Valmieras Ziņas

Valmierā darbu sākusi jauna kafejnīca – “Melnā olīva”

Kopš septembra sākuma Vidzemes Augstskolas ēkā Cēsu ielā 4, bijušās kafejnīcas “Mellene” telpās darbojas jauna kafejnīca “Melnā olīva”. To izveidojis Vidzemes Augstskolas students Jānis Štauers.

Prakses vietā izveido savu biznesu

Sabiedriskās ēdināšanas jomā Jānis sāka darboties jau pirms 15 gadiem dzimtajā pilsētā Ogrē, kad iestājās Vidzemes Augstskolā. Pirmā kursa beigās prakses vietā viņš izveidojis savu uzņēmu – “Štoka pica”, piedāvājot klientiem picas ar piegādi. Bizness veicies labi, tādēļ studiju otrajā gadā atvērta uzņēmuma filiāle Valmierā. Šeit Jānis turpinājis darbu četrus gadus, līdz radušās jaunas biznesa iespējas Ogrē, tādēļ Valmieras filiāli viņš pārdevis citam uzņēmumam.

Ogrē Jānis turpinājis darbu sabiedriskās ēdināšanas jomā, attīstot uzņēmumu “Štoka pica”. Pirmos desmit gadus tas nodarbojies ar ēdienu piegādi pēc pasūtījuma, taču pirms aptuveni pieciem gadiem radusies iespēja izveidot kafejnīcu uz Ogres centrālās ielas. Pašlaik kafejnīca ir pārvākusies uz Ogres mūzikas skolu un turpina savu darbību ar nosaukumu “Trombons”. “Esam strādājuši ļoti labi, visu laiku attīstoties, ko apliecina saņemtās Latvijas Tirgotāju asociācijas veidotā konkursa “Latvijas labākais tirgotājs” balvas vairākus gadus pēc kārtas” lepojas Jānis.

Atgriešanās Valmierā

Valmierā Jānis nav bijis 10 gadus. Viņš ir patīkami pārsteigts par pilsētas straujo attīstību. “Var redzēt, ka Valmiera ir pilsēta, kurā viss notiek, atšķirībā no daudzām citām Latvijas pilsētām. Esmu priecīgs, ka man radās iespēja atgriezties Valmierā un tieši Vidzemes Augstskolā – vietā, kuras dēļ būtībā sākās mana uzņēmēja karjera. Esmu priecīgs, ka vienlīdz ar kafejnīcas “Melnā olīva” atvēršanu Vidzemes Augstskolas telpās, man ir radusies lieliska iespēja pabeigt tur uzsāktās studijas.

Uzņēmējs atklāj, ka šāds nosaukums izvēlēts apzināti, lai tas būtu piemērots gan kafejnīcai, gan picērijai, jo drīzumā “Melnā olīva” klientiem piedāvās arī picas – uz vietas un ar piegādi.

Kafejnīcā ir pilnībā nomainīts interjers un ēdienu piedāvājums, pārņemot Ogres kafejnīcas receptes, kā arī kvalitātes un apkalpošanas kultūras standartus. Arī darbinieku kolektīvs ir gandrīz pilnībā nomainīts.

Jānis Štauers norādīja, ka darbinieku atlasei pievērsis īpašu uzmanību, jo ēdināšanas biznesā tam ir izšķiroša nozīme. Visi darbinieki ir pieredzējuši sava amata profesionāļi, tādēļ “Melnās olīvas” īpašnieks ir pārliecināts par savu komandu.

Kā mājās gatavots ēdiens

“Melnā olīva” ir bistro tipa kafejnīca-picērija, kurā vienmēr pieejams svaigi gatavots un veselīgs ēdiens jeb mājas virtuve. Ēdienu pagatavošanā pusfabrikātu izmantošana ir samazināta līdz minimumam. Katru dienu klientiem tiek piedāvāta atšķirīga ēdienkarte, kas garantē to, ka ēdiens ir gatavots tajā pašā dienā. Ikviens var izvēlēties maltīti savai gaumei, jo plašajā piedāvājumā ir dažādu tautu un kultūru ēdieni. Plaši pārstāvēta itāļu virtuve, piedāvājumā arī ēdieni austrumu gaumē, neaizmirstot arī par tradicionālo latviešu virtuvi. Ir krietni padomāts arī par veģetāriešiem, ik dienu piedāvājot vismaz divus vai trīs ēdienus. Kafejnīcā var iegādāties arī picas – gan veselas, gan sagrieztas šķēlēs, uz vietas un līdzi ņemšanai.

Jānis Štauers atklāj, ka, veidojot kafejnīcu, viņš nav uzstādījis par mērķi sasniegt noteiktus peļņas rādītājus. “Mana filozofija ir – strādājot maksimāli labi, rezultāti atnāks paši par sevi. Par to esmu pārliecinājies savā 15 gadu biznesa pieredzē.”

Ēdienu piegāde

Piedāvājam arī ēdienu piegādi individuāliem klientiem un uzņēmumiem. Mūsu mājaslapā melnaoliva.lv ir pieejama ēdienkarte, kurā redzami visi tekošās nedēļas ēdieni katrai dienai. Atliek veikt pasūtījumu pa tālruni 27774201.

Svētku galdi, kafijas pauzes un banketi

Apkalpojam arī nelielus banketus, uz vietas kafejnīcā, līdz 30 personām, kā arī nodrošinām kafijas pauzes un cita veida svētku galdus.

www.melnaoliva.lv

t. 27774201

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina gan ambulatoro, gan diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU Poliklīnikas Otolaringologa kabinetā Galvenie amata pienākumi: sagatavot ārsta kabinetu pacientu pieņemšanai; koordinēt pacientu plūsmu; sagatavot pacientus manipulāciju veikšanai; veikt nozīmētās diagnostiskās un ārstnieciskās procedūras; noformēt nepieciešamo dokumentāciju; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: māsas izglītība (vēlams ambulatorās vai ķirurģiskās aprūpes māsas sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas darbs; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas Antras Kuprišas pa tālr.29258442 vai Poliklīnikas virsmāsas Ingas Birkavas, tālr. 29547505. Profesija: MĀSA (MEDICĪNAS MĀSA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-10-05 Kontaktpersona: S. Kandele

Mūsu partneri