Valmieras Ziņas

Pārbūvēs dienesta viesnīcu Ausekļa ielā

Šogad plānots īstenot dienesta viesnīcas ēku Ausekļa ielā 25b un 25c pārbūves 1.kārtu. 2018.gada Valmieras pilsētas pašvaldības budžetā tam paredzēts 2,313 miljoni eiro finansējums, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja pilsētas mērs Jānis Baiks.

Tiks pārbūvētas divas blakus esošas ēkas, ko savulaik pašvaldība pārņēma no Izglītības un zinātnes ministrijas. Iepriekš tajās atradās Valmieras tehnikuma mācību korpuss un dienesta viesnīca.

“Ēkas ir ļoti sliktā stāvoklī. Pārbūves 1.kārta paredz vienas ēkas rekonstrukciju un savienojuma izbūvi ar otru ēku. Pēc pārbūves pašreizējie dienesta viesnīcas iemītnieki pārcelsies uz atjaunoto ēku un tiks rekonstruēts otrs korpuss. Dienesta viesnīca būs paredzēta Valmieras vidusskolu audzēkņiem, kā arī Valmieras Bērnu sporta skolas Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēkņiem. Kopumā dienesta viesnīcā varēs izmitināt 300 skolēnus,” informēja J.Baiks.

“Valmieras skolās 38% audzēkņu ir no citām pašvaldībām. Esošajā dienesta viesnīcā J.Enkmaņa ielā dzīvo 160 skolēni, taču arvien vairāk bērnu vēlas mācīties Valmierā, tādēļ ir nepieciešams rekonstruēt ēkas Ausekļa ielā, lai varētu viņus izmitināt,” piebilda pilsētas mērs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri