņēmumam.

Ogrē Jānis turpinājis darbu sabiedriskās ēdināšanas jomā, attīstot uzņēmumu “Štoka pica”. Pirmos desmit gadus tas nodarbojies ar ēdienu piegādi pēc pasūtījuma, taču pirms aptuveni pieciem gadiem radusies iespēja izveidot kafejnīcu uz Ogres centrālās ielas. Pašlaik kafejnīca ir pārvākusies uz Ogres mūzikas skolu un turpina savu darbību ar nosaukumu “Trombons”. “Esam strādājuši ļoti labi, visu laiku attīstoties, ko apliecina saņemtās Latvijas Tirgotāju asociācijas veidotā konkursa “Latvijas labākais tirgotājs” balvas vairākus gadus pēc kārtas” lepojas Jānis.

Atgriešanās Valmierā

Valmierā Jānis nav bijis 10 gadus. Viņš ir patīkami pārsteigts par pilsētas straujo attīstību. “Var redzēt, ka Valmiera ir pilsēta, kurā viss notiek, atšķirībā no daudzām citām Latvijas pilsētām. Esmu priecīgs, ka man radās iespēja atgriezties Valmierā un tieši Vidzemes Augstskolā – vietā, kuras dēļ būtībā sākās mana uzņēmēja karjera. Esmu priecīgs, ka vienlīdz ar kafejnīcas “Melnā olīva” atvēršanu Vidzemes Augstskolas telpās, man ir radusies lieliska iespēja pabeigt tur uzsāktās studijas.

Uzņēmējs atklāj, ka šāds nosaukums izvēlēts apzināti, lai tas būtu piemērots gan kafejnīcai, gan picērijai, jo drīzumā “Melnā olīva” klientiem piedāvās arī picas – uz vietas un ar piegādi.

Kafejnīcā ir pilnībā nomainīts interjers un ēdienu piedāvājums, pārņemot Ogres kafejnīcas receptes, kā arī kvalitātes un apkalpošanas kultūras standartus. Arī darbinieku kolektīvs ir gandrīz pilnībā nomainīts.

Jānis Štauers norādīja, ka darbinieku atlasei pievērsis īpašu uzmanību, jo ēdināšanas biznesā tam ir izšķiroša nozīme. Visi darbinieki ir pieredzējuši sava amata profesionāļi, tādēļ “Melnās olīvas” īpašnieks ir pārliecināts par savu komandu.

Kā mājās gatavots ēdiens

“Melnā olīva” ir bistro tipa kafejnīca-picērija, kurā vienmēr pieejams svaigi gatavots un veselīgs ēdiens jeb mājas virtuve. Ēdienu pagatavošanā pusfabrikātu izmantošana ir samazināta līdz minimumam. Katru dienu klientiem tiek piedāvāta atšķirīga ēdienkarte, kas garantē to, ka ēdiens ir gatavots tajā pašā dienā. Ikviens var izvēlēties maltīti savai gaumei, jo plašajā piedāvājumā ir dažādu tautu un kultūru ēdieni. Plaši pārstāvēta itāļu virtuve, piedāvājumā arī ēdieni austrumu gaumē, neaizmirstot arī par tradicionālo latviešu virtuvi. Ir krietni padomāts arī par veģetāriešiem, ik dienu piedāvājot vismaz divus vai trīs ēdienus. Kafejnīcā var iegādāties arī picas – gan veselas, gan sagrieztas šķēlēs, uz vietas un līdzi ņemšanai.

Jānis Štauers atklāj, ka, veidojot kafejnīcu, viņš nav uzstādījis par mērķi sasniegt noteiktus peļņas rādītājus. “Mana filozofija ir – strādājot maksimāli labi, rezultāti atnāks paši par sevi. Par to esmu pārliecinājies savā 15 gadu biznesa pieredzē.”

Ēdienu piegāde

Piedāvājam arī ēdienu piegādi individuāliem klientiem un uzņēmumiem. Mūsu mājaslapā melnaoliva.lv ir pieejama ēdienkarte, kurā redzami visi tekošās nedēļas ēdieni katrai dienai. Atliek veikt pasūtījumu pa tālruni 27774201.

Svētku galdi, kafijas pauzes un banketi

Apkalpojam arī nelielus banketus, uz vietas kafejnīcā, līdz 30 personām, kā arī nodrošinām kafijas pauzes un cita veida svētku galdus.

www.melnaoliva.lv

t. 27774201

"Valmieras ziņas" jautā

Kādus ierobežojumus jāievieš Valmieras centra stāvlaukumos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri