Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Noslēgusies jauniešu ekspedīcija “Gauja Aa”

Noslēgusies ekspedīcija – ceļojoša nometne “Gauja Aa”, kuras laikā vairāk nekā 80 jaunieši – skauti, gaidas un citi interesenti – izaicināja sevi un veiksmīgi noairēja visu Gauju, garāko upi Latvijā – 458 kilometru garumā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ekspedīcijas vadītājs Mārtiņš Bakmanis.

Pēc viņa teiktā, attālums tika pieveikts stafetes veidā, daloties četrās komandās, katram posmam vidēji veicot 120 kilometrus.

Skolnieks Kalvis no Valmieras atzīst: “Šis bija mans vasaras lielākais piedzīvojums, kurā ieguvu jaunus draugus, iemācījos kā braukt ar laivām un dzīvot pie dabas, un, protams, lieliski pavadīju laiku [..] šo piedzīvojumu es noteikti atcerēšos uz ilgu laiku!”

Jau ziņojām, ka ekspedīcija – ceļojošā nometne “Gauja Aa” tika veidota ar mērķi jauniešu vidū praktizēt un popularizēt aktīvu dzīvesveidu kā pozitīvu alternatīvu neveselīgām un pasīvām aktivitātēm.

Pēc M.Bakmaņa teiktā, jaunieši ekspedīcijas laikā tuvāk iepazina Sietiņiezi, Gaujienas pilsdrupas, Ērgļu klintis un citas izzināšanas vērtas vietas. “Šādas un līdzīgas nometnes jauniešiem rada izaicinājumu saviem spēkiem un raksturam. Sasniedzot mērķi, jaunieši gūst gandarījumu un vēlmi arī turpmāk būt aktīviem. Laivu brauciena laikā bija iespēja gan apgūt dažādas zināšanas un prasmes, gan uzlabot komunikācijas iemaņas, gan redzēt, ka aktīva atpūta pie dabas ir lieliska alternatīva ikdienišķām nodarbēm,” atzina M.Bakmanis.

Nometne – ekspedīcija “Gauja Aa” notika sociālā projekta “Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Projektā no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Nometni “Gauja Aa” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija(LSGCO). Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina jaunā centra apļa izbraukšanas shēma?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri