Valmieras Ziņas

Meklējot spēku robežas – ar velosipēdu pāri Amerikai

Trešdien, 9.maijā, Valmieras Tūrisma un informācijas centrā norisinājās Ceļotāju stāstu vakars. Šoreiz tā tematika tika veltīta velo – kino festivālam “Kino pedālis”, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Valmierā un apkārtējos novados. Stāstu vakara galvenā varone bija mērķtiecīgā Marika Latsone, kura divarpus gadu laikā ar velosipēdu šķērsoja 18 000 km.

Marika savu ceļojumu sāka ASV, Sanfrancisko. Mērķis bija aizbraukt līdz Argentīnas dienvidiem, līdz vietai, kura tiek dēvēta par pasaules malu. Ar dažādām grūtībām, plīsušām riteņa riepām un, protams, ilgām pēc mājām mēķis tika sasniegts.  Tika šķērsotas 13 valstis, kopā nobrauktas 840 dienas, nakšņots visdažādākajās vietās – ugunsdzēsēju depo, okeāna krastā, sāls tuksnesī un pat pie aktīva vulkāna. Apmēram 300 no visām ceļa pavadītajām dienām tika pavadītas uz velosipēda. Marika savu velosipēdu ir nodēvejusi par ceļojuma labāko draugu, jo tas palīdzēja piepildīt šo sapni, izturējis tuksnesi, bezceļus un dažādus kalnus. Uz velosipēda atradās arī visa Marikas iedzīve – kafijas kanniņa, ūdens, ēdiens, laptops, telts, apģērbs, instrumenti divriteņa labošanai, naudas maks, fotokamera un citas svarīgas lietas, lai veiktu šo garo distanci. Kopumā ritenis svēra apmēram 40 kilogramus, un ar tādu svaru bija jāšķērso viss šis garais ceļš.

Lai arī šis piedzīvojums bijis grūts un, esot Peru, Marika gandrīz padevās, tomēr beigu beigās ceļotāja saņēmās un nonāca līdz nospraustajam mērķim. Neaizmirstamas atmiņas, redzētas dažādas skaistas ainavas, iepazīti jauni cilvēki, jauna kultūra un pats galvenais – piepildīts lielais dzīves sapnis. Ceļojuma autore stāsta, ka šis noteikti nav vienīgais šāds ceļojums un drīzumā tiek plānots vēl kāds – varbūt ne tik garš un ilgs, bet noteikti, ka tik pat izaicinošs.

ej.uz/marikasamerikas ir iespējams redzēt maršrutu, kuru mērķtiecīgā ceļotāja veica šajos divarpus gados.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai vajadzētu ieviest referendumus pašvaldībās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Naktī uz ceturtdienu vietām Vidzemē līs un būs liels vējš

Konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” 3.vieta atjaunotajam daudzdzīvokļu namam Stacijas ielā 22

Ceļa posmā Brenguļi – Trikāta tiks uzklāts melnais segums (1)

Jau divdesmito reizi norisinās Baltijas Starptautiskā vasaras skola

Pabeigta īres namu būvniecība

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā PERSONAS DATU AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTU Galvenie amata pienākumi: Nodrošināt personas datu pārvaldību atbilstoši Vispārīgajai datu aizsardzības regulai; Papildināt personas datu drošības pārvaldības stratēģiju un nodrošināt tās īstenošanu; Identificēt drošības riskus, analizēt tos un izstrādāt pasākumu plānu risku novēršanai un mazināšanai. Nodrošināt personas datu aizsardzības risku vadību; Uzturēt un aktualizēt datu apstrādes reģistru; Organizēt darbinieku apmācības un sniegt darbiniekiem konsultācijas datu aizsardzības jomā; Organizēt iekšējas pārbaudes personas datu aizsardzības atbilstībai. Prasības kandidātiem: augstākā izglītība tiesību zinātņu, informācijas tehnoloģiju vai līdzīgā jomā; personas datu aizsardzības speciālista kvalifikācija vai vēlme to apgūt, nokārtojot pārbaudījumu datu valsts inspekcijā; prasme izstrādāt iekšējos normatīvos aktus; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; labas analītiskās prasmes; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; normālais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2018.gada 22.jūnijam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Personāla nodaļas vadītājas Sanitas Kandeles, tel.29443898. Profesija: DATU AIZSARDZĪBAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-06-22 Kontaktpersona: Sanita Kandele

Mūsu partneri