Valmieras Ziņas
makonis
3°C
Vējš: 7 m/s

Modernie frīstaila / triku skūteri

FREESTYLE / Triku skūteri ir ieņēmuši stabilu vietu starp populārākajiem ekstrēmajiem sporta veidiem jauniešu vidū, un turpina šo popularitāti palielināt visā pasaulē. Līdzās BMX riteņbraukšanai, skeitošanai un skrituļslidošanai, skūterošana ir lielisks brīva laika pavadīšanas veids, kas sevī ietver gan hobija līmeņa, gan profesionālo sportu. Jaunieši, kas savas prasmes izkopoši, ar skūterošanu nodarbojas profesionāli dažādās sporta un ražotāju komandās, kas piedalās sacensībās visapkārt pasaulei.

Skūterotāji ir vieni no aktīvākajiem pilsētu skeitparku un parku apmeklētājiem. Rampas un dažādi paaugstinājumi vienmēr noderēs dažādu sarežģītības pakāpju triku veikšanai un treniņam, tāpat skūteristi novērtēs pēc iespējas labāku ceļu segumu, lai skūteris ripotu brīvi un triku apguve un izpilde būtu raitāka un ātrāka.

1996. gadā Micro laida tirgū saliekamos skūterus. Tie ātri vien ieguva vispasaules popularitāti gan kā pārvietošanās līdzeklis pasaules pārpildītākajās pilsētās kā Tokija un citās, gan kā rotaļlieta jaunākajām paaudzēm. Skūteru vieglie rāmji padarīja tos pateicīgus lēcieniem, tāpēc nebija ilgi jāgaida, lai ekstrēmākie no braucējiem sāktu tos pielāgot triku vajadzībām, kas noveda pie Freestyle skūteru tirgus izveidošanās, kurā vieni no pirmajiem, kas piedāvāja jaunā tipa skūterus bija tādi nosaukumi kā Madd Gear, Razor, Grit, kas savā starpā sacentās, lai piedāvātu labākos risinājumus strauji augošajam sporta veidam.

Freestyle / Triku skūteri laika gaitā ir veidoti ar domu izturēt slodzes un triecienus skeitparkā, spējot turpināt braucienus un trikus tālāk. Dāžādas komplektējošās detaļas un to atšķirības nodalīs vienkāršākus skūterus, kas būs piemērotāki jaunākiem braucējiem, kas tikai sāk apgūt trikus, no skūteriem, kas būs piemēroti un ražoti pieredzējušiem un profesionāliem triku meistariem, līdz pat individuāli veidotiem skūteriem priekš pasaules vadošajiem triku skūteru sportistiem.

Skūtera deks / rāmis ir šīs tehnikas mugurkauls. Ir svarīgi, ka deki ir pietiekami stipri, lai izturētu pēc iespējas lielāku lietošanas resursu. Triku skūteru rāmji būs vai nu viengabala vai divgabalu detaļa.

Triku skūteru stūre nav salokāma. Līdzīgi kā rāmja gadījumā, mērķis ir lielāka resursa nodrošināšana, kas liek pēc iespējas izslēgt vājos punktus. Lielākoties triku skūteru stūres ir veidotas no 4130 hroma vai 6061 alumīnija sakausējumiem, kas ļauj tām būt vienlakus pietiekami stiprām un viegla svara.

Triku skūteru dakšas nodrošina stūres un rāmja savietojamību, augstākās klases dakšas, šodien, lielākoties ir vītņveida, lai nodrošinātu vēl lielāku resursu un stabilitāti lietojamībā.

Tradicionāli, triku skūtera riteņi ir veidoti ar plastikāta kodolu ar uretāna ārējo apvalku. Kā alternatīvs risinājums, kas nodrošina lielākus muskuļus, piedāvājumā ir riteņi ar dubultās apstrādes alumīnija kodolu un dubultā uretāna riepām.

Līdzās komplektejošajām detaļām, no kuram sastāv Triku skūteris, ražotāju piedāvājumā ir dažādi aksesuāri gan labākai performancei, gan individuālam dizainam. Skūteru pegas ir aksesuārs, kas ļoti reti ietilpst skūtera oriģinālajā komplektācijā, taču ir nozīmīgs aksesuārs attiecīgu triku izpildīšanai.

Skūterošana ir iekļauta popularitāti ieguvušajā ekstrēmo sporta veidu seriālā X Games. Pateicoties sponsoru atbalstam, profesionālu skūterotāju komandas savas prasmes izkopj demonstrējot tās pasaules mērogā, kas vienlaikus nostiprina un palielina jaunā sporta veida popularitāti.

Veikals Xsports, Rīgā, aktīvi darbojas kopjot un veidojot triku skūteru tradīcijas Latvijā. Xsporta veidotās triku skūteru sacensības SCOOTER KING jau pirmajā sezonā apliecināja augošā sporta veida popularitāti jauniešu vidū, vienlaikus demonstrējot atzīstamu triku un meistarības kvalitāti. Xsports aktīvi nodrošina balvas dažādām triku skūteru sacensībām no veikala pārstāvētajiem populārajiem zīmoliem DISTRICT, CRISP, DOMINATOR, LUCKY, GRIT un citiem.

Līdzās skrituļslidām un BMX, veikals Xsports piedāvā aktuālos Freestyle / triku skūteru vadošo ražotāju jaunumus, sākot no gataviem Triku skūteriem, līdz komplektējošajām detaļām un individuāliem aksesuāriem.

Gatavi skūteri gan tiem, kas uzsāk savas skūterošanas gaitas, gan jau pieredzējušiem braucējiem, kas meklē jaunākos un tehnoloģiskākos tehniskos risinājumus, rezerves daļas – rāmji, dakšas, stūres, riteņi, bremzes, pegas, aksesuāri – smilšpapīri, stūres rokturi, – tas viss no tādiem triku skūteru flagmaņiem kā DISTRICT, CRISP, DOMINATOR, LUCKY, GRIT – atrodami internetā www.xsports.lv un veikalā Rīgā, Teikā, Džutas ielā 8.

Veikals Xsports – Tavs veikals Vasarā un Ziemā

Telefons 24 111 666

"Valmieras ziņas" jautā

Vai uzskatāt sevi par Latvijas patriotu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Viens no vadošajiem kokapstrādes uzņēmumiem Latvijā, saistībā ar ražošanas apjomu pieaugumu, aicina pieteikties amatam Eksporta pārdevējs/-a Pienākumi: • Aktīva jauno eksporta klientu piesaiste un ilgtermiņa attiecību veidošana ar esošiem un potenciāliem klientiem; • Preču un pakalpojumu tirgus izpēte, pārdošanas un mārketinga pasākumu izstrāde un vadīšana; • Pārrunu vadīšana ar klientiem, līgumu slēgšana; • Klientu pasūtījumu apstrāde, kontrole un piedāvājumu sagatavošana; • Konsultāciju sniegšana klientam par precēm, to priekšrocībām; • Uzņēmuma pārstāvēšana izstādēs, vizītēs pie klienta un klientu vizītēs SIA “Staļi”; • Došanās komandējumos. Prasības: • Vismaz 2 gadu pārdošanas pieredze; • Pieredze pārdošanā ražošanas uzņēmumā un darbā ar eksporta pārdošanu tiks uzskatīta par priekšrocību; • Labas pārliecināšanas un pārdošanas prasmes; • Prasme vadīt lietišķas pārrunas; • Labas angļu valodas zināšanas; • Spēja operatīvi reaģēt problēmsituācijās; • Augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; • Komunikabla un ambicioza personība ar vēlmi pilnveidoties un pierādīt sevi. Piedāvājam: • Atalgojumu līdz 2500 EUR (bruto) atalgojums atkarīgs no mērķu izpildes; • Interesantu un dinamisku darba vidi; • Sociālās garantijas; • Darbu saliedētā kolektīvā; • Profesionālas pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Slodze: pilna Darba laiks: 08:00-17:00 Darba vieta: Cēsis CV ar norādi “EKSPORTA PĀRDEVĒJS/-A” lūdzu sūtīt uz e-pastu vakances@stali.lv

Mūsu partneri