Valmieras Ziņas

Turpinās tradīciju Valmierā uzstādīt mākslinieku apgleznotus soliņus

Valmierā Mākslas dienu laikā turpinās pērn iesākto tradīciju – mākslinieku apgleznotu soliņu atklāšanu pilsētvidē. Lielās talkas dienā, 22.aprīlī, visi interesenti aicināti apskatīt, kādas gleznas uz soliņiem būs radījuši mākslinieki Paula Zariņa-Zēmane, Juris Dimiters un Andris Vītoliņš, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Trīs Valmieras soliņi ir nonākuši pie māksliniekiem, un ir sācies darba process. To, kādas pārvērtības notiks un kādi tēli “sāks apdzīvot” soliņu, autori atklās marta vidū.

Pagājušā gada aprīlī Valmierā atklāja pirmos piecus “Mākslas soliņus”. Pie Valmieras Kultūras centra ir uzstādīts mākslinieces Signes Vanadziņas apgleznotais soliņš “Ķiršu lietus”, autorei izvēloties sev netipiskus materiālus – pūšamās krāsas un akrila flomāsteru. Pie Valmieras pilsdrupām ar skatu uz Gauju mājvietu radis mākslinieces Elitas Patmalnieces apgleznotais soliņš “Nakts klusā daba”, kas aicina baudīt nesteidzīgu atpūtu un romantisku noskaņu. Savukārt Valterkalniņā uzstādīts mākslinieces Patricijas Brektes apgleznotais soliņš “Gaujas garšas palete”. Pirms radošā procesa autore izpētīja, kādas zivis mājo Gaujā, lai soliņš būtu ne tikai skaists, bet arī informatīvs. Vēl divus soliņus publiskā performancē “Soliņš – glezna” apgleznoja Valmieras Drāmas teātra komanda. Tie vēsta par izcilām personībām teātra mākslā, papildinot ar Valmieras teātra krāsām – melno un sarkano.

“Mākslas soliņu” ideja ir bagātināt Valmieras pilsētvidi un veidot radošas partnerības, dāvinot visiem pieejamu mākslas darbu un ienesot pilsētā jaunas krāsas un idejas.

Šogad Valmieras Mākslas dienas notiks no 1.aprīļa līdz 1.maijam, un tām izvēlēta tematika “Mākslas dārzs”. Tajā “uzplauks” dažādas izstādes un tērpu kolekcijas, “sakņu sistēma” tiks stiprināta ar teātra izrādēm, lekcijām un forumu uzņēmējiem. Savukārt ieskats dārzā atrodamo krāsu toņu daudzveidībā atklāsies kinoteātra gaismās ar filmu “Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam”. Īpašos pasākumos “mākslu uz šķīvja” dāvinās Latvijas mežos, pļavās un ūdeņos atrodamie gardumi, pavasara spirgto enerģiju “sēs” gan jaudīgs roka, popa un klasiskās, gan garīgās mūzikas koncerts, bet kopā ar “Mākslas dārza” smaržām nedaudz virs zemes pacelties aicinās izcila latviešu pianista klavierspēle.

Valmieras Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Valsts ģimnāziju, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Drāmas teātri, mākslas “Galeriju Laipa”, kinoteātri “Gaisma”, “Valmiermuižas alus” darītavu, Valmiermuižas kultūras biedrību, biedrību “Kultūras logs” un citiem partneriem.

Jāpiebilst, ka apgleznoto soliņu uzstādīšana, tāpat kā pērn, ir Valmieras pilsētas pašvaldības vides pilnveidošanas darbs, kas pieteikts ZAAO vides iniciatīvai “100 darbi Latvijai”. Tā veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot vidzemnieku idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem Vidzemē paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un izdaiļošanās, kā arī vides izglītībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras piens", AS ir Food Union grupas uzņēmums un viens no vadošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem Latvijā. Aicinām pievienoties komandai fasēšanas operatoru (-i). Darba pienākumi Sagatavot taru produkcijas iepildīšanai Pildīt produktu tarā, ievērojot svēršanas precizitāti Sekot fasēšanas iekārtas izmantošanai Veikt sanitārās apstrādes programmu Piedalīties gatavās produkcijas nosūtīšanas procesā Pārvietot smagumus līdz 25 kg Prasības kandidātiem Vidējā vai vidējā speciālā izglītība Vēlama darba pieredze pārtikas ražošanas uzņēmumā Derīga sanitārā grāmatiņa Iespēja strādāt maiņu darbu Mēs piedāvājam Dinamisku un atbildīgu darbu starptautiskā kompānijā Iespēju attīstīties un pilnveidoties profesionāli Sociālās garantijas Stabilu un konkurētspējīgu atalgojumu Papildu informācija: iesniegt CV un pieteikuma vēstuli līdz š.g. 24. janvārim uz e-pasta adresi: sannija.novika@foodunion.com. Sazināsimies ar kandidātiem , kuri atbilst norādītām prasībām . Darba uzsākšana nekavējoties. Profesija: KOMPLEKTĒTĀJS (IESAIŅOTĀJS) Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-01-24 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri