Valmieras Ziņas

Jaunie Latvijas čempioni daudzcīņās – Kristīne Deruma un Pēteris Krauja

Sestdien un svētdien Ogres SC stadionā tika aizvadīts Latvijas čempionāts daudzcīņās. Desmitcīņā kopš 1920.gada čempions tika noskaidrots 96.reizi (izpalika 1940.,1944.un 1949.g.). Savukārt septiņcīņā kopš 1981.gada čempiones zelta medaļa tika pasniegta 38.reizi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Negaidīts, bet jo patīkamāks bija fakts, ka abi galvenie tituli (pieaugušajiem) tika Valmieras daudzcīņniekiem. Kristīne Deruma ar jaunu personīgo rekordu – 5241 p. pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioni. Tiesa, viņa jau ziemā bija pārāka telpu pieccīņā. Kristīnes rezultāts ir 12.visu laiku labākais sasniegums Latvijas septiņcīņniecēm. Viņas rezultāti pa disciplīnām: 15,14 – 1,68 – 12,55 – 25,58 – 5,42 – 38,01 – 2:25,52. Par vicečempioni kļuva līdz šim trīskārtējā (2012.-2016.g.) čempione Ilona Dramačonoka (Bauska) – toties ar jaunu personīgo rekordu – 5082 p., pirmo reizi pārsniedzot 5000 p. robežu. Tuvu šai robežai – 4943 p. bija arī čempione juniorēm Katrīna Grigoroviča (Jūrmala).

Vīriešiem par čempionu kļuva Pēteris Krauja – 6540 p. (11,51-6,66-12,92-1,91-52,73-16,01-39,12-3,40-50,10-5:01,37). Viņš par gandrīz 700 p. laboja savu pirms trim gadiem sasniegto personīgo rekordu (5859 p.). Junioriem jaunais čempions Niks Samauskis (Kuldīga/MSĢ) bija tuvu savam personīgajam rekordam un Ogrē uzvarēja ar punktu summu 6779 p.

Jauniešiem (U18) par Latvijas čempionu, tiesa izpaliekot Latvijas rekordistam un pasaules vicečempionam Oļegam Kozjakovam, kļuva Karims Ali(Ogre), pie tam ar jaunu personīgo rekordu – 6636 p. Savukārt jaunietēm Latvijas labākās daudzcīņnieces gods Kristīnai Blaževičai (Jūrmala) – 5315 p. jeb tieši par 100 p. atpaliekot no pašai piederošā Latvijas rekorda. Tomēr vērtējot visu astoņu jauno čempionu punktu summas pēc IAAF punktu tabulām, var konstatēt, ka tieši Kristīnes rezultāts ir visaugstāk novērtēts – ar 941 p. Arī otras Kristīnes – Derumas punktu summa 5241 p. ir augsti vērtējams – ar 927 p. Juniora N.Samauska 6779 p. vērtējums ir 939 p.

Visjaunākajā (U16) daudzcīņnieku grupā par čempioniem kļuva Kristiāns Lauva (Bauska) – 4965 p. un Simona Prikule (Viļāni) – 4256p.

Čempionāta izskaņā tika pasniegtas 24 medaļas un tās tika 12 sporta klubu, novadu vai pilsētu pārstāvjiem. Visbagātīgāk – ar četrām medaļām tika apbalvoti mājinieki, Ogres daudzcīņnieki (divas sudraba un pa vienai sudraba un bronzas medaļai). Pa trim Valmierai un Jūrmalai (abām pa divām zelta un vienu sudraba). Pa divām godalgām Bauskas, Liepājas, Aizkraukles, Jēkabpils un Kuldīgas daudzcīņniekiem. Savukārt Ventspils nov., Viļānu, MSĢ un Balvu pārstāvjiem – pa medaļai.

Tomēr ne viss ir tik pozitīvs Latvijas daudzcīņās. Sacensības Ogrē godam beidza 60 dalībnieki – no tiem puse bija jaunākajā (U16) vecuma grupā. Tikai pa trim dalībniekiem finišēja junioru un pieaugušo dāmu sacensībās. Joprojām Latvijas daudzcīņnieki reti tiek pie sacensībām – šīs Ogrē šogad bija otrās (un rādās,ka arī pēdējās…). Kaut nu  daudzcīņu nepiemeklētu Latvijas soļotāju liktenis – ar tik slavenu un panākumiem bagātu seno un ne tik senu pagātni, bet šobrīd Latvijas čempionātā startē vien trīs dalībnieki.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai zināt, par kuru partiju balsosiet Saeimas vēlēšanās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs aicina darbā direktora vietnieku metodiskajā darbā (speciālās izglītības attīstības centra vadītāju) uz nenoteiktu laiku. Galvenie darba pienākumi: plānot, organizēt, vadīt speciālās izglītības attīstības centra darbu, nodrošinot metodiskā un kosultatīvā atbalsta sniegšanu, izglītojamo ar dzirdes traucējumiem visā Latvijas teritorijā un izglītojamo ar garīgās attīstības traucējumiem Vidzemes reģionā izglītošanai un iekļaušanai; izstrādāt projektu pieteikumus, vadīt/koordinēt starptautiskus (piemēram, Erasmus+, Nordplus) un nacionāla mēroga projektus speciālās izglītības jomā; nodrošināt informācijas uzkrāšanu un analīzi par skolas veiktajām darbībām izglītības jomā, sagatavot pārskatu par attīstības centra darbību; popularizēt attīstības centra darbību plašsaziņas līdzekļos un citos informācijas nesējos; piedalīties skolas attīstības plānošanā, mērķu un uzdevumu noteikšanā un īstenošanā. Nepieciešamā izglītība un prasmes: izglītība saskaņā Ministru kabineta noteikumiem par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju; atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; ne mazāk kā piecu gadu pedagoģiskā darba pieredze darbā ar izglītojamiem ar speciālām vajadzībām; apgūta pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā”; pieredze starptautisku vai nacionālu projektu sagatavošanā un vadīšanā/ koordinēšanā; teicamas prasmes brīvi strādāt ar datoru un biroja tehniku; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, augsta saskarsmes kultūra un sadarbības prasmes. Piedāvājam: atbildīgu, interesantu un sociāli nozīmīgu darbu; vienu pilnu darba likmi (40 stundas nedēļā); atalgojumu saskaņā ar Pedagogu darba samaksas noteikumiem (tai skaitā papildu piemaksu par darbu īpašos apstākļos); ikgadējo atvaļinājumu 8 nedēļas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta/-u kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2018.gada 31.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5/7, Valmiera) vai e-pastā: iveta.klavina@valmiera.edu.lv . Tālrunis informācijai 28388112 (skolas direktore Iveta Kļaviņa). Profesija: IESTĀDES VADĪTĀJA VIETNIEKS /ĢENERĀLDIREKTORA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /PRIEKŠNIEKA VIETNIEKS /PRIEKŠSĒDĒTĀJA VIETNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5/7, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-07-31

Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena“ struktūrvienība “PIENENĪTE “ aicina darbā uz noteiktu laiku PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU. Darba pienākumi: nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu, atbilstoši pirmsskolas izglītības vadlīniju prasībām; plānot un organizēt savu darbu, atbilstoši izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem; rūpēties par izglītojamo drošību; pilnveidot savas profesionālās kompetences; sadarboties ar izglītojamā vecākiem, sniedzot atbalstu izglītojamam mācīšanās procesā; veikt darbu saskaņā ar amata aprakstu. Prasības pretendentam: izglītība saskaņā ar MK noteikumu Nr.662 prasībām par pedagogiem nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme. Piedāvājam: interesantu , atbildīgu un radošu darbu (struktūrvienība “Pienenīte “ Georga Apiņa 5, Valmierā); stabilu un regulāru atalgojumu; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot CV: sūtot uz e-pastu: karliena@valmiera.edu.lv; iesniedzot personīgi Valmieras pilsētas 6.PII “Kārliena “ Rūpniecības ielā 16A. Tālrunis saziņai 29417075 (vadītājas vietnieks izglītības jomā Santa Cara). Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2018-07-27

Mūsu partneri