Valmieras Ziņas

Kā gudri pārvaldīt savus finanšu līdzekļus?

Tāpat kā ir svarīgi rūpēties par savu fizisko veselību, reāla plānošana veiksmīgai nākotnes dzīvei nozīmē apzināti rūpēties arī par personīgo finanšu stāvokli. Galvenais, lai jūs finanšu plāni ir “veselīgi”, t.i., jums ir reāls plāns, kā pārvaldīt savu naudu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Vienkārša finanšu plānošana palīdz jums izveidot stabilu pamatu nodrošinātai finansiālajai nākotnei, lai grūtos brīžos un niecīgiem pirkumiem nebūtu jāmeklē labākais aizdevums 500 zviedru kronu apmērā (bästa kredit lån 500 kr), kas eiro valūtā ekvivalents nepilniem 50 eiro.

Lai gudri pārvaldītu savus finanšu līdzekļus, ievērojiet šos laika gaitā pārbaudītos principus:

  • Sekojiet līdzi savas naudas reālajai plūsmai.

Starp ikmēneša rēķiniem, pārtikas prešu iegādes un ikdienas izdevumiem jūs, iespējams, vēl citām lietām tērējat simtiem eiro mēnesī. Bet kā ir ar uzkrājumiem un nodrošinājumiem nākotnē? Pārliecinieties, ka zināt, kur aiztek jūsu sūri, grūti pelnītā nauda. Mobilajos tālruņos pieejamās bezmaksas lietotnes var tikt sinhronizētas ar jūsu kredītkartēm un bankas kontiem, lai palīdzētu jums ērti izsekot visiem jūsu izdevumiem. Izmaksu sadalīšana noteiktās kategorijās dod jums reālu priekšstatu par to, kur tērējat visvairāk. Izdevumu izsekošana var arī palīdzēt noteikt tās kategorijas, kurās jūs varat samazināt savus izdevumus, ja tas būtu nepieciešams.

  • Neaizmirstiet par budžeta izveidi.

Kad esat pavadījuši mēnesi vai divus, lai izsekotu savus izdevumus, jums vajadzētu būt visai labam priekšstatam par to, kādi ir jūsu tipiskie izdevumi. Izmantojiet šo informāciju, lai izveidotu izdevumu un ienākumu plānu jeb budžetu, kas palīdzēs nodrošināt jūsu nosprausto mērķu sasniegšanu. Koncentrējaties ne tikai uz saviem izdevumiem, bet arī pievērsiet uzmanību uzkrājumu veikšanai un vislabāk – iekļaujiet šo sadaļu uzreiz savā budžetā. Lai padarītu jūsu budžetu vienkāršāku, izveidojiet to atbilstošu saviem faktiskajiem izdevumiem, bez piepušķošanas.

  • Tieciet galā ar jebkādām parādsaistībām.

Latviešiem ir izteiksmīgs teiciens: “Parāds nav brālis.”, un tas izsaka ļoti daudz. Ilgstoši parādi var sabojāt pat vislabākos finanšu plānus, tāpēc pārliecinieties, ka jums, pirmkārt, ir stabils un reālistisks plāns, kā tikt galā ar esošajām parādsaistībām. Varbūt jums šķiet, ka esat brīvs no jebkādiem parādiem? Un kā ir ar pēdējo mobilo ierīci, ko esat paņēmis uz nomaksu? Jā, tās arī ir parādsaistības, kuras vislabāk nokārtot pēc iespējas ātrāk, lai atkal atgrieztos pie brīvajiem naudas līdzekļiem. Ja jūsu budžets to atļauj, apsveriet iespēju piešķirt nedaudz vairāk naudas parāda atmaksai ik mēnesi, nekā to paredz jūsu aizdevuma līgums. Sākumā noteikti pievērsiet uzmanību tiem aizdevumiem, kuriem ir lielākās procentu likmes.

  • Nosakiet stabilus nākotnes mērķus.

Jūsu naudas pārvaldīšana ir saistīta ne tikai ar jūsu ikdienas finanšu tēriņu uzraudzību, tā lielākoties ir saistīta ar ilgtermiņa plānošanu nākotnē. Tikai saplānojot lielo finanšu bildi kopumā, jūs varēsiet aizmirst par to, kur meklējami visi ātrie kredīti ar negatīvu kredītvēsturi – alla snabblån betalningsanmärkning. Nosakot stabilus vidēja termiņa un ilgtermiņa mērķus, jūs vieglāk atradīsiet sevī nepieciešamo motivāciju vairāk ietaupīt un uzkrāt nākotnei. Jūsu vidējā termiņa mērķiem, piemēram, gaidāmajam atvaļinājumam ārvalstīs, apsveriet iespēju izveidot atsevišķu krājkontu līdzekļiem, kas paredzēti tikai šī konkrētā ceļojuma apmaksai. Ja šādu mērķu īstenošanas naudas līdzekļi tiek glabāti atsevišķi no pārējām jūsu finansēm, tad pastāv lielāka iespējamība, ka jūs divreiz apdomāsiet savu lēmumu, pirms izņemt naudu no šī konta, lai segtu citus izdevumus, nesaistītus ar galveno uzkrājuma mērķi. Ilgtermiņa mērķiem, piemēram, pensijas uzkrājumiem, apsveriet iespēju iestatīt automātiskus ikmēneša maksājumus no sava norēķinu konta uz pensijas 3. līmeņa uzkrājumiem tajos mēneša datumos, kad saņemat algu. Tādā veidā jūs uzkrāsiet, pat īpaši nepiedomājot par to.

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pieteikties uz Apmeklētāju pieņemšanas centra DOMES SĒŽU, KOMITEJU SEKRETĀRA/-es AMATU uz noteiktu laiku līdz 2020.gadam. Pieteikšanās līdz 7.maijam! Galvenie darba pienākumi: īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka, izpilddirektora un izpilddirektora vietnieka darbu; sagatavot Pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēžu materiālus: darba kārtības, protokolus, lēmumus. Publicēt tos Pašvaldības mājaslapā un dokumentu vadības sistēmā. Protokolēt Pašvaldības domes, pastāvīgo komiteju sēdes.  Nosūtīt domes lēmumus izpildītājiem un ieinteresētajām personām. Izpildīt Pašvaldības saistošo noteikumu sagatavošanas un publicēšanas procesu. Prasības kandidātam:   vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība sociālo zinātņu jomā; valsts valodas prasme augstākā līmenī; labas iemaņas darbā ar MS Office programmām (vēlama ātrrakstīšanas prasme); labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt gan individuāli, gan komandā; profesionāla attieksme pret darba pienākumiem. Piedāvājam: stabilu atalgojumu EUR 830 – 900 robežās un sociālās garantijas; labus darba apstākļus. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmiera.lv vai personīgi Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Domes sēžu, komiteju sekretāra/-es amatam” līdz 2018.gada 7.maijam plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207121. Profesija: Pašvaldības SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-05-07

Mūsu partneri