Sestdien “Valmiera/ORDO” pēdējo reizi šosezon dosies uz Ventspili

Sestdien, 17.martā, “Valmiera/ORDO” “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas izbraukuma spēlē pēdējo reizi šajā sezonā tiksies ar Roberta Štelmahera vadīto BK “Ventspils”. Mača sākums Ventspils Olimpiskajā centrā plkst.17.00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Vamiera/ORDO”.

“Valmiera/ORDO” spēlei pret ventspilniekiem gatavojas labā noskaņojumā, jo pirms mazliet vairāk kā nedēļas tiem ar uzvaru pār “Betsafe/Liepāja” (76:74) izdevās pārtraukt ieilgušo neveiksmju sēriju pašmāju čempionātā. Izšķirošo grozu valmieriešiem sešas sekundes pirms spēles beigām guva 17 gadus jaunais Ojārs Bērziņš, savukārt karjeras rezultatīvāko spēli LBL turnīrā aizvadīja komandas kapteinis Edmunds Elksnis (30 gūtie punkti). Tā kā valmierieši ir zaudējuši visas cerības kvalificēties “OlyBet” LBL izslēgšanas turnīram, tad atlikušās turnīra četras spēles tie var izmantot jau kā gatavošanos nākamajai sezonai. Pirms spēles pret Kurzemes vienību “Valmiera/ORDO” sastāvā pieteikusi vēl vienu jauno spēlētāju, šoreiz priekšroku dodot vietējās sporta skolas audzēknim- vieglajam uzbrucējam Tomasam Rozenbergam. “OlyBet” LBL turnīrā “Valmiera/ORDO” sastāvā ražīgākais sniegums joprojām bijis komandas “tornim” Viktoram Iļjinam, kurš ir līgas līderis gan pēc punktiem (17.8), gan atlēkušajām bumbām (10.8), bet Jāņa Kaufmaņa prombūtnē (pēdējās valmieriešu spēlēs ilggadējais komandas līderis nav varējis piedalīties neliela savainojuma dēļ) līdera lomu ārējā līnijā uzņēmies Edmunds Elksnis, kurš vidēji spēlē pievieno 10.8 gūtos punktus un 4.8 rezultatīvās piespēles.

BK “Ventspils” nometnē pretēji valmieriešiem šobrīd nav labākās sajūtas, jo, lai arī vakar tiem FIBA Eiropas kausa izbraukuma spēlē izdevās pārspēt Dānijas vienību “Bakken Bears” (75:81), divu spēļu summā tika piedzīvots zaudējums un ventspilnieku starptautiskā sezona līdz ar to ir noslēgusies. “OlyBet” LBL čempionāta gan Kurzemes vienībai viss ir kārtībā, jo tajā 21 spēlē piedzīvots tikai viens zaudējums (izbraukumā pret BK “Ogre) un tie pārliecinoši soļo pretī uzvarai regulārajā turnīrā. Savu pēdējo spēli pašmāju čempionātā ventspilnieki aizvadīja 10.martā, kad savā laukumā pēc miegainām trīs ceturtdaļām, tie izšķirošajā spēles daļā nokārtoja pārliecinošu uzvaru pār “Latvijas Universitāte” (82:64) BK “Ventspils” rindās visrezultatīvāk “OlyBet” LBL čempionātā spēlējis spēka uzbrucējs Roberts Freimanis (tiesa, sezonu viņš uzsāka “Valka/Valga), kurš vidēji spēlē gūst 13.8 punktus, bet Aigars Šķēle pievieno 12.6 punktus un 4.5 atlēkušās bumbas.

Šosezon abas komandas trīs reizes savā starpā mērojušās spēkiem, visās trijās panākumus gūstot ventspilniekiem (81:101, 71:93 un 82:90). Valmieriešiem visos trīs savstarpējos mačos izdevās kurzemniekus pārspēt viena puslaika ietvaros (pirmajā un trešajā spēlē uzvarēts pirmais puslaiks, otrajā- otrais), bet trešajā cīņā Valmierā uzvarētājs izšķīrās vien pašā cīņas galotnē.