Valmieras Ziņas

“Rubenes” florbolistes atgriežas Latvijas čempionāta kopvērtējuma vadībā

Latvijas čempiones Kocēnu “Rubene” sestdien “Elvi Florbola līgas” sieviešu turnīra spēlē izbraukumā ar 11:5 (6:2, 2:1, 3:2) uzvarēja “Ķekavas Bulldogs”, atgriežoties kopvērtējuma galvgalī.

Kocēnu komandas sastāvā ar trim vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Laura Gaugere, kamēr divus vārtus un divas piespēles pievienoja Liene Adamane. Savukārt pretiniecēm ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās Linda Dadajeva un Anna Ankudinova.

Lai arī vēl pirmajā trešdaļā Ķekavas komandai divas reizes izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tai tā arī reāli neizdevās iesaistīties cīņā par uzvaru, jo trešajā periodā “Rubenes” pārsvars sasniedza pat astoņus vārtus.

Citā sestdienas mačā zaudējumu piedzīvojusi “Ķekava”, kas viesos Tartu ar 3:5 (0:1, 2:2, 1:2) piekāpās Igaunijas izlasei.

Otrajā periodā mājiniecēm bija izdevies izvirzīties vadībā ar 3:0, tomēr līdz pārtraukumam Nensija Šimkūna un Laura Skujevska samazināja rezultātu līdz minimumam. Noslēdzošo 20 minūšu sākumā igaunietes atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet, lai arī Justīne Marta Upeniece 52.minūtē vēlreiz pietuvināja “Ķekavu” līdz minimumam, viešņām atspēlēties neizdevās.

Kopvērtējuma vadībā ar 27 punktiem 11 spēlēs izvirzījusies “Rubene”, no kuras divus punktus atpaliek vicečempione Rīgas NND. Tikmēr 17 punkti septiņās spēlēs ir Igaunijas izlasei, kam ar 12 punktiem deviņos mačos seko “Ķekavas Bulldogs”. “Ķekavai” tikmēr ir deviņi punkti 11 spēlēs, bet Cēsu “Lekrings” joprojām ir tukšā.

Šosezon Latvijas sieviešu virslīgā sacenšas sešas komandas. Igaunietes turnīrā, kas paralēli gatavojās arī pasaules čempionātam, piedalīsies tikai regulārajā turnīrā.

Decembrī notikušajā pasaules čempionātā Latvija bija sestā, bet Igaunija savā debijas reizē ierindojās 11.vietā.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, beigusi pastāvēt komanda “Rīgas Lauvas”.

Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva “Rubene”, kas finālā ar 4:2 pārspēja NND, bet “Ķekava” otro gadu pēc kārtas ieguva bronzu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri