Valmieras Ziņas

Latvijai sudraba un bronzas medaļas Eiropas pauerliftinga čempionātā

Latvijas izlase veiksmīgi uzsāk Eiropas čempionātu klasiskajā spēka trīscīņā, kas no 5. līdz 12. martam norisinās Igaunijas pilsētā Tartu. Uz Igaunijā devās Latvijas izlase 17 spēcīgāko Latvijas pauerlifteru sastāvā, informē Latvijas Pauerliftinga federācijas (LPF) sabiedrisko attiecību speciālists Arvis Iļjins.

5.martā aizsākas Eiropas Čempionāts Klasiskajā spēka trīscīņā. Latvijas izlases sastāvā sacensības atklāja Tatjana Tokareva (Ogre/Rīga) U18 svara kategorijā līdz 72 kilogramiem. Tatjanai debija Eiropas pauerliftinga sacensībās, kas sīvā cīņā atnesa bronzas godalgu, sacensību kopvērtējumā ņemot vērā trīs kustību pacelto svaru summu (pietupieni, svara stieņa spiešana guļus un svara stieņa vilkme no zemes). Sportistei lieliska padevās tieši vilkmes vingrinājuma izpilde, kur saņemts mazais zelts, kas ļāva kopvērtējumā pakāpties uz trešo vietu. Tokareva sacensību laikā uzstādīja jaunus Latvijas rekordus jaunietēm līdz 72 kg: 110 kg pietupienos, 75 kg spiešanā un 147.5 kg vilkmē, kā arī 332.5 kg summā.

Kā otrais Latvijas izlasi pārstāvēt devās Edgars Jurkāns (Cēsis) U18 svara kategorijā līdz 66 kilogramiem. Pēc pirmā vingrinājuma Edgars bija līdera pozīcijā un saņēma mazo zelta medaļu pietupienos ar pacelto gala svaru 167.5 kg. Svara stieņa spiešanā guļus pacelti 125 kg, kas Edgaram deva otro vietu vingrinājumā, piekāpjoties Ruzimuradovam Ruslanam (Ukraina). Saspringts izvērtās pēdējais piegājiens Jurkānam vingrinājumā svara vilkme no zemes, kur kļūda un nepacelts svars trešajā piegājienā, tādēļ atkal paliekot aiz Ukrainas sportista. Sacensību kopvērtējumā pacelti 490 kg un izcīnīts Eiropas sudrabs. Arī Jurkāns laboja Latvijas rekordus: vilkmē 197.5 kg un summā 490 kg, kas ir jauni rekordi jauniešiem svara kategorijā līdz 66 kilogramiem.

Latvijai šogad pagaidām veiksmīgākie panākumi tieši jauniešu (U18 – līdz 18 gadu vecumam) grupā, kur startēja četri Latvijas pārstāvji: Tatjana Tokareva (Rīga) kategorijā līdz 72 kg jaunietēm, Edgars Jurkāns (Cēsis) kategorijā līdz 66 kilogrami, Vladislavs Groms (Rēzekne) – līdz 83 kg, Antons Putnis (Rēzekne) – līdz 93 kg un Reinis Kaudzītis (Rīga) – līdz 105 kilogramiem.

Kā pēdējais jaunietis no Latvijas startēja Reinis Kaudzītis, kurš ieguva 4. vietu – 552.5 kg summā (pietupiens: 180kg + spiešana: 157.5kg + vilkme: 215kg), izlaboja Latvijas rekordu jauniešiem (U18) līdz 105 kg klasiskās spēka trīscīņas spiešanā guļus – 157.5 kg un izcīnīja mazo bronzas medaļu spiešanā guļus. Reinim palika pa vienam neieskaitītam piegājienam katrā no kustībām, un tieši no šīm kļūdām mācās visvairāk. Kaudzītim nopietna pieredze – pirmās starptautiskās sacensības.

Jauniešu startiem noslēdzoties, cīņu sāka Latvijas U23 izlases sportistu komanda: divi atlēti 66 kilogramu kategorijā – Ivars Mauriņš (Aloja/Valmiera) un Ivo Liepiņš (Rīga) – un divi vidējā svara kategorijā – Uldis Ronalds Ķiploks (Gulbene) līdz 93 kilogramiem un Marks Riekstiņš (Vangaži) līdz 105 kilogramiem.

Ivars Mauriņš, pirmais no diviem Latvijas junioriem kategorijā līdz 66 kilogramiem, summā pacēla 492.5 kg (pietupienos 175kg + spiešana 107.5kg + vilkme 210kg), līdz ar to labots Latvijas vīru un junioru (U23) rekords pietupienos, iegūta 12. vieta kategorijā. Ivo Liepiņam (arī kategorijā līdz 66 kilogramiem) 10. vieta un atkārtots Latvijas rekords summā 500 kg (pietupiens 165kg + spiešana 100kg + vilkme 235kg). Ivo izcīnīja arī mazo sudraba medaļu vilkmē un laboja Latvijas junioru (U23) un OPEN rekordu vilkmē kategorijā līdz 66kg. Ivo vilkmē pacēla svaru, kas bija lielāks par Eiropas Junioru rekordu līdz 66kg, pirms sacensībām (232.5 kg), bet Ukrainas sportists to laboja sacensību laikā, un jaunais Eiropas rekords svaru stieņa vilkmē šai kategorijai un grupai ir 242.5 kilogrami.

Uldis Ķiploks (līdz 93 kilogramiem) ieradās sacensībās kā jaunākais savā vecuma grupā, viņš pagājušajā gadā Latvijai no starptautiskajām sacensībām atveda gan Eiropas, gan pasaules medaļas kā jauniešu grupas sportists (U18). Visiem atlētiem šis ir pirmais grūtais pakāpiens no jauniešu grupas (līdz 18 gadu vecumam) uz junioru grupu (līdz 23 gadu vecumam), arī Uldim Ķiplokam šis solis izrādījās smags. Šīs ir pirmās viņa sacensības juniora statusā, un konkurenti “parādīja zobiņus”. Uldis izcīnīja 4. vietu Eiropas Junioru čempionātā spēka trīscīņā, uzceļot 700 kilogramus summā, sacensību laikā labākais viņa rezultāts pietupienos 252.5 kg, kas ir jauns Latvijas rekords junioriem (U23) svara kategorijai līdz 93 kg, uzspieda guļus 152.5 kilogramus un uzvilka vilkmē 295 kilogramus, kas viņam deva mazo sudraba medaļu vilkmes kustībā. Ulda treneris ir Aigars Cīrulis.

Marks Riekstiņš ar savas komandas – Siguldas Pauerliftinga biedrība – atbalstītājiem un treneri Juriju Ivaņušinu Tartu sacēla gana lielu troksni. Marks pagājušajā gadā izcīnīja bronzas medaļu Eiropas Junioru čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu, līdz ar to devās uz šo čempionātu ar pārliecību par saviem spēkiem. Svara kategorija Markam gan neierasta – līdz 105kg (iepriekš startējis līdz 93 kg), līdz ar to konkurenti bija “spēcīgāka kaluma”.

Riekstiņš sacensības iesāka žilbinoši – mazā bronzas medaļa pietupienu kustībā ar 255 kilogramiem un mazā zelta medaļa spiešanas kustībā ar 192.5 kg, taču vilkmē tik labi vairs negāja. Zaudēts līdzsvars pēdējā piegājienā nozīmēja nepaceltu, un rezultāts vilkmē palika uz 270 kilogramiem (2. piegājienā paceltais svars), to, protams, izmantoja konkurenti, un Marks noslīdēja uz 4. vietu kopvērtējumā ar 717.5 kg summā. Šajā kategorijā no 1. līdz 9. vietai tikai 50 kg starpība.

Kopumā Latvijai Eiropas jauniešu sudrabs un bronza, kā arī 11 mazās medaļas par sasniegumiem atsevišķās kustībās gan jauniešiem, gan junioriem dažādās vecuma grupās.

Sacensības turpināsies līdz 12. martam Igaunijā, Tartu, startējot vīru un sieviešu izlasēm.

Sacensībām var sekot līdz interneta vietnē vai LPF mājaslapā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

V.L.T. - viens no lielākajiem, stabilākajiem un perspektīvākajiem Latvijas iepakojumu ražošanas uzņēmumiem ar 19 gadu darba pieredzi. Mūsu darbības sfēra ir pārtikas iepakojumu ražošana. Firmai nepieciešams Ražošanas tehnologs/-e Galvenie darba pienākumi un atbildība: Vadīt un kontrolēt papīra masas pārstrādes procesus. Aprakstīt, kontrolēt un ieviest tehnoloģiskos procesus. Kontrolēt jaunu produktu, materiālu ieviešanu ražošanā. Koordinēt nepieciešamo izmaiņu un uzlabojumu ieviešanu ražošanā Piedalīties attīstības projektu izstrādē un ieviešanā Priekšlikumu un ieteikumu sagatavošana darba efektivitātes uzlabošanai, racionālai materiālo resursu. Kvalitātes dokumentācijas uzturēšana Prasības: Pieredze vakancē vai līdzīgā amatā Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodu zināšanas-vēlams angļu (krievu sarunvalodas līmenī) Teicamas komunikācijas spējas un prasmes darbā ar cilvēkiem Precizitāte un augsta atbildības sajūta Analītiska domāšana, spēja apstrādāt un izvērtēt datus Pieredze patstāvīgi un mēķtiecīgi organizēt darbu, noteikt prioritātes. Zināšanas par kvalitātes pārbaudes metodēm, mērinstrumentiem, iekārtām. Prasmes darbā ar datoru Piedāvajam Patstāvīgu, atbildīgu un dinamisku darbu. Normāls darba laiks Atsaucīgus un draudzīgus kolēģus. Mūsdienīgus darba apstākļus un stabilu atalgojumu sistēmu (pluss bonusu sistēma no padarītā darba) Darba vieta: Mūrmuižas ielā 11a, Valmiera. Pieteikšanās: iesūtot savu CV uz e-pasta adresi:janis.murnieks@eggbox.lv Profesija: TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-30 Kontaktpersona: Jānis Mūrnieks Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri