Valmieras Ziņas

Ķibermanis/Miknis ar lieliskiem starta ieskrējieniem izcīna sesto vietu PK pirmspēdējā posmā bobsleja divniekiem

Latvijas bobsleja pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Martīsu Mikni sestdien Šveices trasē Sanktmoricā notiekošajā Pasaules kausa (PK) sezonas priekšpēdējā, septītajā, posmā ar lieliskiem starta ieskrējieniem izcīnīja sesto vietu, kamēr Uģis Žaļims palika 11., bet Oskars Melbārdis – 13.pozīcijā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva vācietis Niko Valters, kurš divu braucienu summā finišēja pēc divām minūtēm un 10,72 sekundēm, par piecām sekundes simtdaļām pārspējot savu tautieti Frančesko Frīdrihu. Vācija aizņēma visu goda pjedestālu, jo trešais palika Johanness Lohners, kurš bija vēl par 0,16 sekundēm lēnāks.

Tikmēr Ķibermanis un Miknis no uzvarētājiem atpalika 0,75 sekundes, Zaļims un Intars Dambis zaudēja 1,07 sekundes, bet Melbārdis un Dreiškens bija vēl par 0,14 sekundēm lēnāki.

Pēc pirmā brauciena līderis bija Frīdrihs, kurš par četrām sekundes simtdaļām pārspēja savu tautieti Niko Valteru, bet vēl divas simtdaļas viņam zaudēja kanādietis Džastins Kripss.

Tikmēr Ķibermanis bija astotais, tobrīd līderim zaudējot 0,29 sekundes. Latvijas duets uzrādīja labāko starta laiku (5,04 sekundes), taču trasē kamanas neslīdēja tik ātri kā gribētos, lai arī brauciens bija bez lielām kļūdām.

Savukārt Žaļims pēc pirmā brauciena no Frīdriha atpalika 0,36 sekundes, bet Melbārdis bija vēl par deviņām sekundes simtdaļām lēnāks. Melbārdis veica ļoti labu braucienu, taču viņa kamanas neslīdēja, jo, kā izrādījās, bobs pirms starta bija stāvējis ēnā, līdz ar to slieces bija par četriem grādiem aukstākas nekā trases ledus.

Zīmīgi, ka pirmajā braucienā nelielas priekšrocības bija tiem, kas startēja dalībnieku beigu galā, jo trases ledus kļuva ātrāks.

Tikmēr otrajā braucienā labāko laiku uzrādīja Valters, kurš līdz ar to uzvarēja posmā, kamēr Frīdrihs, par spīti lieliskam startam (4,99), pieļāva rupjas kļūdas, zaudējot līdera pozīciju.

Teicams starts (5,00) izdevās arī Ķibermanim, tomēr viņš kļūdījās trases augšdaļā, beigās braucienā ieņemot dalītu piekto vietu. Summā gan izdevās pakāpties divas pozīcijas augstāk, apsteidzot kanādiešus Džastinu Springu un Niku Polonjato.

Žaļims otrajā braucienā bija desmitais, taču augstāk netika, kamēr Melbārdis uzrādīja 12.labāko laiku, summā paceļoties divas vietas augstāk.

Šis ir noslēdzošais Pasaules kausa posms, kurā notiek cīņa par olimpiskajām ceļazīmēm. Šī gada Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi paredz, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām. Latvija divniekos cerēja uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā, taču to neizdevās realizēt, jo starp Latvijas un Kanādas trešajiem numuriem Žaļimu un Polonjato kopvērtējumā jau pirms šī posma bija 217 punktu starpība, kurus varēja atgūt tikai ar uzvaru šajā posmā, cerot, ka sāncenši netiks pie rezultāta, taču Polonjato palika astotais.

Šosezon Pasaules kausa posmos divniekiem Latvijas ekipāžām labākie rezultāti ir divreiz izcīnītas trešās vietas. Vispirms sezonas trešajā etapā Kanādas trasē Vistlerā uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Melbārdis, bet iepriekšējā posmā Vācijas trasē Altenbergā pēc vācieša Niko Valtera diskvalifikācijas pie šādas pozīcijas tika arī Ķibermanis.

Zīmīgi, ka dienu vēlāk Ķibermanis bija trešais arī četrinieku sacensībās, kas šajā disciplīnā šosezon ir Latvijas bobslejistu labākais sasniegums.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš sezonas sākumā atguvās pēc muguras operācijas, palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri