Valmieras Ziņas

Stāstu vakarā – ar vienkoča laivām pa Latvijas upēm

Trešdien, 26.aprīlī, plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) Ceļotāju stāstu vakarā turpināsim iepazīt Latviju. Šoreiz caur stāstiem un fotogrāfijām vienkoča laivās brauksim pa Latvijas upēm. Vienkoča laivu meistars, upju pazinējs un laivotājs Rihards Vidzickis atklās Latvijas dabu no upes puses.

Interesantākie braucieni Riharda pieredzē ir bijuši ar vienkočiem (vienkoča laivām) Amatas upē un no Līgatnes līdz Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, laivojot pa Gauju, Mazo Baltezeru, Lielo Baltezeru un Juglas ezeru. Vienkoču laivu braucieni notikuši arī ziemas mēnešos, kad upēs bijis augsts ūdenslīmenis un no vižņiem veidojošies aizsprosti. Aizraujoši un pat ekstrēmi braucieni piedzīvoti sala laikā, kad airus un laivas pārklāja ledus. Upēs izveidojušies ledus sastrēgumi pat lika laivu airēt pret straumi un apbraukt ledus gabalus, kamēr atrasta vieta, kur iespējams izkāpt. Jaunāko izvērsto laivu Rihards paspējis iemēģināt jau janvārī.

Dalība Ceļotāju stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 64207177, 26332213.

Nākamais stāstu vakars notiks 24.maijā. Par stāstu vakara tēmu meklējiet visit.valmiera.lv

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri