Valmieras Ziņas

Ko darīt ar savu pirmo algu? Padomi jauniešiem

Pirmā alga… tā vienmēr ir īpaša. Daudzus gadus esi tērējis savu vecāku naudu, bet beidzot pienācis tas brīdis, kad var izbaudīt pieaugušā dzīves labumus, saņemot ziņu par to, ka alga ir ieskaitīta tavā kontā.

Neatkarīgi no tā, cik liela ir saņemtā summa, tu noteikti jūties patīkami satraukts un priecīgs. Mēs pavaicājām vairākiem jauniešiem par to, kā viņi ieteiktu tērēt pirmo algu. Te būs vairākas idejas, no kurām vari iedvesmoties.

  1. Beidzot nopērc to lietu, par kuru jau sen sapņoji. Dizainera soma. Bluetooth skaļrunis. Kosmētikas komplekts. Teju katram no mums ir kāda lieta, kuru redzot veikalā, mēs apstājamies un lūkojamies uz to mirdzošām acīm, sapņojot, ka kādu dienu to iegādāsimies. Un tas brīdis ir pienācis. Lai arī, protams, taupīt ir labi, taču šī ir tava pirmā alga. Tu esi smagi strādājis, lai to nopelnītu. Ir vērts sevi palutināt ar nelielu balvu. Taupīt varēsi sākt vēlāk.
  2. Nomaksā rēķinus un tiec vaļā no parādiem. Vai atceries tās daudzās reizes, kad draudzene izmaksāja tev kafiju vai aizveda pusdienās? Iespējams, jūs kopā devāties ceļojumā, un tavs studiju biedrs tev izpalīdzēja ar skaidru naudu, kad tas bija nepieciešams? Šis ir labs brīdis, lai apsēstos un mierīgi pārdomātu, kam tev vajadzētu atdot naudu, nomaksātu rēķinus (par telefonu, internetu utt.), kā arī, ja aizdevums bijusi tava izvēle, atdotu to. Dzīve bez parādiem būs daudz mierīgāka.
  3. Sāc ieguldīt. Tev šķiet, ka vēl esi par jaunu, lai sāktu ieguldīt savu naudu? Patiesībā, jo ātrāk to sāksi darīt, jo labāk. Vieglākais veids, kā to izdarīt – atver krājkontu. Protams, tev jābūt pilngadīgam, lai to izdarītu. Izvēloties banku, kurā veidot šo kontu, pievērs uzmanību procentu likmei.
  4. Uztaisi tetovējumu. Ir skaidrs, ka kvalitatīva tetovējuma iegūšana mūsdienās nav lēts prieks, it īpaši gadījumos, kad vēlies doties pie labiem māksliniekiem. Kāpēc ieteicams izmantot labāko speciālistu pakalpojumus? Jo tetovējums atradīsies uz tavas ādas visu mūžu (ja vien nepārdomāsi, taču noņemšana ir visai piņķerīga), un tu taču nevēlies, lai pēc pāris gadiem tas būtu izplūdis vai izbalējis, vai ne? Tāpēc, ja tev vienmēr ir bijis sapnis par tetovējumu, šī ir laba iespēja to īstenot. Tiesa, pievērs uzmanību, lai tas nebūtu pārāk uzkrītošs, kā arī tā atrašanās vieta neapgrūtinātu tavas iespējas iegūt darbu nākotnē.
  5. Izpalīdzi kādam. Tu tikko esi uzsācis ceļu pretī patstāvībai un finansiālajai brīvībai. Tu pats vari sev nopirkt ēdienu, doties ceļojumā utt. Taču atceries, ka joprojām ir daudz tādu cilvēku, kas to nespēj. Tāpat ir liels skaits slimu cilvēku, kuri lūdz palīdzību. Padomā par to, kura joma tev šķiet nozīmīgāka, un noziedo naudas summu, lai padarītu kāda cilvēka dienu kaut mazliet priecīgāku, arī 5 eiro būs labs sākums.
  6. Dodies ceļojumā. Tu ik dienu redzi Facebook un Instagram fotogrāfijas no draugu un paziņu braucieniem uz tuvākām un tālākām vietām. Tu skumji nopūties, jo toreiz nevarēji tādu atļauties. Taču tagad tev ir lieliska iespēja iekrāt naudu, lai aizbrauktu uz vietu, par kuru sapņoji. Pameklē informāciju par lētākām aviobiļetēm! Mēs ticam, ka tev izdosies.
  7. Palutini sevi. Mēs ticam, ka tu esi bijis aizņemts jaunajā darbā, kā arī jaunus uztraukumus ir radījusi skola un eksāmeni. Taču nedrīkst aizmirst par sevis palutināšanu. Aizej uz patīkamu masāžu, sejas procedūru, vai vienkārši nopērc savu mīļāko saldējumu. Laiks ir nauda, taču ir svarīgi ik pa laikam apstāties, lai atpūstos un sakopotu domas. Šie mazie grēciņi tev tiek piedoti.
  8. Iegādājies sporta zāles abonementu. Sākt nodarboties ar sportu nekad nav par vēlu. Šis ir īstais brīdis, lai iegādātos abonementu treniņiem, kas tev palīdzēs uzturēt labā fiziskā formā, sniegs enerģiju un uzlabos izskatu. Īpaši svarīgi tas ir cilvēkiem, kuri strādā sēdošu darbu. Mūsdienās ir pieejami dažādi treniņi – individuālie, kopā ar treneri, grupās utt. Un arī to intensitāti vari izvēlēties tieši tādu, kāda piemērota tev.
  9. Ieguldi dzīvības un veselības apdrošināšanā. Ir gadījumi, kad darba vieta sedz arī apdrošināšanu, taču lielā daļā gadījumu tas nenotiek, tādēļ ir vērts parūpēties pašam par sevi. Nekad nevar zināt, kādas situācijas dzīvē var notikt. Apdrošināšana ir viens no veidiem, kā negaidītos brīžos izvairīties no pamatīgiem izdevumiem.
  10. Pasakies saviem vecākiem. Viņi par tevi ir rūpējušies daudzus gadus. Iespējams, tu to nezināji, taču, ļoti iespējams, ka viņi atteicās no savām vēlmēm, lai tikai iepriecinātu tevi. Viņi ir ieguldījuši daudz pūļu, lai izaudzinātu tevi par labu cilvēku. Lai arī nekāda naudas summa nespēj atsvērt šo ieguldījumu, jauki pateicības žesti un pārdomātas dāvanas noteikti viņus aizkustinātu un iepriecinātu.

Aizved vecākus vakariņās uz skaistu restorānu, uzdāvini mammai relaksējošu SPA procedūru un tētim jaunu makšķernieku komplektu. Atceries, ka, saņemot savu pirmo algu, vispirms padomā par savu ģimeni, kas tevi līdz šim uzturējusi un atbalstījusi.

Šīs ir tikai dažas idejas, kā izmantot savu pirmo algu. Protams, tev noteikti nav jāīsteno tās visas, vari izvēlēties vienu vai dažas, kuras tev šķiet saistošas. Tāpat vari izmantot kādu ideju, ko realizēt pēc pirmās algas saņemšanas, savukārt citas – saglabāt kā savus tuvākās nākotnes plānus. Lai tev veicas jaunajā darba vietā!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešama vēl viena pašapkalpošanās automazgātava?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pieteikties uz Apmeklētāju pieņemšanas centra DOMES SĒŽU, KOMITEJU SEKRETĀRA/-es AMATU uz noteiktu laiku līdz 2020.gadam. Pieteikšanās līdz 7.maijam! Galvenie darba pienākumi: īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka, izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka darbu; sagatavot Pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēžu materiālus: darba kārtības, protokolus, lēmumus. Publicēt tos Pašvaldības mājaslapā un dokumentu vadības sistēmā. Protokolēt Pašvaldības domes, pastāvīgo komiteju sēdes.  Nosūtīt domes lēmumus izpildītājiem un ieinteresētajām personām. Izpildīt Pašvaldības saistošo noteikumu sagatavošanas un publicēšanas procesu. Prasības kandidātam:   vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība sociālo zinātņu jomā; valsts valodas prasme augstākā līmenī; labas iemaņas darbā ar MS Office programmām (vēlama ātrrakstīšanas prasme); labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt gan individuāli, gan komandā; profesionāla attieksme pret darba pienākumiem. Piedāvājam: stabilu atalgojumu EUR 830 – 900 robežās un sociālās garantijas; labus darba apstākļus. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Domes sēžu, komiteju sekretāra/-es amatam” līdz 2018.gada 7.maijam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207121. Profesija: Pašvaldības SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-05-07

Mūsu partneri