Valmieras Ziņas

Ķibermanis un Miknis pēc vāciešu diskvalifikācijas izcīna trešo vietu PK posmā

Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža sestdien sarežģītajā Altenbergas trasē, Vācijā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā.

Sākotnēji latvieši bija ceturtie, bet vēlāk vakarā par materiāla pārkāpumu tika diskvalificēts trešo pozīciju izcīnījušais vācietis Niko Valters, līdz ar to Ķibermaņa divnieks ieguva trešo pozīciju, kas viņiem šosezon ir labākais rezultāts.

Tikmēr Uģis Žaļims ar Jāni Jansonu ieņēma dalītu 12.pozīciju, bet augšstilba traumu guvušais Oskars Melbārdis, kurš startā savas kamanas nestūma, un stūmējs Daumants Dreiškens ieņēma 21.vietu, pie otrā brauciena netikdami.

Šis Pasaules kausa posms ir pirmspēdējais, kurā notiek cīņa par olimpiskajām ceļazīmēm. 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi paredz, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām. Latvija divniekos cerēja uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā, taču šobrīd starp Latvijas un Kanādas trešajiem numuriem Žaļimu un Niku Polonjato, kurš sestdien bija ceturtais, kopvērtējumā ir 217 punkti, kurus var atgūt tikai ar uzvaru nākamajā posmā, cerot, ka sāncenši netiks pie rezultāta.

Olimpiskā kvalifikācija noslēgsies nākamajā nedēļā, kas Šveices ziemas kūrortā Sanktmoricā notiks Pasaules kausa septītais posms.

Posmā uzvaru izcīnīja kanādietis Džastins Kripss, kurš otrās vietas ieguvēju Frančesko Frīdrihu no Vācijas apsteidza par 0,09 sekundēm, bet trešais bija Valters, kurš atpalika 0,27 sekundes, bet vēlāk viņš tika diskvalificēts.

Tikmēr Ķibermanis uzvarētājam divu braucienu summā zaudēja 0,51 sekundi, bet Žaļims atpalika 1,01 sekundi.

Ķibermanis abus braucienus veica bez ievērojamām kļūdām, pirmajā viņš bija ceturtais, bet otrajā uzrādīja sesto ātrāko laiku. Otrā brauciena laikā viņš tikai par mata tiesu bija priekšā Polonjato, finišā kanādieti divu braucienu summā pārspējot par 0,08 sekundēm.

Žaļims startēja kā ceturtais un braucienā pieļāva daudz kļūdu, taču tas netraucēja uzrādīt augstvērtīgu rezultātu un tikt pie 11.vietas. Savukārt otrajā braucienā viņam neizdevās uzlabot savu rezultātu.

Tikmēr Melbārdis traumas dēļ kamanas nestūma, startēdams jau sēžot bobā. No pirmā divdesmitnieka, kas dotu iespēju startēt otrajā braucienā, Melbārža ekipāža atpalika 0,37 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem pēc sešiem posmiem līderis ar 1239 punktiem ir Kripss, kuram ar 1091 punktu seko viņa tautietis Kristofers Springs, kurš sestdien dalīja 12.vietu ar Žaļimu, kamēr trešo vietu ar 1069 punktiem ieņem vācietis Frīdrihs.

Tikmēr Ķibermanis ticis pie 984 punktiem un pakāpies uz ceturto pozīciju, desmito vietu ar 806 punktiem ieņem Melbārdis, kamēr Žaļims ar 575 punktiem atrodams 15.pozīcijā.

Pērn šajā trasē, kur 2020.gadā plānots pasaules čempionāts, labākie no latviešiem Pasaules kausa etapā bija Ķibermanis ar Mikni, kuri izcīnīja trešo vietu, zaudējot tikai mājinieka Frančesko Frīdriha un krieva Aleksandra Kasjanova pilotētajām ekipāžām.

Altenbergas trase tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajām Eiropā, jo tajā reti kurš bobsleja pilots savas karjeras laikā ir izvairījies no kritiena.

Pasaules kausa posms Altenbergā noslēgsies svētdien ar četrinieku sacensībām, kur Latvija startē ar diviem kvartetiem.

Šosezon Pasaules kausa posmos divniekiem augstāko rezultātu atsevišķā posmā bija sasniedzis Melbārdis, kurš trešajā etapā Kanādas trasē Vistlerā bija trešais. Tikmēr iepriekšējā Pasaules kausa etapā, kas reizē bija arī Eiropas čempionāts, labāk klājās Ķibermanim, kurš ierindojās devītajā vietā, bet uzreiz aiz viņa palika Melbārdis. Tiesa, Vecā kontinenta vērtējumā abas Latvijas ekipāžas palika uzreiz aiz goda pjedestāla, jo virs viņiem sacensībās bija arī trīs Kanādas un divi ASV dueti.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš sezonas sākumā atguvās pēc muguras operācijas, palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri