Valmieras Ziņas
makonis
16°C
Vējš: 6 m/s

Skauti un gaidas darīs 100 labus darbus Latvijai

Skauti un gaidas no visā Latvijas organizēs akciju “100 labie darbi Latvijai” ar mērķi kopīgi paveikt 100 labos darbus līdz Latvijas Simtgadei, to pasniedzot Latvijai kā īpašu dāvanu svētkos. Labais darbs ir viens no skautu un gaidu kustības pamatelementiem, informē Mārtiņš Bakmanis, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas valdes loceklis.

Akcijas ietvaros pirmais veiktais labais darbs ir pašu gaidu veidota dāvana – tamborēti zābaciņi priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem Rīgas Dzemdību namā.  “Iespēja palīdzēt un paveikt ko labu kādam citam ir kas pavisam īpašs,” tā par akciju stāsta gaida Sanita Salguss no Rīgas 69. skautu un gaidu  vienības. “Esmu pārliecināta, ka mūsu tamborētās zeķītes priekšlaicīgi dzimušajiem bērniem būs noderīgas un nesīs pozitīvas sajūtas mazajiem un viņu vecākiem.” Teju simts pāri zābaciņi š.g.17.novembrī – Pasaules priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā – tika nodoti mediķiem.

Skauti un gaidas no visas Latvijas organizēs un piedalīsies līdzīgos lababojos darbos, pašu spēkiem darot ko nozīmigo sabiedrībai un vietējai kopienai, kurā tie darbojas.

“Ar šo akciju vēlamies rosināt sabiedrībā darīt labu un veidot izpratni par labo darbu kā tādu, akcijas ietvaros rosināsim skautus un gaidas darīt ko patiešām nozīmīgu un aktuālu sabiedrībai, nesot šo ideju arī tālāk. Atceroties skautu kustības sākumu – tā sākās ar mērķi padarīt šo pasauli labāku, domāju, ka tas mūsdienas ir kļuvis tikai vēl aktuālāk,” tā par akciju, tās idejas autors, skautu vadītājs Nils Klints.

Skautu un gaidu organizētā akcija “100 labie darbi Latvijai” ir daļa no pasākumu kopuma, ar kuru skauti un gaidas atzīmē latviešu skautu simtgadi un Latvijas valsts simts gadus.  Latvijas teritorijā pirmie latviešu skautu pulciņi tiki dibināti jau 1917. gadā, vienu gadu pirms Latvijas valsts izveidošanas. 2017. gadā tiks atzīmēta latviešu simtgade, svarīgajam notikumam noslēdzoties lielajā nometnē augustā.

Akcijai “100 labie darbi Latvijai” ir iespējams sekot līdz sociālajos tīklos, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas Facebook lapā “Latvijas skauti un gaidas”. https://www.facebook.com/skautiungaidas/.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina jaunā centra apļa izbraukšanas shēma?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri