Valmieras Ziņas

Ko noklusēja “Tautas panorāma” (23)

Piektdien, 31.martā, Valmierā un Beverīnas novadā viesojās Latvijas televīzijas “Tautas panorāmas” filmēšanas grupa. Šis LTV Ziņu dienesta projekts rīkots ar mērķi ļaut iedzīvotājiem pateikt, kā viņi vērtē Latvijas pašvaldību darbu pēdējo četru gadu laikā. Arī portāls “Valmieras Ziņas” devās uz Valmieras Kultūras centra stāvlaukumu, lai noskaidrotu, ko saka sastaptie cilvēki par pašvaldības darbu.

Jāatzīst, ka, noskatoties sagatavoto sižetu, Toms Bricis ar savu komandu radījis diezgan vienpusēju atspoguļojumu par cilvēku noskaņojumu. Lai gan intervētie runāja gan par negatīvām, gan par pozitīvām lietām, kas ir vai nav paveiktas pilsētā, taču sižetā parādās tikai kritiski viedokļi ar noteiktu ievirzi. Tiesa, sižeta sākumā Toms Bricis piemin, ka Valmierā ir augsts izglītības līmenis, zems bezdarba līmenis – tikai 4,2%, vidējā alga 774 eiro, kas ir par 150 līdz 200 eiro lielāka, nekā kaimiņu novados, taču kopējais sižeta uzstādījums ir nepārprotams – Valmieras nomales ir piesārņotas un nesakoptas, bet pilsētā uzbūvēts dārgs tilts un pašvaldība nerūpējas par invalīdiem.  Arī sižetā par Beverīnas novadu tiek pieminēta Valmiera, kura atņēmusi novadam 118 hektārus zemes, kur tiek attīstīts bezjēdzīgs industriālā parka projekts, jo mežā atklāts militārais piesārņojums. Taču šīs ir puspatiesības, ko vietējie iedzīvotāji var viegli apstrīdēt. Diemžēl Rīgas viesiem nebija laika iedziļināties būtībā un noskaidrot faktus.

Var jau atsaukties uz to, ka trīs ar pusi minūšu sižetā nevar visu parādīt, taču tas nav attaisnojums izraut faktus no konteksta. Piemēram, šogad pašvaldība ir atbalstījusi arī divus projektus bērniem-invalīdiem. Piešķirti līdzekļi Valmieras invalīdu sporta kluba “Stars S” nometnei “Odiņi –16” un Valmieras bērnu un jauniešu invalīdu biedrības “Saulīte” vasaras skolai “Gliemezītis”,

Ir taisnība, ka pilsētas nomales nav tik sakoptas kā centrs, taču portāls “Valmieras Ziņas” ir vairākkārt ziņojis, ka atkritumus pilsētas zaļajā zonā bieži vien izgāž paši neapzinīgie iedzīvotāji. Tādēļ pašvaldībai nākas tērēt visu nodokļu maksātāju naudu, lai novērstu atsevišķu cilvēku radīto piesārņojumu.

Lai nu ir kā ir ar tām ribām. Tā ir gaumes lieta. Taču diezgan nekorekts ir Valmieras tilta salīdzinājums ar Rīgas Dienvidu tiltu, ko mēdz dēvēt arī par “zelta tiltu”. Transporta tilts pār Gauju ir vienīgais pilsētā un tam jau sen bija nepieciešama rekonstrukcija. 1942. gadā uzceltais dzelzsbetona tilts, kas pēdējo reizi rekonstruēts 1963. gadā, bija savu laiku nokalpojis. 2011.-2012. gadā veiktā rekonstrukcija izmaksāja 1 751 065 latus, no kuriem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums bija 1 488 405 lati, valsts dotācija – 39 399 lati un pašvaldības finansējums – 223 261. Savukārt Dienvidu tilts izmaksāja ap 600 miljoniem latu!!!

Visbeidzot, nevar piekrist apgalvojumam, ka industriālā parka projekts ir izgāzies. Jau vairākkārt mūsu portāls ir informējis, ka šis ir ilgtermiņa projekts, kuru nav paredzēts pabeigt līdz šim gadam. Tā realizēšana varētu tikai sākties šajā gadā pēc militārā piesārņojuma likvidēšanas un formalitāšu sakārtošanas saistībā ar teritorijas pārņemšanu pilsētas pārziņā. 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  qwerty - 03.04.2017 Atbildēt

  Vai Šo rakstu ir apmaksājusi valdošā partija Valmierā?

  Jānis - 03.04.2017 Atbildēt

  Aizmirsa vēl pastāstīt par “blatu” sistēmu domē! Konkursus izsludina, bet pieņem tikai “savējos”

   Ilze - 04.04.2017 Atbildēt

   Valmiera sen sevi parādījusi kā dievkosīgu d…līdēju pilsētu…

  Jānis - 03.04.2017 Atbildēt

  Cik maksā Valmieras Ziņās ievietot ŠĀDU reklāmrakstu? Jeb pašvaldībai tas ir bezmaksas variants?

  Mareks - 04.04.2017 Atbildēt

  Valmieras pašvaldiba viss notiek caur blatiem un kukuļiem. Savadak neko panakt nevar. Visi konkursi ir trisas reizes sadardzinati. Naudas atmazgašana. Bet tas pa lielam ir visa latvija. Pie ta japieeod.

  Pārdomas - 04.04.2017 Atbildēt

  TV sižetā neredzēju intervijas, kurās intervējamiem bija arī ko labu teikt par pašvaldību darbu, bet tādas bija…žēl ka tik vienpusēja montāža. No otras puses, ja lielākā bēda ir vides piesārņojums ar atkritumiem, nevis kā citās pašvaldībās kā piemēram – skolu skaita samazināšana, pirts un ģimenes ārstu neesamība utt., tad jau pie labajām lietām esam pieraduši un uzskatām pašas par sevi saprotamām.

  Ilona - 04.04.2017 Atbildēt

  Valmierā korupcija? Aizbrauciet uz Jūrmalu vai Ķekavu un pajautājiet vietējiem, kas ir korupcija!!!

  EEsti - 04.04.2017 Atbildēt

  Vairāk gan vajadzētu mācīt tos savus mazbērnus un bērnus, lai nemēslo, lai katru papīrīti un pudeli, kas rokā, nemet zemē.
  Interesanti cik tad lielā runātāja ir samaksājusi nodokļos, lai pašvaldība tās nomales var kopt.

  Jānis - 04.04.2017 Atbildēt

  Montāža tiešām vienpusēja, biju mazliet šokā, kāda bija samontēta TV ekrānā, jo gribēju jau arī sagaidīt savu kārtu, bet tik rādīja neapmierinātās “vecenes”, kurām viss slikti un sarakstījušas blociņā visus pantus utt., tā teikt labi gatavojušās! Protams, mana intervija izpalika, bet varu šeit uzrakstīt. Esmu Via students, atnācis dzīvot uz Valmieru un esmu sajūsmā par šo pilsētu! Tik ļoti domā par mums- studentiem, par sportiskām aktivitātēm, sakārtotība, pilsētas dekorācijas uz visiem svētkiem! Super- šeit tiešām domā un rada :) Lai tā būtu arī citās pilsētās!

   Ingrīda - 04.04.2017 Atbildēt

   Jā, varu vien piekrist! Mani arī neparādīja… biju sašutusi skatoties sižetu, ka samontētas tikai intervijas ar negācijām, laikam, jau tāda tā būtība tam raidījumam. Žēl :(

   Guna - 04.04.2017 Atbildēt

   Vai tas ir tik neiespējami, ka ir arī neapmierinātie? Vai cilvēks, kas runā to, kas vadońiem nepatīk ir jāapsaukā (vecene?)? Vai nebūtu gudrāk ar izpratni uzklausīt kritiku un veidot emocionāli inteligentu vidi bez pārspīlētas lentīšu griešanas, ordeńu spraušanas..?

    EEsti - 04.04.2017

    Ir jābūt pamatotai kritikai. Valmieras pašvaldībai nevar pārmest to, ka neatbalsta cilvēku ar kustību traucējumiem ieceres un aktivitātes, bet arī tām ir jābūt jēdzīgām, ar saturu. Tāpat nevar pārmest to, ka pilsēta nebūtu kopta. Loģiski, ka vairāk rūpējas par pilsētas centru.

    protams - 04.04.2017

    kritikai jābūt pamatotai. Tagad izskatās, ka viena daļa ļaužu vēlas kritizēt kritizēšanas pēc. Lūk sēž un domā – kam vēl varētu piesieties? it kā viss jau pilsētā ir. gan mūzikas skola, gan mākslas skola, sporta skola, skolas un ģimnāzijas, ledus halle, augstskola, bērnudārzi, slimnīca, pirts, nu viss ir, arī darba vietas ir vairāk kā tuvējā apkārtnē, nu ko lai nosoda un nokritizē?

    Jānis - 04.04.2017

    Nedomāju Guna, ka tās “vecenes” veido inteliģentu vidi! Kas tieši tur bija inteliģents? Kā sūdzēties par to, ka paši nevar sakopt savu vidi apkārt? Kādēļ es iedomājos nevis sūdzēties par to, ka pašvaldība nesakopj mēslus, bet pats to daru?

  pilsētnieks - 04.04.2017 Atbildēt

  Valmieras teritorija ir maza. Nav ilgi jāgaida, kad arī Valmieras nomales būs tikpat attīstītas kā centrs. Tad šie nomales ļaudis atkal raudās, ka viss ir pārāk urbanizēts.

  Jana - 04.04.2017 Atbildēt

  Lai ņem grābekli rokā un tīra savas pilsētas nomales! Nez kurš tad tur sacūkā, ja ne paši, kuri tur dzīvo. Tā teikt cilvēki vieni ruksīši vien ir, tik grib, lai aiz viņiem citi to satīra un visu izdara. Slinka tauta un visu noveļ uz pašvaldībām.

  kaimiņjanka - 04.04.2017 Atbildēt

  Un kas tā par sūdzēšanos un tiesāšanos, ka kaimiņš savā īpašumā zāģē lazdas – stādi lazdas savā zemē un priecājies!?

  pārdomas1 - 04.04.2017 Atbildēt

  Un vēl par mēslotājiem. Vai tiešām visās privātmājās ir ZAAO atkritumu konteineri vai maisi? Un ja ir, vai taupības nolūkos tomēr atkritumus neizmet publiskajās miskastēs pa ceļam uz veikalu vai darbu (labākajā gadījumā, sliktākajā – mežā)? Ik pa laikam mūsu kooperatīvās mājas priekšnieks pie atkritumu konteineriem vaktēja tos, kas savus atritumu maisus izkrāmēja no mašinu bagažniekiem izmešanai mūsu mājas konteineros. Un tie grēkāži visi bija privātmāju īpašnieki….nesanāks konteinerā izmest, izmetīs mežā. Un tad pie kā vainīga pašvaldība?

  Ilze - 04.04.2017 Atbildēt

  Valmiera sen sevi parādījusi kā dievkosīgu d…līdēju pilsētu…

  Kindzuls - 11.04.2017 Atbildēt

  Vai tad te un tagad vēl ir kāds žurnālists, kuram ir drosme ziņot to, kas ir nevis to, ko saimnieks pasaka?

  valmieriertis - 17.04.2017 Atbildēt

  vai tad domei ar saviem pozitīvi rakstošajiem medijiem nepietiek, ka jāklūp virsū citiem? Paši (domes, partijas avīzes, domes “tautas” ziņu portāls valmieraszinas.lv) ražo tikai pozitīvās ziņas…tad taču nevajadzetu brīnīties, ka karmas māte piespēlēs kādu, kas dos pretējo. Būtu rakstījuši mēreni, neviens nebūtu ķengājies

  ESP - 20.04.2017 Atbildēt

  Cūka vienmēr dubļus atradīs!

  HARIS - 23.04.2017 Atbildēt

  Ja kādam nepatīk kāda izskatās Valmiera,tad lai pabraukā pa citām pilsētām.Valmiera patiešām ir sakopta un skaista.Ja kaut kur kaut kas nav tā kā vajag,tad pie tā ir vainīgi paši cilvēki,nevis Valmieras vadība.Un audzinat savus bērnus un aizrādiet pieaugušajiem,ka nevajag visu postīt,ka nevajag sēdēt uz solu atzveltnēm un kājas likt tur,kur jāsēž,mācat,ka atkritumi nav jānomet kur pagadās utt.Iemāciet viņiem,ka koki un soliņi nav domāti laušanai un sienas nav domātas “zīmēšanai “.Neapmierinātie atradīsies vienmēr un visur,tāda ir cilvēku daba.Viens te pareizi rakstīja-cūka dubļus vienmēr atradīs.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri