Valmieras Ziņas

Mediķi: Visas saslimšanas nav jāārstē slimnīcā

Beidzamo nedēļu laikā vērojams īpaši liels apslimušu un traumas guvušu cilvēku pieplūdums Vidzemes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā (NMP). Tāpēc, diemžēl, veidojas garākas rindas, ilgāks gaidīšanas laiks, nodaļās pārpildītas palātas, kā arī noslogotāks personāls. Kā stāsta NMP nodaļas virsārste Anita Ābele, teju katram otrajam, kurš ierodas pēc palīdzības, ir veselības traucējumi, ar kuriem būtu jāgriežas pie ģimenes ārsta, nevis jādodas uz NMP nodaļu.

Angīna, saaukstēšanās ar paaugstinātu temperatūru, bronhīts, ilgstošs klepus, kad rentgena izmeklējums neapstiprina plaušu karsoni, un citas līdzīgas saslimšanas ārsti iesaka ārstēt mājās, jo joprojām turpinās gripas epidēmija un slimnīcā ārstējas pacienti ar gripas izraisītām komplikācijām, tāpēc slimnīca šobrīd nav pati drošākā vieta, kur ārstēt iekaisušu kaklu vai uzlabot veselību pēc laikus nekompensēta cukura diabēta.

Slimnīcas uzņemšanas nodaļā sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību dzīvībai bīstamos stāvokļos, tomēr arvien biežāk NMP nodaļā pacienti ierodas, lai saņemtu pakalpojumu, kas veicams pie ģimenes ārsta – vakcinēties, pārsiet brūci. Ja pacients ambulatori veicamu procedūru, kas nav saistīta ar dzīvības glābšanu, tomēr vēlas saņemt uzņemšanas nodaļā, tas ir maksas pakalpojums pēc slimnīcā spēkā esošā maksas pakalpojumu cenrāža. To paredz Ministru kabineta noteikumos Nr. 1529 rakstītais 160. pants: “Persona apmaksā stacionārās ārstniecības iestādes uzņemšanas nodaļā sniegtos sekundāros ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus saskaņā ar stacionārās ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādi, ja personai nav trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kad nepieciešama steidzama ārstniecības personu iejaukšanās vai nepieciešamā palīdzība nepārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci”.

Noteikums attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem. Nereti rodas pārpratumi ar vecākiem, kuri griežas NMP nodaļā, lai bērnam pēc operācijas vai traumas veiktu kārtējo brūces pārsiešanu. Vecāku neapmierinātība rodas brīdī, kad par šo pakalpojumu tiek prasīta samaksa.  Atgādinām, ka MK  noteikumu 23. pants noteic, ka bērni līdz 18 gadu vecumam ir atbrīvoti no pacientu iemaksām, bet ne no maksas pakalpojuma apmaksas.

Ieteikums un lūgums no slimnīcas puses – izvērtēt, vai veselības  problēma nav atrisināma  ar ģimenes ārsta palīdzību: palikt mājās, lietot ārsta izrakstītos medikamentus, veikt vienkāršas procedūras, ievērot uztura un gultas/mājas režīmu veselības atgūšanai. Ja ģimenes ārsts nav pieejams, ir iespēja zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo kabinetu – tālr. 66016001, bet dzīvības apdraudējumu gadījumā vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai zvanīt NMP dienestam – tālr. 113.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešama vēl viena pašapkalpošanās automazgātava?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pieteikties uz Apmeklētāju pieņemšanas centra DOMES SĒŽU, KOMITEJU SEKRETĀRA/-es AMATU uz noteiktu laiku līdz 2020.gadam. Pieteikšanās līdz 7.maijam! Galvenie darba pienākumi: īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka, izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka darbu; sagatavot Pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēžu materiālus: darba kārtības, protokolus, lēmumus. Publicēt tos Pašvaldības mājaslapā un dokumentu vadības sistēmā. Protokolēt Pašvaldības domes, pastāvīgo komiteju sēdes.  Nosūtīt domes lēmumus izpildītājiem un ieinteresētajām personām. Izpildīt Pašvaldības saistošo noteikumu sagatavošanas un publicēšanas procesu. Prasības kandidātam:   vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība sociālo zinātņu jomā; valsts valodas prasme augstākā līmenī; labas iemaņas darbā ar MS Office programmām (vēlama ātrrakstīšanas prasme); labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt gan individuāli, gan komandā; profesionāla attieksme pret darba pienākumiem. Piedāvājam: stabilu atalgojumu EUR 830 – 900 robežās un sociālās garantijas; labus darba apstākļus. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Domes sēžu, komiteju sekretāra/-es amatam” līdz 2018.gada 7.maijam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207121. Profesija: Pašvaldības SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-05-07

Mūsu partneri