Valmieras Ziņas

Meklējot spēku robežas – ar velosipēdu pāri Amerikai

Trešdien, 9.maijā, Valmieras Tūrisma un informācijas centrā norisinājās Ceļotāju stāstu vakars. Šoreiz tā tematika tika veltīta velo – kino festivālam “Kino pedālis”, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Valmierā un apkārtējos novados. Stāstu vakara galvenā varone bija mērķtiecīgā Marika Latsone, kura divarpus gadu laikā ar velosipēdu šķērsoja 18 000 km.

Marika savu ceļojumu sāka ASV, Sanfrancisko. Mērķis bija aizbraukt līdz Argentīnas dienvidiem, līdz vietai, kura tiek dēvēta par pasaules malu. Ar dažādām grūtībām, plīsušām riteņa riepām un, protams, ilgām pēc mājām mēķis tika sasniegts.  Tika šķērsotas 13 valstis, kopā nobrauktas 840 dienas, nakšņots visdažādākajās vietās – ugunsdzēsēju depo, okeāna krastā, sāls tuksnesī un pat pie aktīva vulkāna. Apmēram 300 no visām ceļa pavadītajām dienām tika pavadītas uz velosipēda. Marika savu velosipēdu ir nodēvejusi par ceļojuma labāko draugu, jo tas palīdzēja piepildīt šo sapni, izturējis tuksnesi, bezceļus un dažādus kalnus. Uz velosipēda atradās arī visa Marikas iedzīve – kafijas kanniņa, ūdens, ēdiens, laptops, telts, apģērbs, instrumenti divriteņa labošanai, naudas maks, fotokamera un citas svarīgas lietas, lai veiktu šo garo distanci. Kopumā ritenis svēra apmēram 40 kilogramus, un ar tādu svaru bija jāšķērso viss šis garais ceļš.

Lai arī šis piedzīvojums bijis grūts un, esot Peru, Marika gandrīz padevās, tomēr beigu beigās ceļotāja saņēmās un nonāca līdz nospraustajam mērķim. Neaizmirstamas atmiņas, redzētas dažādas skaistas ainavas, iepazīti jauni cilvēki, jauna kultūra un pats galvenais – piepildīts lielais dzīves sapnis. Ceļojuma autore stāsta, ka šis noteikti nav vienīgais šāds ceļojums un drīzumā tiek plānots vēl kāds – varbūt ne tik garš un ilgs, bet noteikti, ka tik pat izaicinošs.

ej.uz/marikasamerikas ir iespējams redzēt maršrutu, kuru mērķtiecīgā ceļotāja veica šajos divarpus gados.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri