Valmieras Ziņas

Jaunā mācību gada atklāšanā Smiltenes tehnikumā piedalījies Valsts prezidents

Pirmdien, 4.septembrī, Smiltenes tehnikumā mācības sāka 900 audzēkņi. Jaunā mācību gada atklāšanā šogad īpašas noskaņas ienesa Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizīte Smiltenē. Tās ietvaros viņš piedalījās arī Zinību dienai veltītajā pasākumā Smiltenes tehnikumā, aplūkoja skolas veterināro mācību klīniku un renovēto mācību korpusu nākamajiem “ceļiniekiem”.

“Jūs esat ieguvēji, jo jums ir iespēja iegūt kvalitatīvu arodizglītību! Pabeidzot mācības tehnikumā, jums būs Latvijas tautsaimniecībai vajadzīgs arods un iespēja sevi pilnveidot, lai kļūtu par sava izvēlētā aroda meistariem ar zelta rokām,” apsveicot tehnikuma audzēkņus jaunajā mācību gadā, teica prezidents. “Skolā gūtās zināšanas jums pavērs iespēju ātrāk iziet lielajā dzīvē un sasniegt savus mērķus. Jums ir iemesls lepoties, jo mācāties skolā ar 95 gadus senu vēsturi! Tehnikumā, kas savā pastāvēšanas laikā ir pierādījis, ka tam ir sava, stabila vieta ne vien Latvijas vēsturē, bet arī tās izglītības sistēmā. Svarīgi, ka arī tālu no Rīgas ir šāda skola, kur jaunieši var apgūt amatu. Sveicot skolas jubilejā, novēlu jums kļūt par meistariem ar zelta rokām! Lai jūs prastu skolā gūtās zināšanas prasmīgi pielietot dzīvē! Ikviens darbiņš, ko darām, ir vajadzīgs mūsu visu Latvijai! Tas stiprina Latviju un mēs kļūstam stiprāki!” Viesojoties tehnikumā, valsts prezidents skolai uzdāvināja vērtīgas grāmatas, kuras mācībās noderēs visu specialitāšu jauniešiem.

Paldies par pedagoģisko drosmi!

Mācību gada atklāšanas svinīgajā pasākumā Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis un skolas direktors Andris Miezītis sveica skolas darbiniekus, kas izglītības sistēmā nostrādājuši 10, 20, 25, 30 un 35 gadus un nodrošinājuši Smiltenes tehnikuma izaugsmi. Paldies Guntaram Mednim! Viņa darba stāžs skolā – 35 gadi. Smiltenes tehnikuma ceļu būves mašīnu mehāniķu bāzes vadītājs Zigurds Purmalis, nākamo ēdināšanas pakalpojumu speciālistu skolotāja Ira Gaile un tehnikuma bibliotekāre Ārija Māliņa skolā strādā jau 30 gadus! Tehnikuma projektu vadītājas Ingunas Avotas, lietvedes Līgas Ābeltiņas, ārpus klases darba organizatores Anitas Bērziņas darba stāžs skolā – 25 gadi. Skolai 20 sava mūža gadus atdevuši veterināro priekšmetu skolotāji Biruta Birkenšteina un Gunārs Laizāns, kā arī matemātikas skolotāja Aija Skrastiņa. Sporta skolotājs Mārtiņš Sorokins šogad skolā strādās jau 15 gadu, bet nākamo viesnīcu pakalpojumu speciālistu skolotāja, tehnikuma viesnīcas “Kalna ligzda” vadītāja Maija Jančevska un “ceļinieku” skolotājs un skolas kartinga komandas galvenais treneris Uldis Siliņš – 10 gadus.

 “Nākamais darba cēliens jums katram kā personībai būs ar jauniem izaicinājumiem. Lai augtu, attīstītos, nestu pienesumu mūsu valstij un būtu kā mazs zobratiņš tā attīstībā,” klātesošos uzrunāja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis. “Novēlu jums aizraujošu jauno mācību gadu! Lai jūs vienmēr vēlaties arī paši uzzināt ko jaunu, lai spējat vienmēr atbildēt uz visiem audzēkņu jautājumiem un iemācīt viņiem dzīvē kaut ko jaunu!”

“Paldies, ka izvēlējāties mūsu skolu!” audzēkņus uzrunāja tehnikuma direktors Andris Miezītis. “Smiltenes tehnikuma pedagogu kolektīvs jums ar atbildību mācīs jūsu izvēlēto profesiju. Un ne tikai to. Izmantojiet daudzpusīgās iespējas skolā attīstīt visus savus talantus! Dziediet, dejojiet, spēlējiet teātri un sportojiet! Lai jūs izaugtu par spēcīgām personībām un labiem Latvijas pilsoņiem!”

Priecājas par sadarbību

“2015. gada rudenī noslēdzās projekts, ar kura atbalstu nopietni uzlabojām skolas infrastruktūru. Kopš šā brīža ir sajūta, ka iestājusies zināma stabilitāte,” 1. septembra priekšvakarā atzina tehnikuma direktors Andris Miezītis. “Tas tehnikums, kādu redzam šobrīd – sakārtotu, ar labu materiālo bāzi un audzēkņu skaitu ir visa kolektīva daudzu gadu darbs. Pagājušajā mācību gadā jau uzņēmām rekordlielu audzēkņu skaitu – šogad tas ir vēl lielāks. Kopā ar Alsviķu teritoriālo struktūrvienību tehnikumā mācās turpat 900 audzēkņu. Priecājos par labo sadarbību ar Smiltenes novada pašvaldību, kā arī Smiltenes vidusskolu. Ļoti gribas cerēt, ka audzēkņi, kas nāk no mūsu novada, apguvuši profesiju, šeit arī paliks.

Tehnikumā izstrādātas vairākas jaunas mācību programmas: ceļu būvtehniķiem, melioratoriem un lopkopības tehniķiem. Diemžēl, birokrātijas radīto šķēršļu dēļ hidrobūvju būvtehniķu grupu šogad tā arī neizdevās nokomplektēt. Uzņemšana Jauniešu garantijas programmās turpināsies līdz septembra beigām, jo atļauju komplektēt grupas saņēmām tikai pāris nedēļas pirms mācību gada sākuma. Priecājos par savu spēcīgo kolektīvu! Bez īpašas meklēšanas skolā pieteikušies strādāt vairāki jauni darbinieki. Uz pilnu slodzi atnācis skolotājs Zigmunds Valters, kurš mācīs automehāniku. Tāpat esam ļoti priecīgi, ka mums paveicies ar jaunu un zinošu veterinārās klīnikas vadītāju Liānu Pelši! Tehnikuma veterināro priekšmetu pedagogu pulkam pievienosies skolotājs Jānis Grants. Šogad skolā būs arī jauna sporta skolotāja – mūsu skolas absolvente Liene Brūvele. Darbā uz nepilnu slodzi esam pieņēmuši angļu valodas skolotāju Lienu Avotiņu, latviešu valodas skolotāju Līgu Sudrabu un “ceļinieku” skolotāju Dāvi Stradiņu.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu profesionālo izglītību, vajadzīgs audzēknis, kas grib mācīties un iegūt profesiju, laba materiālā bāze, metodiskie materiāli, sakārtota vide un cilvēkresursi. Zināms solis uz priekšu ir 10% piemaksa profesionālo priekšmetu skolotājiem. Taču labi apzināmies, ka darba tirgū atalgojuma ziņā nevaram konkurēt ar to, ko, strādājot savā izvēlētajā specialitātē, saņem labs inženieris, veterinārārsts un ēdināšanas pakalpojumu speciālists. Joprojām jābūt īpašam aicinājumam, lai augstas raudzes profesionāļi izvēlētos strādāt skolā.

Viens no jaunā mācību gada lielākajiem notikumiem ir tas, ka šobrīd top tehniskie projekti dienesta viesnīcai Kalnamuižā 44, tehnikas manēžai, kā arī trīs liftu izbūvei un ūdens apgādes sistēmas problēmu novēršanai Alsviķu struktūrvienībā. Ļoti gribētos, lai aprīlī vai maijā sāktos celtniecība, jo šajā laikā viegli ar jauno audzēkņu izvietošanu neies… Otru lielāko projektu realizēsim sadarbībā ar Smiltenes novada un Pleskavas apgabala pašvaldību. Tā ietvaros plānots ieguldīt 125 000, lai mājamatniecības centrā attīstītu piena pārstrādi.”

Saviem audzēkņiem Smiltenes tehnikuma direktors jaunajā mācību gadā vēl mācīties ar motivāciju un dzirkstelīti acīs. Savukārt skolas darbiniekiem – pacietību un prasmi pieņemt to, ka mūsdienu jaunieši ir mazliet citādāki, nekā pirms divdesmit un trīsdesmit gadiem. “Bara instinkta vadīti, kādreiz arī izstrādā kādu nejaucību, bet kopumā jau viņi nav slikti.”

Lai jauniešiem un arī pedagogiem ceļā uz vienu lielu un skaistu mērķi izdodas piedzīvot to, par ko Renāra Kaupera vārdiem pasākuma noslēgumā dziedāja Monika Kaļva:

“Tie ir vārdi no manas tautas

Un dziesma man arī no tās

Un es zinu, neviens manā vietā

To nedziedās.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri