Valmieras Ziņas

Kolektīvais spēks (2)

Mazie uzņēmumi, ar terminu šoreiz saprotot individuālos komersantus, mikro un mazos uzņēmumus kopā, ir liels spēks tautsaimniecībā. Šīs uzņēmumu grupas nodarbina pat vairāk nekā pusi strādājošo Latvijā un sastāda 40% no valsts kopprodukta. Neskatoties uz to, daudzās jomās šī uzņēmumu grupa atrodas salīdzinoši sliktākās pozīcijās, nekā otru ekonomikas pusi veidojošie vidējie un lielie uzņēmumi. Kā piemērus varu minēt efektīvu interešu pārstāvniecību vai izdevīgas iepirkumu cenas. Šīs priekšrocības loģiski izriet no uzņēmumu apmēra, tomēr pastāv vairāki veidi kā mazajiem izlīdzināt spēles laukumu.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir Latvijā lielākā uzņēmēju organizācija, kuras biedru vidū ir gandrīz 600 mazo uzņēmumu (ar vienu līdz deviņiem darbiniekiem). Ikdienā komunicējot ar esošajiem biedriem un arī uzrunājot jaunos, varam saskatīt tās problēmas, kas ir kopīgas daudziem Latvijas uzņēmumiem un kuras iespējams kolektīvi risināt.

Pirms neilga laika kopā ar LTRK biedru, apdrošināšanas brokeri “Colemont FKB Latvia” SIA, realizējām pilotprojektu kolektīvā veselības apdrošināšanas polišu iepirkumā Latvijas mazajiem uzņēmumiem, kuras noslēdza “Compensa Life Vienna Insurance Group SE” Latvijas filiāle. Bez īpašas reklāmas projektu pagājušā gada novembrī izsludinājām iekšējos kanālos un uzrunājām dažus biedrus, kas bija izrādījuši interesi par šādu iespēju. Līdz pieteikšanās termiņam februārī savu dalību bija apstiprinājuši 47 biedri, kas kopā apdrošināja 103 cilvēkus. Nav daudz, bet pilotprojekts ir apstiprinājis mazo uzņēmumu interesi, kas gan mani nepārsteidz, ņemot vērā, ka pirms šī projekta vienkārši mazie uzņēmumi Latvijā principā vispār nevarēja iegādāties veselības apdrošināšanu darbiniekiem. Polises pārsvarā bija iespējams iegādāties tikai individuāli, kas uzreiz nozīmēja arī citu cenu līmeni, un tām bija samērā mazs apmaksāto pakalpojumu klāsts. Tāpat daudziem mazajiem uzņēmumiem bija svarīga kolektīvā iepirkuma piedāvātā iespēja norēķināties divos maksājumos par gada polisi.

Pašlaik LTRK biedriem esam izsludinājuši pieteikšanos otrajam kolektīvajam polišu iepirkumam, bet nākotnē plānojam to darīt jau ar zināmu regularitāti, aptuveni reizi ceturksnī. Šis pakalpojums būtu aktuāls uzņēmumiem, kuros strādā līdz desmit cilvēkiem, un pēc mūsu aplēsēm pārskatāmā nākotnē kolektīvo apdrošināšanu varētu izmantot jau trīs līdz četri tūkstoši uzņēmumu Latvijā!

Pirmie pozitīvie rezultāti ļauj arī apsvērt iespējas izvērst šo principu un nākotnē organizēt iepirkumus arī citās jomās, piemēram, dažādiem loģistikas pakalpojumiem, kur, apvienojot vairāku uzņēmumu kravas, visi dalībnieki tiktu pie izdevīgākas cenas. Tāpat “Colemont FKB Latvia” SIA ir apņēmības pilni sagatavot līdzvērtīgus uzlabotus nosacījumus arī citos apdrošināšanas veidos.

Pateicoties kolektīvajam spēkam, arī mazie uzņēmumi var saņemt konkurētspējīgu cenu un kvalitatīvu pakalpojumu. Tāpat, atrodot kopīgos pieturas punktus un apvienojot vairāku uzņēmumu un pat nozaru resursus, mēs daudzās jomās varētu panākt vēl vairāk nekā līdz šim. Kolektīvā apdrošināšana ir tikai viens idejisks piemērs tam, kā Latvijas uzņēmumi varētu līdzdarboties, lai kļūtu konkurētspējīgi un pamanāmi ne tikai Latvijā un tuvējās valstīs, bet arī tālākos eksporta tirgos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    elza - 29.04.2015 Atbildēt

    Kāpēc pie raksta ir šī bilde ?

      Redaktors - 30.04.2015 Atbildēt

      Tāpēc, ka tas ir raksta autors

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

V.L.T. - viens no lielākajiem, stabilākajiem un perspektīvākajiem Latvijas iepakojumu ražošanas uzņēmumiem ar 19 gadu darba pieredzi. Mūsu darbības sfēra ir pārtikas iepakojumu ražošana. Firmai nepieciešams Ražošanas tehnologs/-e Galvenie darba pienākumi un atbildība: Vadīt un kontrolēt papīra masas pārstrādes procesus. Aprakstīt, kontrolēt un ieviest tehnoloģiskos procesus. Kontrolēt jaunu produktu, materiālu ieviešanu ražošanā. Koordinēt nepieciešamo izmaiņu un uzlabojumu ieviešanu ražošanā Piedalīties attīstības projektu izstrādē un ieviešanā Priekšlikumu un ieteikumu sagatavošana darba efektivitātes uzlabošanai, racionālai materiālo resursu. Kvalitātes dokumentācijas uzturēšana Prasības: Pieredze vakancē vai līdzīgā amatā Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodu zināšanas-vēlams angļu (krievu sarunvalodas līmenī) Teicamas komunikācijas spējas un prasmes darbā ar cilvēkiem Precizitāte un augsta atbildības sajūta Analītiska domāšana, spēja apstrādāt un izvērtēt datus Pieredze patstāvīgi un mēķtiecīgi organizēt darbu, noteikt prioritātes. Zināšanas par kvalitātes pārbaudes metodēm, mērinstrumentiem, iekārtām. Prasmes darbā ar datoru Piedāvajam Patstāvīgu, atbildīgu un dinamisku darbu. Normāls darba laiks Atsaucīgus un draudzīgus kolēģus. Mūsdienīgus darba apstākļus un stabilu atalgojumu sistēmu (pluss bonusu sistēma no padarītā darba) Darba vieta: Mūrmuižas ielā 11a, Valmiera. Pieteikšanās: iesūtot savu CV uz e-pasta adresi:janis.murnieks@eggbox.lv Profesija: TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-30 Kontaktpersona: Jānis Mūrnieks Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri