Valmieras Ziņas

“Tūrisma zirneklis” Latvijā

No 5.līdz 9.februārim “Erasmus+” stratēģiskās partnerības projekta “Tourism Spider” (“Tūrisma zirneklis”) dalībnieki no  Čehijas, Slovākijas, Austrijas un Latvijas Smiltenes tehnikumā apguva viesnīcu servisa un viesnīcu vadības pamatus. Gatavojoties viesu uzņemšanai, skolā izstrādāti jauni viesnīcu un restorānu servisa mācību materiāli.

Teorētiskās un praktiskās nodarbības notika tehnikumā. Projekta dalībnieki mācību laikā apmeklēja apmešanās vietas Smiltenē un augstākās kategorijas viesnīcām Latvijā.

Nedēļas laikā sniegt daudzveidīgu priekšstatu par viesnīcu servisa un viesnīcu vadības pamatiem ir izaicinājums ne pa jokam. Smiltenes tehnikuma skolotājiem tā ir pirmā šāda veida pieredze. Taču viesstudenti bija atvērti visam jaunajam, tāpēc sadarbība visiem sagādāja abpusēju prieku.

Ciemiņus sagaidīja skolas talismans Smiltiņš. Tehnikuma jaunieši ciemiņiem pirmajā viesošanās dienā sniedza koncertu. Viesi bija sajūsmā gan par skaistajiem latviešu tautas tērpiem, gan iespēju dzirdēt latviešu kora dziesmas un estrādes mūziku, kā arī – redzēt mūsu tautas dejas. Projekta dalībnieki no ārzemēm atzina, ka šeit jutušies gaidīti un bijuši no sirds pārsteigti, Latvijas mazpilsētā redzot tik mūsdienīgu mācību bāzi ar ļoti plašām profesionālās izglītības iespējām.

Viesstudentiem,  no kuriem vairākums bija vidusskolu un ģimnāziju skolēni, vislielāko prieku sagādāja praktiskās nodarbības. Matiušs no Plasi vidusskolas (Čehija) bija sajūsmā par maizes cepšanu tehnikuma mājamatniecības centrā. Jaunietis Latvijā viesojās pirmoreiz un viņš visaugstāk šeit novērtēja iespēju redzēt, kā notiek mācības profesionālās izglītības iestādē. “Domājām – Smiltenes tehnikums būs maza lauku skoliņa, bet tas ir tik liels,” smaida Matiušs. Viņš, tāpat kā pārējie skolasbiedri, uzskata, ka tehnikumā gūtās zināšanas vispirms noderēs ikdienas dzīvē. Projekta ietvaros iegūto sertifikātu jaunietis izmantos kā bonusu, stājoties augstskolā.

 “Esam vairāk nekā patīkami pārsteigti,” pēc Latvijā pavadītās nedēļas teica Šteiras ģimnāzijas skolotāji. “Esam bijuši vairākās postpadomju zemēs, Latvijā no tām visām ir visaugstākais dzīves līmenis. Tas, kā jauniešiem Smiltenes tehnikumā tiek mācītas profesionālās zināšanas, robežojas ar mākslu. Skaists mācību restorāns, simulatoru klase “ceļiniekiem”. Noteikti šeit vēl atgriezīsimies!”

9.februārī projekta dalībnieki kafejnīcā “Mūza” saņēma izglītību apstiprinošus sertifikātus. Tā bija vēl viena iespēja pabūt kopā un dalīties spilgtākajos iespaidos.

“Tourism Spider” (“Tūrisma zirneklis”) neapstājas pie sasniegtā. Viņa “ķepiņas” jau gaida, lai aprīlī varētu izgaršot jaunas zināšanas, ko piedāvās projekta dalībnieki no Slovākijas. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri