Valmieras Ziņas
makonis
13°C
Vējš: 9 m/s

Sporta klubam “AQUA” divi pasaules čempioni un medaļu jūra

Pagājušajā nedēļā Rīgā norisinājās 5. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēlēs, kas galvaspilsētā pulcēja vairāk kā 4000 sportistus un sporta entuziastus no visas pasaules 36 valstīm. Sportisti sacentās savā starpā vairāk kā 15 dažādu sporta veidu čempionātos. Peldēšanā, MASTERS grupās, gan Valmieru un arī Latviju pārstāvēja mūsu sporta kluba “AQUA” peldētāji – Antra Kalvāne, Svetlana Kampenusa, Ritvars Bušmanis, Jānis Celmiņš, Mārcis Celmiņš un Vidvuds Maculēvičs. Peldēšanas MASTERS čempionātā, 50m RTU Ķīpsalas peldbaseinā, piedalījās 160 dalībnieki no vairāk kā 13 valstīm, pārstāvot 19 dažādus klubus, sportistiem ierodoties pat no tādām tālām valstīm kā Brazīlija, Meksika, Izraēla, utt.

Valmieriešiem starts šajās starptautiskajās sacensībās izvērtās ļoti veiksmīgs, jo tika izcīnīti divi pasaules čempiona tituli – Svetlana Kampenusa 100m brīvā stila peldējumā un Vidvuds Maculēvičs 200m brasa peldējumā.  Svetlana un Vidvuds izcīnīja arī sudraba godalgas, Svetlana – 50m brīv. st. un 50m uz muguras, Vidvuds – 100m un 50m brasā. Antra Kalvāne gan 100m brīv. st., gan 50m uz muguras izcīnīja bronzas medaļas. Ritvars Bušmanis pie sudraba medaļām tika 50m brīv. st. un 100m tauriņstilā, bet 100m brīv. st. un 50m tauriņstilā pie bronzas. Jānis Celmiņš uz pjedestāla, saņemt bronzas medaļas, tika aicināts 100m brīv. st. un 50m uz muguras. Mārcis Celmiņš izcīnīja sudraba medaļas 50m un 100m tauriņstilā.

Abās 4 x 50m vīriešu stafetēs  (brīv. st. un kombinētā), kurās startēja Ritvars, Jānis, Mārcis un Vidvuds, tika izcīnītas bronzas medaļas, piekāpjoties vien tādām peldēšanas lielvalstīm kā Krievija un Brazīlija. 4 x 50m jauktajā kombinētajā stafetē, kurā startēja Antra, Svetlana, Mārcis un Vidvuds tika izcīnīta 5. vieta, piekāpjoties Krievijas, Izraēlas, Austrijas un Nīderlandes izlasēm.

Nākamās 6. CSIT Pasaules strādājošo un amatieru sporta spēles tiks organizētas jau pēc diviem gadiem skaistajā Tortosas pilsētā, Spānijā, uz kurām, visticamāk, dosies arī mūsu sporta kluba “AQUA” peldētāji, lai cīnītos jau par jaunām, augstāka kaluma medaļām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmiera ir bērniem draudzīga pilsēta?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ – 27. oktobrī Valmierā, no plkst. 12:00 līdz 16:00 Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 19 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 62.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 67.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri