Valmieras Ziņas

Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas 25.gadadienas konferencē sveikti arī Valmieras un Kocēnu pārstāvji

Sestdien, 28. novembrī, Rīgā notika Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācijas (LSGCO) 25.gadadienas svinīgā konference, kurā piedalījās arī Valmieras 4. skautu vienība un Kocēnu 38. skautu vienība.

Ziedošanās savai valstij raksturīga Latvijas skautiem un gaidām, pauda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa uzsvēra, ka organizācijas darbības aizsākumi mūsu zemē rodami pat pirms Latvijas Republikas proklamēšanas, informē Saeimas Preses dienestā. Pasākumā piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un citas amatpersonas.

25 gadu jubilejas pasākums pulcēja skautus un gaidas no visas Latvijas – organizācijas esošos un bijušos biedrus, sadarbības partnerus un atbalstītājus.

LSGCO tika dibināta 1990. gada 24. novembrī, atjaunojot skautu un gaidu kustību Latvijā, kas bija aktīvi darbojusies mūsu valsts teritorijā jau kopš 1917. gada (pasaulē kopš 1907. gada), tādējādi kļūstot par vecāko jauniešu kustību Latvijas vēsturē, informē Līna Lauberte, LSGCO valdes locekle.

Padomju režīmā tā bija aizliegta, latviešu skautisms un gaidisms turpinājās bēgļu nometnēs Vācijā, vēlāk trimdā ASV, Kanādā un Austrālijā. Pateicoties sabiedriskajiem aktīvistiem, pirmskara laika skautiem un gaidām un trimdas latviešiem, organizāciju atjaunoja līdz ar pirmajām atmodas vēsmām.

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir vairāk kā 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācijā ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Artifex Plus" reklāmas uzņēmums aicina darbā Digitālās iespiešanas operatoru/-i darbam ar lielformāta drukas printeri un lāzergravieri Galvenās prasības: augsta atbildības sajūta, disciplinētība, pedantisms un precizitāte; pieredze veicot precīzus praktiska rakstura darbus (piemēram: rokdarbi, poligrāfija utt.); apķērība - spēja rast tehniskus risinājumus nestandarta situācijās; spēja strādāt pēc elastīga darba grafika; izglītība un pieredze IT jomā, kā arī Corel Draw zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību. Galvenie pienākumi: Veikt drukas darbus ar lielformāta drukas printeri un gravēšanas darbus ar lāzergravieri kā arī ar izgatavoto produkciju saistītās pēcapstrādes (apgriešana, lakošana, līmēšana u.c.) un citus ar reklāmu izgatavošanu saistītos darbus. Piedāvājam: apmācību darbam ar lielformātdrukas un lāzergravēšanas iekārtām; interesantu darbu, kas prasa lielu precizitāti un pedantismu; konkurētspējīgu atalgojumu atbilstoši padarītajam; draudzīgu un radošu kolektīvu. CV ar pieredzes (veikto pienākumu) aprakstu lūdzam sūtīt uz lietvediba@artifex.lv līdz 15. jūnijam vai personīgi ienest birojā Ozolu ielā 6, Valmierā. Profesija: DIGITĀLĀS IESPIEŠANAS OPERATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 8, Valmiera Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-06-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: lietvediba@artifex.lv CV sūtīt uz e-pastu: lietvediba@artifex.lv

Mūsu partneri