Valmieras Ziņas

Konkurss “Pazīsti Latviju!” valsts simtgades noskaņās

Vakar, 22.februārī, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (VPĢ) jau ceturto reizi notika komandu konkurss 9.klašu skolēniem “Pazīsti Latviju!”. Šogad tas noritēja Latvijas simtgades zīmē. Kā ierasts, konkursā bija dažādi jautājumi, kas saistīti ar sociālajām zinībām, Latvijas ģeogrāfiju un vēsturi. Konkursā piedalījās 22 komandas (katrā 3 skolēni) no Burtniekiem, Jaunburtniekiem, Naukšēniem, Dikļiem, Kauguriem, Kocēniem, Rubenes, Matīšiem. Rūjienas vidusskola un Valmieras pilsētas skolas bija izveidojušas pat 2-3 komandas.

Atklājot konkursu, dalībniekus uzrunāja VPĢ vēstures skolotājs Juris Mūrnieks un direktores vietniece Ērika Ivanova, veiksmi konkursā novēlēja Daugavas Vanagu (DV) bijušais priekšsēdis un flotes admirālis Andrejs Mežmalis, Daugavas Vanadžu vadītāja Klāra Mētra un Eglaines vanadzēnu vadītāja Sintija Kaļva.

Tiklīdz VPĢ vēstures skolotāja Māra Gavare bija izstāstījusi dienas kārtību un noteikumus, konkurss varēja sākties. Pilsētu ģerboņi, naudas reformas un naudaszīmes, svarīgi notikumi un datumi Latvijas vēsturē un citi uzdevumi pāris stundu garumā turēja spriedzē skolēnu prātus. Gan pie uzdevumu veidošanas, gan vērtēšanas darbā liels atbalsts ir Valmieras muzeja darbinieki.

Kamēr žūrija analizēja rezultātus un skaitīja punktus, konkursa dalībnieki atguva zaudēto enerģiju pie Daugavas Vanagu sarūpētā pusdienu galda, bet pēc tam visi kopā deva solījumu Latvijas karogam un noklausījās Sintijas Kaļvas prezentāciju par vanadzēnu darbību Rugāju novada Eglaines pamatskolā.

Konkursa noslēgumā katrs dalībnieks dāvanā saņēma grāmatas, zīmuļus un atzinības rakstu, 1.-3.vietu ieguvēji arī naudas balvas un īpašus sveicienus no Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika: 1.vietas ieguvēji saņēma lietussargus ar EPP simboliku, 2.vietas ieguvēji – zibatmiņu, bet 3.vietas ieguvēji – cepurītes.

Uz pirmā un trešā pakāpiena – Rūjienas vidusskolas jaunieši, bet 2.vieta – Burtnieku Ausekļa pamatskolas komandai. Atzinība – Valmieras Valsts ģimnāzijas 1. un 2.komandai, Kauguru pamatskolas un Kocēnu pamatskolas jauniešiem.

Rūjienas vidusskolas 1.komandas (1.vieta) sastāvā startēja Amanda Blāķe, Jēkabs Veseris un Linards Dāvis Irbe. Viņu skolotāja – Māra Guna Dreimane.

Paldies visiem, kas organizēja, atbalstīja, finansēja un piedalījās šajā konkursā!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri