Valmieras Ziņas
makonis
15°C
Vējš: 6 m/s

Kocēnu un Valmieras skauti pulcējas sagaitā “Spēlēju, dancoju”

No pirmdienas, 15. jūnija, līdz ceturtdienai, 18. jūnijam, Kocēnu pagasta “Pilskalnos” norisinās ikgadējā Kocēnu 38.skautu vienības un Valmieras 4.skautu vienības vasaras sagaita, kurai šogad aprit apaļa jubileja – Kocēnu un Valmieras skauti kopīgā sagaitā pulcējas jau 20.vasaru, informē Kocēnu novada pašvaldībā.

Sagaitā pulcējušies 70 dalībnieku, sākot no pašiem jaunākajiem – mazskautiem un guntiņām, līdz roveriem un vadītājiem. Kā katru reizi, arī šogad izvēlēta īpaša tematika – Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gads un XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, jo skautiem patīk ne tikai pavadīt brīvo laiku dabā, bet arī dziedāt un dejot. 

Pirmajā dienā mazskauti piedalījās vides apsekošanā – pildot praktiskus uzdevumus, bērnu uzzināja, ko drīkst un nepieciešams darīt, lai rūpētos par savu drošību, piemēram, kādas ogas nevajag ēst, ko nevajadzētu aiztikt u.t.t.

Kā katra sagaita, arī šī sākās ar Latvijas valsts karoga sveikšanu, un vakars noslēdzās ar ugunskuru – pie sagaitas dalībniekiem viesojās tautumeita, roveri izspēlēja fragmentus no Raiņa lugām, arī mazākie dalībnieki bija sagatavojuši priekšnesumus, vadoties pēc Raiņa bērnu pasakām un dzejoļiem. Pēc vakara ugunskura skauti piedalījās Nakts spēlē. 

Otrajā dienā mazskauti mācījās braukt ar laivām, savukārt skauti pieredzējušo roveru vadībā apguva kokā kāpšanu ar alpīnisma elementiem, izmēģināja šaušanu mērķī ar loku, gatavoja bungas, mācījās līnijdejas, gāja rotaļās, dziedāja un dejoja kopā ar Dikļu folkloras kopu “Endzelīte”.

Vakara ugunskura pasākums pagāja skanīgās noskaņās – roveru ģitāras un kokles spēles pavadīti, sagaitas dalībnieki dziedāja latviešu dziesmas un izspēlēja dziesmu dueli. Šoreiz Nakts spēlē devās mazskauti un guntiņas, vadoties pēc devīzes “Antiņš kāpa stikla kalnā”, bērniem kā Antiņam no pasakas “Zelta zirgs” bija jānokļūst kalna virsotnē. Virsotnes sasniegšanu apgrūtināja dažādi uzdevumi, kas izrādījās diezgan sarežģīti, un kalns netika iekarots, tādēļ kāpšana turpināsies arī šovakar. Bērnus kāpiena laikā uzmanīja “kovārņi”, mudinot strādāt komandā un netrokšņot. 

Pusnaktī, mijoties četrām dabas stihijām, lāpu gaismā ozola pakājē pie svētavota notika solījumu likšana. Kocēnu 38.skautu vienībā nākamo pakāpi sasniedza desmit biedri – gaidu solījumu nolika Līva Kārkliņa, Dinija Pusvāciete, Džozefīne Grāvelsiņa un Kate Jevdokimova, par guntiņām kļuva Kitija Vantere, Krista Līva Miķelsone, Anna Baltmane un Madara Grebūna, savukārt mazskautu solījumu nolika Ādams Svensons un Tomass Švaldbe. Valmieras 4.skautu vienībā solījumu nolika 12 biedru. 

Šodien sagaitas dalībnieki grupās devās pētniecības gājienā uz Vaidavu, pa ceļam veicot dažādus uzdevumus un iegūstot kādu priekšmetu, ko vēlāk mēģināja iemainīt. Bērniem bija jāatpazīst Raiņa daiļrade un jāmeklē zelta atslēdziņa, kas bija paslēpusies veikalā “Jancis”. Gājiena laikā bērni sastapās ar atsaucīgajiem Vaidavas ciema iedzīvotājiem, kas palīdzēja uzdevumu veikšanā. Noslēgumā visi pulcējās Vaidavas ezera pludmalē, kur cēla smilšu pilis, peldējās un pusdienoja.

Dienas otrajā pusē norisinājās dažādas radošās darbnīcas – kaklautu turētāju gatavošana, bērni apguva svilpju veidošanu no skārda bundžām un kopīgi veidoja draudzības jostu. Rīt paredzētas sportiskas aktivitātes un sagaitas noslēgums. 

Sagaitas organizatori izsaka pateicību “Pilskalnu” saimniekiem par palīdzību sagaitas norises nodrošināšanā, Kocēnu pamatskolas pavārēm Lolitai un Ingai par gardajām pusdienām, Vaidavas ciema iedzīvotājiem, “Vaidavas keramikas” ražotnei, pagasta pārvaldei un veikalam “Jancis” par atsaucību šīs dienas pētniecības gājiena laikā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina jaunā centra apļa izbraukšanas shēma?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

BURTNIEKU NOVADA PAŠVALDĪBA aicina darbā Izglītības pakalpojumu speciālistu (-i) (UZ NENOTEIKTU LAIKU) Prasības pretendentam: • Augstākā izglītība; • pieredze pedagoga, lietveža vai grāmatveža darbā; • pieredze izglītības darbu vadīšanā, koordinēšanā iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; • pārzināt valsts izglītības sistēmu un pedagogu darbību reglamentējošus dokumentus; • elastība, precizitāte, atbildības sajūta; • darbs ar Microsoft Office programmām labā lietotāja līmenī; • labas latviešu valodas zināšanas; • labas komunikācijas un sadarbības prasmes; • ļoti labas analītiskās un laika plānošanas prasmes; • spēja orientēties LR normatīvajos aktos. Galvenie pienākumi: • Koordinēt ar izglītību saistīto jautājumu risināšanu pašvaldībā, t.sk. izglītības iestāžu kultūras un sporta pasākumi, ar izglītību saistītu attīstības projektu realizācija, skolu padomes, līgumu sagatavošana par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, skolu pedagogu tarifikācijas, izglītojamo uzskaite u.c.; • Plānot un pārraudzīt struktūrvienības “izglītības papildpakalpojumi” budžetu; • Savas kompetences ietvaros sagatavot informāciju un lēmumprojektus iesniegšanai pašvaldības pastāvīgajās komitejās un komisijās; • Skolēnu nodarbinātības vasarā pašvaldībā un tās struktūrvienībās koordinēšana; • Organizēt transporta abonementu biļešu iegādi/izlietojumu; • Sadarboties ar Izglītības pārvaldi deleģēto funkciju ietvaros. Motivētu pieteikuma vēstuli un CV, vēlams ar izglītību apliecinošo dokumentu kopijām, iesūtīt līdz 2017.gada 6. oktobrim pa pastu Vanagu ielā 4, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, LV-4219; pa faksu 64238257, vai e-pastu info@burtniekunovads.lv. Informācija pa tālruni 29388422.

Mūsu partneri