Latvijas sieviešu florbola izlase sāk ar rekordu mačā pret debitantēm ukrainietēm

Madridē notiekošo pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīru ar pārliecinošu panākumu sākusi Latvijas sieviešu izlase, ar 31:1 sakaujot Ukrainas valstsvienību, kam tā bija pirmā oficiālā spēle, informē Latvijas Florbola savienība.

Pa septiņiem rezultativitātes punktiem izlases labā guva Gunita Kārkliņa, kā arī Anna Ankudinova, kura saņēma labākās spēlētājas balvu.

Spēlē pret ukrainietēm viņu komandas vārtus sasniedza jau pirmais Latvijas izlases metiens, tiesa, tas bija mūsu valstsvienības jau trešās maiņas raidījums. 2.minūtē Lauras Gaugeres piespēli vārtu guvumā pārvērta Zeltīte Bankava – 1:0. Nākamajā minūtē pēc Latvijas valstsvienības kapteines Gunitas Kārkliņas metiena bumbiņa ar rikošetu iegriezās un it kā negribīgi šķērsoja Ukrainas izlases vārtu līniju – 2:0. Pēc tam “maisam gals bija vaļā” – pirmo periodu Latvijas izlase uzvarēja ar 11:0, otrajā pievienoja vēl astoņus golus (19:0), bet visrezultatīvākā bija pēdējā trešdaļa -12 vārtu guvumi un uzvara ar 31:1. Jāpiebilst, ka pretinieces savus goda vārtus iemeta, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas tikai divas minūtes (1:30), bet punktu mačam ar skaistu raidījumu vārtu augšējā stūrī pielika mūsu aizsardze Linda Līce, kura līdz tam brīdim bija palikusi vienīgā laukuma spēlētāja bez rezultativitātes punktiem – 31:1.

Šajā spēlē Latvijas izlase uzstādīja pat vairākus savus rekordus – uzvara ar vislielāko pārsvaru (2013.gadā pārbaudes turnīrā ar 24:0 tika sagrautas austrietes), kā arī visvairāk vienā spēlē gūto vārtu. Turklāt pirmo reizi spēles protokolā ar rezultativitātes punktiem atzīmējās visas laukuma spēlētājas, pirmo reizi rezultatīvākā bija izlases debitante – šajā gadījumā Anna Ankudinova ar 7 (5+2) punktiem, kurai tikai martā paliks 15 gadi.

Latvija – Ukraina 31:1 (11:0, 8:0, 12:1)

Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Anna Ankudinova 7 (5+2), Gunita Kārkliņa 7 (4+3), Zeltīte Bankava 6 (2+4), Paula Egle 4 (1+3), Lība Daija Mikova 3 (3+0), Diāna Isjomina 3 (2+1), Inga Ametere 3 (2+1), Evita Rudzīte 3 (2+1), Evelīna Garbare 3 (0+3), Edīte Bankava 3 (0+3), Elīze Elizabete Bērziņa 2 (2+0), Santa Torstere 2 (2+0), Līga Garklāva 2 (2+0), Madara Adamane 2 (1+1), Ieva Ločmele 2 (1+1), Laura Gaugere 2 (1+1), Linda Līce 1 (1+0), Gundega Vancāne 1 (0+1).