Valmieras Ziņas

Latvijas simtgades filmas pirmizrāde Valmierā

No 18. augusta Kino “Gaisma” / 3D Cinema aicina noskatīties režisora Vara Braslas jauno spēlfilmu visai ģimenei “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” – pirmo pirmizrādi Nacionālā Kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Savukārt 21. augustā notiks īpašs seanss, kad pirms filmas plkst. 18.00 ikviens interesents aicināts tikties ar latviešu kino un teātra režisoru Vari Braslu, filmas veidotājiem un aktieriem, tostarp arī Valmieras drāmas teātra aktieri Mārtiņu Meieru.

Filma “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” stāsta par lielpilsētas puiku Oskaru, kuram vasara jāpavada mazpilsētiņā pie vectēva. Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

Filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” scenārija autors ir Alvis Lapiņš, operators – Uldis Jancis, savukārt mākslinieks – Mārtiņš Vilkārsis, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, mūzikas autors Emīls Zilberts un producents Gatis Upmalis. Filmu producē studija “F.O.R.M.A.”. Lomās: – Mārtiņš Vilsons, Akvelīna Līvmane, Mārtiņš Meiers, Lauris Dzelzītis, Uldis Dumpis, Alise Polačenko, Vizma Kalme, Inese Pudža un citi. Bērnu lomās – Markuss Jānis Eglītis no Carnikavas un Eva Ozola no Kuldīgas.

Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas. Vectēvs, kas bīstamāks par datoru ir pirmā Latvijas simtgades filma, kas nonāk uz ekrāniem jau šogad, vēlāk rudenī plānotas vēl divas dokumentālo filmu pirmizrādes.

Informāciju par filmas seansiem varēs uzzināt mājaslapā www.3dcinema.lv.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri