Valmieras Ziņas
makonis
16°C
Vējš: 6 m/s

Koncertzālē “Valmiera” Ievas Džindžas monoizrāde “Princis”

Ieva Džindža ir valmieriete un Valmieras Drāmas teātra aktrise. “Princis” ir Ievas debija kā neatkarīgai solomāksliniecei. Izrāde ir veidota, balstoties uz rietumu pasaulē radušos žanru —solo autobiogrāfiskais teātris (solo authobiographical theatre).

Ieva ar šo teātra veidu iepazinās studējot Centrālās Lankašīras Universitātē (University of Central Lancashire — UCLAN), Anglijā, kur ieguva augstāko izglītību mūsdienu teātra mākslā. Studiju laikā UCLAN teātrī Ieva veidoja vairākas izrādes, kas pietuvinātas alternatīvā teātra žanram un laikmetīgas kustību izrādes. Pēc augstskolas pabeigšanas Ievai radās interese apgūt kino aktiermākslu un viņa mācījās meistarklasēs Londonā un Losandželosā. Pirms diviem gadiem Ieva atgriezās Latvijā, savā dzimtajā pilsētā Valmierā.

Monoizrādes “Princis” pamatā ir senā stāstu stāstīšanas prakse, kas mijas ar “ielēkšanu” vairākos tēlos un “izlēkšanu” no tiem. Brīžiem ar “ceturto sienu” un brīžiem bez tās. Ieva atzīsies pārdzīvojumos un dalīsies autentiskās atmiņās, iemiesosies citos tēlos, kas iesaistīti konkrētā atgadījumā, kas notika Londonā 2014 gada 17.februārī.

Mākslai vajag telpu, bet tai nav robežu. Ieva vēlas dalīties šajā idejā – autobiogrāfisks stāsts no dzīves var būt māksla.

Ievas Džindžas monoizrāde “Princis” ir viencēliens par piedzīvojumu nakti leģendārajā Londonas džeza klubā Ronnie Scotts. Izrāde ir komiskai pasakai līdzīgs stāsts, kā jauna sieviete uzdrīkstas atļauties būt vairāk. Nekad nebeidzamā cīņa ar neizlēmību – klausīt sirdsbalsij vai egocentriskajai prāta balsij? Personīgās brīvības meklējumi īpatnējā vidē un pārdomas par mūsdienu sabiedrības sašķobītajām vērtībām.

Monoizrāde “Princis” pirmoreiz tiks izrādīta Koncertzālē “Valmiera”. Žanrs pieprasa pietuvinātu un intīmu atmosfēru, tāpēc vietu skaits būs ierobežots.

Ievas Džindžas monoizrāde

PRINCIS

Skaņu režisors Rūdolfs Iļķēns

Koncertzālē Valmiera

  1. februārī plkst. 17.00

Biļetes “Biļešu servisa” tīklā EUR 5-7

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai lietojat mobilo lietotni Mana Valmiera?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri