Tālaviešiem uzvaras Veronā un Tallinā

Lasīšanas laiks: 2 min

Aizvadītās nedēļas nogalē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās II Peetri BMX Games” un “King of Tallin Baltic Sea BMX Cup sacensības. Uz Tallinu devās arī 10 dažādu vecuma un meistarību grupu BMX kluba “Tālava/VBSS” sportisti, kuri spēja tehniski sarežģītajā trasē uzrādīt ļoti augstvērtīgus rezultātus.

Netraucētās līderpozīcijās savās grupās abas dienas palika un uzvaras laurus plūca G8/10 grupā Adelīna Kārkliņa un krūzeru klasē CR17/29 Heinrihs Kiršblūms. Godalgoto trijniekā vēl iekļuva Kristaps Brežinskis(2.vieta-CR17/29),  no B11/12 grupas Ralfs Frīdvalds (3.vieta abas dienas) un Emīls Mārtiņš Treimanis(3.vieta-B13/14). Soli no pjedestāla palika Toms Višņevskis(B6), kurš finišēja ceturtajā pozīcijā.

Jāatzīmē, ka vienlaicīgi, Itālijas pilsētā Veronā tika aizvadītas UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā septītā un astotā posma sacensības BMX riteņbraukšanā, kurās startēja Olafa Lakuča audzēkņi Mikus Strazdiņš (“Thrill Factory/ Tālava VBSS”) un Edvards Glāzers (“Thrill Factory/ Tālava VBSS”). Abu posmu trešās vietas ieguvējs Mikus Strazdiņš vareni pakutināja nervus sev un līdzjutējiem. Demonstrējot labu sniegumu junioru vīru grupā Mikus Strazdiņš, no ne pārāk sekmīga starta finālā, ar milzīgi neatlaidīgu cīņassparu un izmantojot, iekšmalas priekšrocības pēdējā virāžā izcīnīja trešo vietu 7. posma sacensībās. Svētdienas fināla brauciens bija nemazāk intriģējošs, jo valmierietim startā neizdevās iegūt līderpozīciju, bet neatlaidīgi turpinot cīņu trasē Strazdiņš bīstami tuvu pietuvojās līderiem, tomēr finišā paliekot godpilnā 3.vietā.

Sestdien, acij tīkamu cīņu parādīja Edvards Glāzers. Doties trasē ar milzīgu cīņassparu Edvardam B15/16 grupas konkurencē fināla braucienā izdevās lielisks starts, un lielajā finālā viņš finišēja otrajā vietā. Savukārt, 8.posma sacensībās – svētdien, pēc gaužām neveiksmīgiem manevriem pirmajā un otrajā virāžā, Edvardam neatlaidīgi turpinot cīņu trasē, izdevās pacelties līdz 6.vietai.

“Tālava/ VBSS” kluba sportisti ir apņēmības pilni uzvarēt arī šajā nedēļas nogalē, kad 10. jūnijā BMX kluba “Tālava” velotrasē “Avotos” pie Valmieras norisināsies pašmāju lielākās BMX sacensības “SMScredit.lv BMX čempionāta” ceturtais noslēguma posms.