Latvijas peldētāji paliek pēdējie pasaules čempionāta 4×100 metru kombinētajā stafetē

Lasīšanas laiks: < 1 min

Latvijas peldētāji svētdien, 30.jūlijā, Ungārijā, kur noslēdzas pasaules čempionāts ūdens sporta veidos, palika pēdējā – 21.vietā – 4×100 metru kombinētajā stafetē.

Latvijas kvartets, kurā startēja Ģirts Feldbergs, Daniils Bobrovs, Nikolajs Maskaļenko un Uvis Kalniņš, finišu sasniedza trīs minūtēs un 46,26 sekundēs, tuvākajiem konkurentiem no Paragvajas zaudējot 0,35 sekundes.

No Latvijas rekorda, kuru 2015.gada pasaules čempionātā Kazaņā sasniedza Bobrovs, Maskaļenko, Kalniņš un Jānis Šaltāns, kurš tagad izcieš četru gadu diskvalifikāciju par dopinga lietošanu, šoreiz peldētāji atpalika par 0,68 sekundēm.

Finālā tika astoņas ātrākās komandas, bet Latvijas peldētājus no tām šķīra teju 13 sekundes. Labāko laiku priekšsacīkstēs uzrādīja ASV kvartets, kurš distanci veica trīs minūtes un 29,66 sekundēs.

Priekšsacīkstēm bija pieteiktas 23 komandas, taču Kenijas un Izraēlas kvarteti nestartēja.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien 4×100 metru brīvā stila jauktajā stafetē Kalniņš, Feldbergs, Gabriela Ņikitina un Kristīne Šteina ieņēma 14.vietu, kas arī kļuva par Latvijas peldētāju augstāko vietu šajā čempionātā, jo individuālajās distancēs pusfinālos neviens netika.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēja septiņi sportisti, kuri startēja 13 individuālajās distancēs, kā arī četros stafešu peldējumos.

Pirms diviem gadiem, kad pasaules čempionāts risinājās Kazaņā, Latvijas olimpietis Uvis Kalniņš ar jaunu Latvijas rekordu guva 17.vietu 200 metru kompleksajā distancē un palika pirmais aiz iespējas piedalīties pusfinālā.