Valmieras Ziņas

Skauti un gaidas darīs 100 labus darbus Latvijai

Skauti un gaidas no visā Latvijas organizēs akciju “100 labie darbi Latvijai” ar mērķi kopīgi paveikt 100 labos darbus līdz Latvijas Simtgadei, to pasniedzot Latvijai kā īpašu dāvanu svētkos. Labais darbs ir viens no skautu un gaidu kustības pamatelementiem, informē Mārtiņš Bakmanis, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes loceklis.

Akcijas ietvaros pirmais veiktais labais darbs ir pašu gaidu veidota dāvana – tamborēti zābaciņi priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem Rīgas Dzemdību namā.  “Iespēja palīdzēt un paveikt ko labu kādam citam ir kas pavisam īpašs,” tā par akciju stāsta gaida Sanita Salguss no Rīgas 69. skautu un gaidu  vienības. “Esmu pārliecināta, ka mūsu tamborētās zeķītes priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem būs noderīgas un nesīs pozitīvas sajūtas mazajiem un viņu vecākiem.” Teju simts pāri zābaciņi š.g.17.novembrī – Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā – tika nodoti mediķiem.

Skauti un gaidas no visas Latvijas organizēs un piedalīsies līdzīgos lababojos darbos, pašu spēkiem darot ko nozīmigo sabiedrībai un vietējai kopienai, kurā tie darbojas.

“Ar šo akciju vēlamies rosināt sabiedrībā darīt labu un veidot izpratni par labo darbu kā tādu, akcijas ietvaros rosināsim skautus un gaidas darīt ko patiešām nozīmīgu un aktuālu sabiedrībai, nesot šo ideju arī tālāk. Atceroties skautu kustības sākumu – tā sākās ar mērķi padarīt šo pasauli labāku, domāju, ka tas mūsdienas ir kļuvis tikai vēl aktuālāk,” tā par akciju, tās idejas autors, skautu vadītājs Nils Klints.

Skautu un gaidu organizētā akcija “100 labie darbi Latvijai” ir daļa no pasākumu kopuma, ar kuru skauti un gaidas atzīmē latviešu skautu simtgadi un Latvijas valsts simts gadus.  Latvijas teritorijā pirmie latviešu skautu pulciņi tiki dibināti jau 1917. gadā, vienu gadu pirms Latvijas valsts izveidošanas. 2017. gadā tiks atzīmēta latviešu simtgade, svarīgajam notikumam noslēdzoties lielajā nometnē augustā.

Akcijai “100 labie darbi Latvijai” ir iespējams sekot līdz sociālajos tīklos, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas Facebook lapā “Latvijas skauti un gaidas”. https://www.facebook.com/skautiungaidas/.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kādus ierobežojumus jāievieš Valmieras centra stāvlaukumos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri