Valmieras Ziņas

Kocēnu un Valmieras skauti pulcējas sagaitā “Spēlēju, dancoju”

No pirmdienas, 15. jūnija, līdz ceturtdienai, 18. jūnijam, Kocēnu pagasta “Pilskalnos” norisinās ikgadējā Kocēnu 38.skautu vienības un Valmieras 4.skautu vienības vasaras sagaita, kurai šogad aprit apaļa jubileja – Kocēnu un Valmieras skauti kopīgā sagaitā pulcējas jau 20.vasaru, informē Kocēnu novada pašvaldībā.

Sagaitā pulcējušies 70 dalībnieku, sākot no pašiem jaunākajiem – mazskautiem un guntiņām, līdz roveriem un vadītājiem. Kā katru reizi, arī šogad izvēlēta īpaša tematika – Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gads un XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, jo skautiem patīk ne tikai pavadīt brīvo laiku dabā, bet arī dziedāt un dejot. 

Pirmajā dienā mazskauti piedalījās vides apsekošanā – pildot praktiskus uzdevumus, bērnu uzzināja, ko drīkst un nepieciešams darīt, lai rūpētos par savu drošību, piemēram, kādas ogas nevajag ēst, ko nevajadzētu aiztikt u.t.t.

Kā katra sagaita, arī šī sākās ar Latvijas valsts karoga sveikšanu, un vakars noslēdzās ar ugunskuru – pie sagaitas dalībniekiem viesojās tautumeita, roveri izspēlēja fragmentus no Raiņa lugām, arī mazākie dalībnieki bija sagatavojuši priekšnesumus, vadoties pēc Raiņa bērnu pasakām un dzejoļiem. Pēc vakara ugunskura skauti piedalījās Nakts spēlē. 

Otrajā dienā mazskauti mācījās braukt ar laivām, savukārt skauti pieredzējušo roveru vadībā apguva kokā kāpšanu ar alpīnisma elementiem, izmēģināja šaušanu mērķī ar loku, gatavoja bungas, mācījās līnijdejas, gāja rotaļās, dziedāja un dejoja kopā ar Dikļu folkloras kopu “Endzelīte”.

Vakara ugunskura pasākums pagāja skanīgās noskaņās – roveru ģitāras un kokles spēles pavadīti, sagaitas dalībnieki dziedāja latviešu dziesmas un izspēlēja dziesmu dueli. Šoreiz Nakts spēlē devās mazskauti un guntiņas, vadoties pēc devīzes “Antiņš kāpa stikla kalnā”, bērniem kā Antiņam no pasakas “Zelta zirgs” bija jānokļūst kalna virsotnē. Virsotnes sasniegšanu apgrūtināja dažādi uzdevumi, kas izrādījās diezgan sarežģīti, un kalns netika iekarots, tādēļ kāpšana turpināsies arī šovakar. Bērnus kāpiena laikā uzmanīja “kovārņi”, mudinot strādāt komandā un netrokšņot. 

Pusnaktī, mijoties četrām dabas stihijām, lāpu gaismā ozola pakājē pie svētavota notika solījumu likšana. Kocēnu 38.skautu vienībā nākamo pakāpi sasniedza desmit biedri – gaidu solījumu nolika Līva Kārkliņa, Dinija Pusvāciete, Džozefīne Grāvelsiņa un Kate Jevdokimova, par guntiņām kļuva Kitija Vantere, Krista Līva Miķelsone, Anna Baltmane un Madara Grebūna, savukārt mazskautu solījumu nolika Ādams Svensons un Tomass Švaldbe. Valmieras 4.skautu vienībā solījumu nolika 12 biedru. 

Šodien sagaitas dalībnieki grupās devās pētniecības gājienā uz Vaidavu, pa ceļam veicot dažādus uzdevumus un iegūstot kādu priekšmetu, ko vēlāk mēģināja iemainīt. Bērniem bija jāatpazīst Raiņa daiļrade un jāmeklē zelta atslēdziņa, kas bija paslēpusies veikalā “Jancis”. Gājiena laikā bērni sastapās ar atsaucīgajiem Vaidavas ciema iedzīvotājiem, kas palīdzēja uzdevumu veikšanā. Noslēgumā visi pulcējās Vaidavas ezera pludmalē, kur cēla smilšu pilis, peldējās un pusdienoja.

Dienas otrajā pusē norisinājās dažādas radošās darbnīcas – kaklautu turētāju gatavošana, bērni apguva svilpju veidošanu no skārda bundžām un kopīgi veidoja draudzības jostu. Rīt paredzētas sportiskas aktivitātes un sagaitas noslēgums. 

Sagaitas organizatori izsaka pateicību “Pilskalnu” saimniekiem par palīdzību sagaitas norises nodrošināšanā, Kocēnu pamatskolas pavārēm Lolitai un Ingai par gardajām pusdienām, Vaidavas ciema iedzīvotājiem, “Vaidavas keramikas” ražotnei, pagasta pārvaldei un veikalam “Jancis” par atsaucību šīs dienas pētniecības gājiena laikā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

V.L.T. - viens no lielākajiem, stabilākajiem un perspektīvākajiem Latvijas iepakojumu ražošanas uzņēmumiem ar 19 gadu darba pieredzi. Mūsu darbības sfēra ir pārtikas iepakojumu ražošana. Firmai nepieciešams Ražošanas tehnologs/-e Galvenie darba pienākumi un atbildība: Vadīt un kontrolēt papīra masas pārstrādes procesus. Aprakstīt, kontrolēt un ieviest tehnoloģiskos procesus. Kontrolēt jaunu produktu, materiālu ieviešanu ražošanā. Koordinēt nepieciešamo izmaiņu un uzlabojumu ieviešanu ražošanā Piedalīties attīstības projektu izstrādē un ieviešanā Priekšlikumu un ieteikumu sagatavošana darba efektivitātes uzlabošanai, racionālai materiālo resursu. Kvalitātes dokumentācijas uzturēšana Prasības: Pieredze vakancē vai līdzīgā amatā Teicamas latviešu valodas zināšanas, labas svešvalodu zināšanas-vēlams angļu (krievu sarunvalodas līmenī) Teicamas komunikācijas spējas un prasmes darbā ar cilvēkiem Precizitāte un augsta atbildības sajūta Analītiska domāšana, spēja apstrādāt un izvērtēt datus Pieredze patstāvīgi un mēķtiecīgi organizēt darbu, noteikt prioritātes. Zināšanas par kvalitātes pārbaudes metodēm, mērinstrumentiem, iekārtām. Prasmes darbā ar datoru Piedāvajam Patstāvīgu, atbildīgu un dinamisku darbu. Normāls darba laiks Atsaucīgus un draudzīgus kolēģus. Mūsdienīgus darba apstākļus un stabilu atalgojumu sistēmu (pluss bonusu sistēma no padarītā darba) Darba vieta: Mūrmuižas ielā 11a, Valmiera. Pieteikšanās: iesūtot savu CV uz e-pasta adresi:janis.murnieks@eggbox.lv Profesija: TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-30 Kontaktpersona: Jānis Mūrnieks Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

aicina darbā VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTU Darba pienākumu apraksts: rezervēt viesnīcas istabas un pasākumus; koordinēt viesnīcas dienestu darbību; uzņemt viesus; organizēt kvalitatīvu viesu apkalpošanu; noformēt dokumentus atbilstoši normatīvajiem un lietvedības noteikumiem; veikt norēķinus; sastādīt, pārzināt un lietot darba procesā norēķinu, inventarizācijas un atskaites dokumentāciju; uzturēt viesmīlības atmosfēru viesnīcā. Prasmes un īpašības: prasme organizēt komandas darbu; pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas; lietot ar darba pienākumu izpildi saistītās datorprogrammatūras; strādāt ar biroja tehniku un aprīkojumu; strādāt ar kases aparātu; apkalpot viesus, sazinoties valsts valodā, krievu un angļu valodā; lietot profesionālo terminoloģiju valsts valodā, krievu un angļu valodā. Izglītības prasības: Augstākā vai nepabeigta augstākā izglītība /vēlams tūrisma un viesnīcu vadībā/. Mēs piedāvājam: apmācību; labu darba pieredzi un darba apstākļus četru zvaigžņu viesnīcā; maiņu darbu, arī naktsmaiņas; konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas. CV ar norādi "Viesu uzņemšanas dienesta speciālists" sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv Profesija: VIESU UZŅEMŠANAS DIENESTA SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tūrisms / Viesnīcas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-03-31 Darba sākšanas datums: 2018-04-02 Kontaktpersona: Liāna Dance Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri