Valmieras Ziņas

Ķibermanis Altenbergā iekļūst trijniekā arī Pasaules kausa četrinieku sacensībās

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītais četrinieks svētdien sarežģītajā Altenbergas trasē miglainos apstākļos izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa izcīņas sestajā posmā, kamēr traumu guvušais Oskars Melbārdis bija septītajā vietā.

Ķibermanim četriniekos šis ir pirmais goda pjedestāls šosezon, tomēr Altenbergas trase viņam šajā nedēļas nogalē bija īpaši veiksmīga, jo trešo vietu pilots sestdien guva arī divniekos.

Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Intaru Dambi pirmajā braucienā bija trešie, bet otrajā uzrādīja sesto rezultātu, taču tas netraucēja divu braucienu summā noturēt vietu uz pjedestāla.

Posmā uzvaru sīvā cīņā guva vācietis Niko Valters, bet otrais bija viņa tautietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzvarētājam divu braucienu summā zaudēja 0,05 sekundes.

Frīdirhs pēc pirmā brauciena bija ceturtais aiz Ķibermaņa, turklāt otrā brauciena startā pieļāva kļūdu, sēžoties kamanās, bet tas netraucēja divu braucienu summā apsteigt latvieti.

Ķibermanis uzvarētājam zaudēja 0,24 sekundes.

Tikmēr Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Helviju Lūsi un Jāni Strengu pirmajā braucienā bija astotie, bet otrajā braucienā uzrādīja septīto rezultātu. Melbārža ekipāža uzvarētājiem zaudēja 0,58 sekundes.

Atšķirībā no sestdienas divnieku sacensībām Melbārdis četriniekos stūma savas kamanas, nevis uzreiz sēdēja bobā. Tiesa, tāpat startā tika uzrādīti vieni no vājākajiem rezultātiem, jo pilotam traucē augšstilba trauma.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sestā posma līderis ar 1235 punktiem ir vācietis Johanness Lohners, kurš svētdien bija piektais, kamēr otrais ar 1196 punktiem ir Niko Valters, bet trešais ar 1156 punktiem ir kanādietis Džastins Kripss, kurš šoreiz palika tieši aiz Ķibermaņa.

Savukārt Melbārdis ar 960 punktiem atrodas septītajā vietā, bet Ķibermanis ar 912 punktiem noslēdz pirmo desmitnieku.

Altenbergas trase tiek uzskatīta par vienu no sarežģītākajām Eiropā, jo tajā reti kurš bobsleja pilots savas karjeras laikā ir izvairījies no kritiena. Arī svētdien miglainos apstākļos tika piedzīvoti vairāki kritieni.

Kā vēstīts, sestdien divniekos Ķibermanis un Miknis izcīnīja trešo vietu. Sākotnēji latvieši bija ceturtie, bet vēlāk vakarā par materiāla pārkāpumu tika diskvalificēts trešo pozīciju izcīnījušais vācietis Niko Valters, līdz ar to Ķibermaņa divnieks ieguva trešo vietu, kas viņiem bija pirmais pjedestāls šosezon.

Tikmēr Uģis Žaļims ar Jāni Jansonu ieņēma dalītu 12.pozīciju, bet Melbārdis, kurš startā savas kamanas nestūma, un Dreiškens ieņēma 21.vietu, pie otrā brauciena netikdami.

Četriniekos no Latvijas pilotiem šosezon labākos rezultātus iepriekš bija sasniedzis Melbārdis, kurš divreiz bija ceturtais. Savukārt Ķibermanim labākais rezultāts iepriekš bija Vinterbergā izcīnītā piektā vieta.

Šis Pasaules kausa posms bija pirmspēdējais, kurā notiek cīņa par olimpiskajām ceļazīmēm. 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi paredz, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām. Četriniekos Latvija uz šo iespēju nepretendēja, bet divniekos cerības atlikušas tikai stipri teorētiskas.

Olimpiskā kvalifikācija noslēgsies nākamajā nedēļā, kas Šveices ziemas kūrortā Sanktmoricā notiks Pasaules kausa septītais posms.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš sezonas sākumā atguvās pēc muguras operācijas, palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kāds, jūsuprāt, būs Jaunais gads?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

‘’Praktisks seminārs IIN un VSAOI aprēķināšanā no 01.01.2018. darba algām, uzņēmuma līgumiem, autoratlīdzībām un pašnodarbinātajiem. Grozījumi Darba likumā.’’ 26. janvārī Valmierā un 31. janvārī Rīgā, no plkst. 11:00 līdz 15:00 (6 māc.st.) Lektore: Inga Zāle - finanšu grāmatvedības speciāliste ar 20 gadu pieredzi, piedalījusies grāmatvedības programmas izstrādē, pasniedz grāmatvedības kursus iesācējiem. Semināra programmā: 1. Progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. 2. Nodokļu aprēķins, ja darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 3. Apliekamā ienākuma samazināšana: 3.1. attaisnotie izdevumi: a) darba ņēmēja VSAOI – jauna likme no 01.01.2018.; b) iemaksas privātajā pensiju fondā, dzīvības un veselības apdrošināšanas maksājumi – jauni nosacījumi un ierobežojumi no 01.01.2018.; 3.2. neapliekamais minimums – VID prognozētais mēneša neapliekamais minimums katram darbiniekam savs. Darba devējam VID par to paziņos 2 reizes gadā; 3.3. atvieglojumi – jauna likme no 01.01.2018. Papildināts apgādājamo personu saraksts ar 01.07.2018. 4. Nodokļu aprēķināšanas no darba algas dažādi varianti, ja darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa. 5. Nodokļu aprēķināšana uzņēmuma līgumiem: 5.1 darba devējam nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona ir reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja; 5.2 darba devējam ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa – fiziskā persona nav reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja. 6. Nodokļu aprēķināšanas piemēri autoratlīdzībām. 7. Izmaiņas nodokļu aprēķināšanā pašnodarbinātajiem. 8. Grozījumi Darba likumā, kas stājās spēkā ar 16.08.2017.: 8.1 stundas likmes aprēķināšana, ja darbiniekam noteikta mēnešalga; 8.2 kompensācija par neizmantoto papildatvaļinājumu, pārtraucot darba tiesiskās attiecības; 8.3 virsstundu darbu varēs aizstāt ar apmaksātu atpūtu; 8.4 ja pārtraukuma laikā darbiniekam aizliegts atstāt savu darba vietu, tad pārtraukums ieskaitāms darba laikā. Dalības maksa: EUR 64.00 + PVN (21%) - pastāvīgajiem klientiem; EUR 69.00 + PVN (21%) - pārējiem semināra klausītājiem. Vairāk informācija un pieteikšanās mājas lapā www.eirovest.lv un pa tālruni +371 20231396

Mūsu partneri