Valmieras Ziņas

Sabrukusi lielākā dabiskā pazemes telpa Latvijā – Dauģēnu alas ieejas zāle

Iebrukusi pie Salacas upes esošās Dauģēnu alas ieejas zāle, tādējādi padarot alu par aptuveni 15 metriem īsāku, liecina Latvijas Petroglifu centra pārstāvja Andra Grīnberga ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”.

Alas ieejas zāles garums pirms sabrukšanas bija ap 13 metriem, platums līdz septiņiem metriem, savukārt tās griesti bija aptuveni astoņus metrus augsti.

Alas pašreizējais aptuvenais garums aprēķināts 330 metru, līdz ar ko tā joprojām ir Latvijas garā ala.

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna skaidroja, ka alas telpa šoziem iebrukusi dabisko ģeoloģisko procesu rezultātā. Viņa uzsvēra, ka iebrukušas alas nav ekstrēmā tūrisma objekts, un aicināja iedzīvotājus nemēģināt to apskatīt tuvumā.

DAP pārstāve skaidroja, ka šajā dabas objektā izveidotas norobežojošās barjeras, kā arī tiks izvietotas brīdinājuma zīmes.

Savukārt ģeologs Dainis Ozols skaidroja, ka iebrukšanas fakts ir dabisks process, kas bija aizsācies jau pirms vairākiem gadiem. “Dauģēna ala, kas ir Latvijā garākais alu labirints, nav sabrukusi – ir tikai iebrukuši alas ieejas daļas zāles griesti. Pati ala ir ap 350 metrus gara. Iegruvuma rezultātā tās garums būs samazinājies par 10-15 metriem,” norādīja Ozols.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri