Valmieras Ziņas

Pastaigājoties “Dzelzīša” apkārtnē: padarītie un gaidāmie darbi (6)

Siltās pavasara dienas ir laiks, kad daudzi izvēlas dažāda veida atpūtu ārpus mājas. Ejot vai braucot pa vecā bānīša ceļu pāri Dzelzītim, paveras plašāka ainava – abpus uzbērumam nozāģēti krūmi un koki, tie salikti kaudzēs un gaida nākamos darba rūķus. Tagad labāk redzama arī mūžīgā problēma – daudzi atpūtnieki joprojām tukšo taru nav spējīgi aiznest līdz tuvākajam atkritumu konteineram, un slīpās nogāzes ir pilnas ar skārdenēm, pudelēm, maisiņiem. Dziļāk mežā atrodas arī katliņi un citi lielāka gabarīta atkritumi. Arī pašā Gaujas krastā vietām redzamas atkritumu kaudzes. Makšķernieku “lomi” vai citu atpūtnieku atstātā draza?

Jau pagājušā gada 30.augustā Valmieras ziņas rakstīja par Ģīmes upes/dīķa dabas takas izveidi. Nu jau tā sāk iegūt reālas aprises – virs dīķa iekārtots skatu laukums, gar malu stiepjas labiekārtots celiņš. Brūnās koka konstrukcijas lieliski sasaucas ar Valmieras sākumskolas krāsām. Ir iekārtotas vietas, kur izlikt informāciju, ir soliņi (tiesa gan – vienvietīgi un visai maziņi), atkritumu konteiners un statīvi velosipēdiem. Viss vēl ir tapšanas stadijā, bet skaidrs, ka par vēl vienu sakoptu vietu Valmierā būs vairāk! Vienīgi vai pēc jaunā būvprojekta un maģistrāles izveides L.Paegles ielā nebūs pārāk intensīva satiksme?

Jau pirms pāris gadiem tika uzsākta bijušā Valmieras Maizes kombināta teritorijas sakopšana un labiekārtošana. Pēc ēkas rekonstrukcijas L.Paegles ielā 47 iekārtojusies transporta un loģistikas kompānija DB Schenker. Vienīgi žēl, ka bijušais maizes veikaliņš šaipus žogam nav ieguvis jaunas krāsas un pielietojumu. Savulaik pēc siltas un smaržīgas maizītes uz šejieni devās daudzi valmierieši, tagad veikala fasādi “rotā” izdrupušas betona plāksnes, vecs rožu krūms, grafiti un uzraksts „Elektroniski apsargāta teritorija”. Ja nevar vai nav vajadzības atjaunot, varbūt pienācis laiks atvadīties no šīs ēkas? Kopskatu jau ilgus gadus bojā arī “jaunbūve” pretējā ielas pusē. Cerams, ka pavasara vēsmas ienāks arī šajā teritorijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ee - 17.04.2018 Atbildēt

  Skaista tā Gaujmala, pilna ar papīriem un
  pudelēm! Tak salieciet vairāk atkritumu tvertnes, lai ir, kur mest, lai nav zemē jāmet. Visa Gaujmala izskatās šāda!

  bucis - 17.04.2018 Atbildēt

  Tāpat metīs garām…Taču vissāpīgākais ir ”Foruma”likvidācija,kut tauta varēja izpausties uz pillu klapi.

  Kristīne - 17.04.2018 Atbildēt

  Pat ja saliktu atkritumu konteinerus, bieži ir tā, ka netiek regulāri izvesti un tad nu birst turpat zemē tie atkritumi…..un ja vēl spēcīgāks vējš ietrāpās, tad gana plašā apkārtnē meklējami atkritumi.

  A - 18.04.2018 Atbildēt

  Ja,ne tikai Gaujmala,bet visa tuvaka mezu teritorija ir briesmiga.Manuprat,butu stingrak jakontrole,jo visvairak drazu ir tiesi pie Gaujas mazdarzinu teritorijas,-viss kas ir saimnieciba nederigs,nolietojies,kas rudenos novakts no darziem-viss tiek ievests tuveja meza.Protams,nerunajot par tam pasam jau pieminetajam skardenem…

  kaalis - 26.04.2018 Atbildēt

  Bebrs kurš tur iemitinājies var sačakarēt visu labi domāto.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri