Valmieras Ziņas

Šogad skrējiensoļojums Rīga – Valmiera startēs Līgo dienā (papildināts) (2)

Precizēta un papildināta ziņa. Pievienota 4. rindkopa.

2018. gadā 107 kilometrus garais skrējiens no Brīvības pieminekļa Rīgā līdz Sv.Sīmaņa baznīcas durvju kliņķim Valmierā, nododot Mildas sveicienu Sīmanim, notiks 23. jūnijā, naktī no piektdienas uz sestdienu. Vienlaicīgi pasākums būs arī 2018. gada Latvijas kausa ultraskrējienos 3.posms, informē pasākuma rīkotāji.

Kopš 2014. gada atjaunotais skrējiensoļojums Rīga – Valmiera 2018. gadā notiks jau piekto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos gados skrējiensoļojums pulcējis dalībniekus no 10 valstīm. Atjaunotā skrējiensoļojuma starts ik gadu tiek dots pie Brīvības pieminekļa Rīgā, spēkus 107 kilometrus garajai distancei dalībnieki rod, kopīgi dziedot Latvijas Republikas valsts himnu.

Skrējiensoļojums Rīga – Valmiera, saukts arī par “Gladiatoru pastaigu”, ir garākais ultramaratons Latvijā un vienīgās labdarības skriešanas sacensības, kurās dalībnieki, brīvprātīgie un organizatori ziedo kāda Vidzemes bērna ārstēšanai. Sadarbībā ar fondu Ziedot.lv, 2018. gadā tiks vākti ziedojumi piecgadīgās Kristas atbalstam.

“Starp jubilejas skrējiensoļojuma dalībniekiem būs Valmieras mērs Jānis Baiks. Kopā ar skrējējiem, kas ziedojuši Kristas ārstēšanai, trasē būs arī viņas mamma Kristīne. Tas būs nebijis jaunums, ka mūsu sargeņģeļa – bērna ar kustību traucējumiem mamma – skries 107 kilometru distanci. Būs arī nūjotāji no Grobiņas puses kluba “Nūjo ar vēju!” Ceram, ka skrējiensoļojumā piedalīsies daži pasaules līmeņa elites skrējēji. 1992.gada rekordu gāzt apsolījušies arī stiprākie pašmāju skrējēji,” pastāstīja viens no organizatoriem Matīss Vecvagaris.

Jebkurš dalībnieks un sacensību brīvprātīgais palīgs ir aicināts piedalīties ziedošanā bērniem ar kustību traucējumiem, atvēlot tam papildus summu un pārskaitot to biedrības “Ultrataka” Swedbank kontā LV33HABA0551039680571.

Dalībnieku pieteikšanās sportlat.lv notiks līdz 8. jūnijam. Brīvprātīgo palīgu atbalsts skrējiensoļojumā būs nenovērtējams. Viņi var pieteikties līdz 8. jūnijam, aizpildot īpašu anketu.

Skrējiens Rīga – Valmiera notika piecas reizes no 1989. līdz 1993. gadam. Pirms četriem gadiem brīvdienu skrējēju apvienība “Ņergas” tradīciju atjaunoja, 2014. gada 8. martā notika sestais skrējiens. Šogad pasākumam jubileja: desmitā reize kopumā un piektā – XXI gadsimtā!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Agris - 10.01.2018 Atbildēt

    pag!? a kas notika pagājušjā pavasarī??

    Toļiks - 10.01.2018 Atbildēt

    Līgo vakarā diez vai kāds startēs.
    Nepareizs virsraksts !

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri