Valmieras Ziņas
makonis
-2°C
Vējš: 3 m/s

Līdz piektdienai Valmierā pašvaldību vēlēšanām iesniegti pieci saraksti; Burtnieku novadā jau seši saraksti

Valmieras pilsētas vēlēšanu komisijā līdz 21.aprīlim iesniegti pieci deputātu kandidātu saraksti 3.jūnijā paredzētajām pašvaldību vēlēšanām, informēja komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Eglītis.

Jau informējām, ka pirmā sarakstu iesniedza partija “Vienotība”, par tā līderi virzot Vidzemes slimnīcas Ķirurģijas nodaļas virsārstu Venti Beķeri. Kā otrā savu sarakstu pieteica partija “Valmierai un Vidzemei”, kuras līderis ir līdzšinējais Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Savukārt piektdien, 21.aprīlī, sarakstus iesniedz partija Zaļo un Zemnieku savienība, kā pirmo sarakstā virzot ģimenes ārstu Juri Jakovinu, kā arī partija “Saskaņa” un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Pašlaik notiek iesniegto dokumentu pārbaude, tādēļ šo divu partiju saraksti vēl nav publicēti Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā.

Līdz piektdienai, 21. aprīlim, Beverīnas novadā CVK apstiprinājusi divus sarakstus – Novadam, kura līderis ir tagadējais pašvaldības vadītājs Māris Zvirbulis, un Kaugurieši, kurā priekšgalā ir trīs tagadējie novada domes deputāti: Sergejs Melngāršs, Iveta Rambola un Romāns Vaščenko.

Kā parasti liela konkurence uz deputātu krēsliem ir Burtnieku novadā, kur iesniegti seši saraksti: Partija “Vienotība”, Latvijas Zaļā partija, “Gods kalpot mūsu Latvijai”, “Valmierai un Vidzemei”, Latvijas Reģionu Apvienība un “Latvijas Zemnieku savienība”.

Rūjienas novadā pagaidām CVK apstiprināts tikai Vidzemes partijas saraksts, kura līderis ir tagadējais pašvaldības vadītājs Guntis Gladkins.

Kocēnu, Mazsalacas un Naukšēnu novadā CVK savā mājaslapā līdz piektdienai nebija publicējusi nevienu vēlēšanu sarakstu.

Jau ziņots, ka 2017.gada 3.jūnijā Latvijā notiks republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri